Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Najgorsze produkty spożywcze powodujące przedwczesne starzenie się skóry

Najgorsze produkty spożywcze powodujące przedwczesne starzenie się skóry
Każdy z nas inaczej podchodzi do swojego wieku. Dla jednych lata to tylko cyfry, dla innych to powód do zmartwień i rozpacz za przemijającą urodą. To, jak wygląda nasze ciało, w dużej mierze zależy od wieku, ale wygląd naszej skóry zależy przede wszystkim od naszego stylu życia oraz diety.

Niezdrowa dieta, bogata w cukier i tłuszcze trans, przyczynia się do problemów skórnych oraz do szybszego starzenia się skóry. Jeżeli chcesz dłużej cieszyć się zdrową, elastyczną i promienną skórą, już teraz zmień swoje nawyki żywieniowe i postaw na zdrową, nieprzetworzoną dietę. Poniżej prezentujemy listę produktów, które źle wpływają na naszą skórę i powodują jej przedwczesne starzenie.

Słodycze

Wszyscy słyszeliśmy już o negatywnym wpływie cukru na nasze zdrowie, ale czy wiesz, że cukier powoduje także przedwczesne starzenie się skóry? Cukier zjadany w nadmiarze przyczynia się do rozpadu kolagenu, powodując zmniejszenie elastyczności skóry i tym samym powstawanie zmarszczek.

Chipsy

Chipsy pogarszają wygląd skóryMogłoby się wydawać, że chipsy to tylko ziemniaki z przyprawami - nic bardziej mylnego. Chipsy to wysokoprzetworzona przekąska pełna niezdrowych kwasów tłuszczowych. Bogate w niezdrowe tłuszcze trans chipsy prowadzą do stanów zapalnych organizmu oraz zaburzają oddychanie komórkowe, co przyczynia się do szybszego starzenia się skóry.

Sól

Sód a właściwie jego nadmiar zatrzymuje wodę w organizmie i sprawia, że skóra wygląda na opuchniętą, zwłaszcza pod oczami. Spożywanie dużych ilości soli, także w postaci przetworzonej żywności, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, powstawania zmarszczek, skóra staje się podatna na podrażnienia i wygląda na zmęczoną i matową.

Przetworzone potrawy

Przetworzona żywność pełna jest konserwantów, soli i substancji polepszających smak, które nie są ani zdrowe, ani dobre dla naszej skóry. Naukowcy odkryli, że konsumowanie przetworzonej żywności przyczynia się do zmian telomerów DNA. To z kolei powoduje, że komórki skóry mają mniejszą zdolność regeneracji, starzeją się szybciej, a nawet mogą przyczyniać się do szybszego pojawiania się siwych włosów.

Fast foody

Fast food pogarsza wygląd Twojej skórySpożywanie smażonych potraw również przyczynia się do rozpadu kolagenu w skórze, zwiększając widoczność zmarszczek. Fast foody zawierają duże ilości tłuszczy trans, które prowadzą do stanów zapalnych organizmu, często powodując wypryski oraz zatkają naczynia krwionośne. Jedzenie fast foodów ogranicza dotlenienie komórek skóry, sprawiając, że nie są one odżywione i obumierają szybciej.

Napoje gazowane z cukrem

Napoje gazowane, które bogate są w cukier i substancje wzmacniające smak, przyczyniają się do osłabienia regeneracji komórek skóry i rozpadu kolagenu, co powoduje szybsze starzenie się skóry oraz utratę jej elastyczności.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.