Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Perfekcyjny makijaż na siłowni = lepszy trening?

Perfekcyjny makijaż na siłowni = lepszy trening?
Siłownia lub też sala zajęć fitness to miejsca, choć to może dla części pań nieprawdopodobne, w których się trenuje. Nie wygląda, nie pachnie, nie prezentuje najnowszych trendów fitnessowych wdzianek, lecz właśnie ćwiczy. Intensywnemu wysiłkowi fizycznemu zawsze towarzyszy pot.

I w tym momencie następuje wizualizacja: podkład, korektor, róż, kredka i cienie do powiek, tusz, konturówka do ust, pomadka pociągnięta błyszczykiem… połączone z płynącymi po twarzy strużkami potu. Wynik: joker face lub, w najlepszym przypadku, panda eyes.

Czemu służy i jak bardzo (nie)zbędny jest pełen makijaż podczas treningu?

Dzięki niemu czujesz się bardziej pewna siebie

Ok, jest to dobry argument, kiedy wyruszasz na swój pierwszy trening i czujesz się bardzo niepewnie. Jeżeli pociągnięte błyszczykiem usta i delikatnie wytuszowane rzęsy sprawią, że będziesz stresowała się mniej, to nie ma powodu, byś tego nie zrobiła.

Jeśli jednak masz na celu wyróżnienie się z tłumu poprzez mocne podkreślenie swoich wdzięków (także ubraniem), to miej świadomość, że możesz stać się obiektem kpin i żartów. Dziewczyna w pełnym makeupie drepcząca powolutku po bieżni, aby przez przypadek pot nie zrosił starannie wyfluidowanego lica, to dość popularny obrazek wzbudzający uśmiech…. politowania.

Podobają ci się świetnie zbudowani faceci, chciałabyś przyciągnąć uwagę takiego przystojniaka? Ten typ kocha wysiłek fizyczny, a poprzez ciężkie treningi i wylewanie hektolitrów potu na siłowni osiągnął umięśnioną sylwetkę. Myślisz, bardziej zaimponuje mu kobieta, która podczas ćwiczeń daje z siebie wszystko, „walczy” o lepsze ciało, czy też taka, której sukces można mierzyć w ilości wysłanych “z bieżni” sms`ów i ilości fotek strzelonych do lustra (męczenie się jest przecież takie nieatrakcyjne) 

Usuń zbędny makijaż przed treningiem, a po stretchingu popatrz w lustro. Zaróżowione policzki, błyszczące oczy, połyskująca skóra – wyglądasz kobieco i naturalnie, bez sztucznego wspomagania.

Aspekt zdrowotny

Ciężkie fluidy, korektory mogą przyczynić się do zatykania porów skóry. Oczywistą sprawą jest, że gdy wpadasz na trening po pracy/szkole, to nie masz możliwości przyjścia w wersji bez make up`u. Żeby nie narażać swojej cery, użyj delikatnego środka zmywającego i usuń makijaż przed rozpoczęciem zajeć. Możesz być wtedy pewna, że spływający tusz do rzęs nie podrażni oczu, a pot zmieszany z podkładem nie wpłynie negatywnie na stan twojej skóry (nie przyczyni się do powstania wyprysków ropnych i zaskórników). Nie pozwalając jej oddychać, sprawiasz, że twarz może pokryć się taką ilością niedoskonałości, iż nakładanie tony kosmetyków kryjących będzie koniecznością. Błędne koło.

Tak samo, jak zmywasz z siebie make up przed snem, (nie tylko dlatego, by nie pobrudzić poduszki),czyń to również przed rozpoczęciem aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Wiem, że chcesz na siłowni wyglądać dobrze. Ale pamiętaj o jednym. Nikt nie dba o to, jak się prezentujesz. Większość trenujących skoncentrowana jest na tym, by nie upuścić sobie sztangielki na głowę, nie spaść z bieżni czy też odpowiednio asekurować kumpla, by sztanga nie przygniotła jego klaty.

Większą uwagę ściągniesz na siebie, gdy oczom wszystkich ukaże się twarz Jokera, której nie powstydziłby się sam Heath Ledger, niż gdy zaprezentujesz się światu ze spoconą twarzą.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.