Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Składniki kremów przeciwzmarszczkowych

Składniki kremów przeciwzmarszczkowych
Kult młodości i wiecznie młodego ciała, spowodował rozkwit przemysłu kosmetycznego. Z reklam w gazetach, telewizji i prasie kobiecej spoglądają na nas kobiety rzekomo 50- letnie, z twarzami niczym 25-ciolatki, zachwalając coraz to nowsze specyfiki, które mają skutecznie zatrzymać czas, a nawet go cofnąć. Na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając krem przeciwzmarszczkowy? Otóż zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego preparatu warto najpierw udać się do drogerii lub apteki i poprosić o próbkę, a następnie sprawdzić czy dany kosmetyk jest dobrze tolerowany przez naszą cerę.

Przy wyborze kremu należy sugerować się nie tyle marketingowymi zapewnieniami gwiazd filmowych (które niejednokrotnie mają za sobą zabiegi chirurgiczne lub są po prostu wygładzone przy pomocy profesjonalnych programów graficznych), co zdrowym rozsądkiem. Przede wszystkim warto przeanalizować skład danego kosmetyku pod kątem substancji aktywnych.

I tak do najczęstszych składników kremów przeciwzmarszczkowych należą:

- witamina A (retinol, octan retinylu, palmitynian retinylu lub aldehydu retinylu) - przyspiesza odnowę komórek, rozjaśnia koloryt skóry, wygładza zmarszczki. Pomaga niwelować skutki nadmiernej ekspozycji na słońce (tzw. fotostarzenie) Składnik ten jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych w świecie pielęgnacji skóry.

- hydroksykwasy - są to naturalne, bądź syntetyczne odpowiedniki kwasów znajdujących się w owocach. Ich skuteczność wynika ze zdolności do złuszczania zewnętrznych, martwych warstw naskórka i stymulowaniu rozwoju nowych komórek. Niezwykle cenne, jednak w zbyt dużych stężeniach mogą powodować podrażnienia i poważne uszkodzenia skóry.

- kwas hialuronowy - jest związkiem należącym do mukopolisacharydów, który naturalnie występuje w skórze. Pomaga wiązać wilgoć, zapobiega przesuszeniu i utracie elastyczności. Wspomaga także regenerację uszkodzonych komórek skóry.

- witamina C - w kosmetykach występują jej pochodne (np. Ascorbyl Palmitate), ze względu na to, że czysta witamina C jest niestabilna oraz może powodować podrażnienia. Naukowe badania potwierdzają, iż odpowiednie stężenie witaminy C jest przydatnym środkiem w niwelowaniu skutków i profilaktyce fotostarzenia skóry. Posiada właściwości antyoksydacyjne.

- koenzym Q10 - chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które uważa się za główną przyczynę starzenia. Badania wykazały, że po 30 roku życia zawartość koenzymu Q10 w skórze spada poniżej optymalnego poziomu, czego konsekwencją jest mniejsza produkcja kolagenu, elastyny, a także większa podatność na działanie wolnych rodników.

Powyższa lista zawiera tylko niektóre składniki występujące w kremach przeciwzmarszkowych. Należy jednak pamiętać, że skuteczność ich działania będzie uzależniona również od innych czynników, takich jak: rodzaj skóry, tryb życia, częstość i długość stosowania danego kremu.

W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda Ladies

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę