Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak dobrać dobry biustonosz do biegania?

O tym jak cennym wynalazkiem okazać się może biustonosz sportowy można się przekonać już po kilku metrach biegu. Prowadzenie treningów w źle dopasowanym staniku nie tylko sprawia, że czujemy się niekomfortowo, ale także może doprowadzić do rozciągnięcia więzadeł Coopera i przyczynić się do pogorszenia wyglądu biustu. Istotny jest przy tym nie tylko dobór odpowiedniego rodzaju biustonosza, ale także właściwe jego dopasowanie, co w praktyce nie dla każdej kobiety jest sprawą prostą.

W sklepach z odzieżą sportową spotkać się można ze sporym wyborem biustonoszy sportowych, różniących się typem, przeznaczeniem czy dresingiem. Ze względu na budowę staniki można podzielić na kompresyjne z odseparowanymi miseczkami, które sprawdzają się znakomicie u kobiet z dużym biustem, oraz na staniki kompresyjne bez separacji miseczek przeznaczone raczej dla posiadaczek mniejszego biustu. Biustonosze sportowe mogą posiadać wiele dodatkowych walorów, niektóre uwalniają wilgoć i zmniejszają niekorzystny wpływ potu (który przyczyniać się może do wystąpienia otarć) czy też - działają antybakteryjnie.

„Druga skóra”

Biustonosz sportowy musi ciasno przylegać do ciała, nie może jednak przy tym utrudniać oddychania. Jest to kwestia elementarna. Stanik sportowy powinien opinać piersi, a nie żebra. Niedopuszczalne jest także by materiał gdziekolwiek odstawał, marszczył się czy zaginał, wszystko ma być idealnie dopasowane do Twojego ciała. Warto zwrócić także uwagę na ramiączka – zbyt wąskie mogą powodować dyskomfort i obtarcia. Podobnie „działać” mogą wszelkiego rodzaju szwy.

Test w przymierzalni

Istnieje kilka prostych metod na sprawdzenie funkcjonalności stanika. Po przymierzeniu warto wykonać coś w rodzaju krótkiej gimnastyki włączając w to krążenie ramion,  skłony czy podskoki. Jeśli zauważysz, że stanik się przemieszcza,  ramiączka opadają bądź też piersi przemieszczają się w czasie podskoków więcej niż 2 – 3 cm to zdecydowanie powinnaś poszukać innego: rozmiaru, stanika lub ewentualnie sklepu. Pamiętaj, że Twoim celem jest zakup idealnie dopasowanego biustonosza sportowego, kierowanie się kryteriami typ „ten aż tak mocno nie uwiera” jest absolutnie niedopuszczalne.

Dobór odpowiedniego stanika sportowego to kwestia elementarna. Stanik powinien być idealnie dopasowany do budowy ciała oraz charakteryzować się jak największą funkcjonalnością. Zakupów warto dokonywać w dobrych sklepach sportowych, a w razie wątpliwości warto poprosić o pomoc obsługę.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.