Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Oldschoolowe ćwiczenie na przedramiona w odświeżonej wersji

Oldschoolowe ćwiczenie na przedramiona w odświeżonej wersji
Utarło się przekonanie, że mięśnie przedramion rosną "przy okazji" wykonywania ćwiczeń wielostawowych. Jednak nie zawsze tak się dzieje.

Wiele osób nadal ma problemy z rozbudową mięśni przedramion i koniecznie muszą stosować dodatkowe ćwiczenia pod kątem ich wzmocnienia.

Jeśli przyjrzymy się starej szkole kulturystyki, zauważymy że w planach treningowych zawodników złotej ery, ćwiczenia na przedramiona były pozycją obowiązkową. Zwłaszcza jedno z nich zwraca naszą szczególną uwagę, a które trudno wykonać w obecnych warunkach treningowych.

Jest to mianowicie tzw. nawijanie linki z obciążeniem na drążek:

Mamy jednak alternatywę!

Jest nią nawijanie gumy z obciążeniem, na końcówkę sztangi:

Ćwiczenie jest bardzo proste w wykonaniu, a na siłowniach, nawet tych nowoczesnych, nie brakuje obecnie gum treningowych, jak i sztang. Ćwiczenie możemy wykonać przy maszynie typu rack (klatka do przysiadów), lub na ławce do wyciskania sztangi w leżeniu. Ważne jest, aby na jednym z końców sztangi zostawić talerz z obciążeniem, który będzie stanowił przeciwwagę do części, na której będziemy wykonywać ćwiczenie. 

Gumę montujemy za pomocą przełożenia jej przez środek i zawiązania na jednym z końców, podobnie jak w przypadku zawieszenia jej na drążku, w celu podciągania z asystą. Podobnie montujemy na drugim jej końcu obciążenie. Mogą być to niewielkich rozmiarów talarze lub też hantel. Nie polecam zaczepienia gumy w okolicach podłogi, bo jej naciąg będzie sprawiał, że zacznie obracać się sam gryf. 

Ćwiczenie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają problemy z łokciami. Pozycja, w jakiej wykonujemy ruch, jest bezpieczna dla stawów i poddaje pracy głównie mięśnie przedramion. Co więcej, możemy z powodzeniem manewrować użytym obciążeniem. Guma pozwala nam na zaczepienie praktycznie dowolnego ciężaru. Musimy jedynie dobrać siłę naciągu gumy, aby nie utrudniała nam ruchu. Jak zauważycie, w ruchu biorą udział zarówno prostowniki, jak i zginacze naszych dłoni, więc ćwiczenie staje się kompleksowe.

W artykule mówimy o: Trening