Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

5 aplikacji, które pomogą Ci kontrolować ilość wypitej wody

Często zapominamy o tym jak ważna jest woda i jej regularne spożywanie. Nasz organizm w większości składa się z wody i bardzo potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania. Woda stanowi 60-70% objętości ciała dorosłego człowieka, 75-80% objętości mózgu i 75% mięśni. Doskonale więc widać jak bardzo jest niezbędna dla ciała i umysłu. Powinniśmy średnio wypijać około 2,5 litra dziennie wody, kobiety w ciąży czy matki karmiące jeszcze więcej. Tylko jak to liczyć?

Latem pijemy dużo więcej, gdyż wysoka temperatura wciąż przypomina nam o pragnieniu. Trudniej jest kontrolować ilość wypijanej wody w okresie zimowym, kiedy mamy ochotę na ciepłą herbatę z miodem czy kawę. Jeśli chcesz monitorować poziom wypijanej wody, zainstaluj jedną z poniższych aplikacji na swój telefon i zmieniaj swoje nawyki.

Water Tracker

Prosta i intuicyjna aplikacja. Pomaga w kontrolowaniu ilości wypitej wody. Wymaga od nas podania podstawowych parametrów: wieku, wagi i czasu, jaki poświęcamy na aktywność fizyczną. Pozwala nam również wybrać pojemność naczyń, z których najczęściej pijemy. O wypiciu porcji wody przypomina alarm.

Hydro

To prosta i bardzo estetyczna aplikacja, która pomaga w wypracowaniu nawyku regularnego picia wody. Na podstawie podanych danych, tj. waga, płeć, tryb życia, woda i jedzenie, jakie spożywamy oraz parametry otoczenia, aplikacja wylicza dziennie spożycie wody i kontroluje jej spożywanie. Aplikację można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i ustawić przypomnienia do wypicia wody w najbardziej dogodnych godzinach. Dzięki fajnym wykresom i ustawieniu wielu parametrów można również analizować swoje dane i przeglądać statystyki. Aplikacja jest bezpłatna.

Aqualert

Kolorowa i przyjazna aplikacja, która pozwala na monitorowanie ilości wypitej wody w naczyniach o różnej pojemności. Swoje wyniki można obserwować na wykresach, wraz z informacją czy wypiliśmy odpowiednią ilość wody. Ciekawą funkcją jest automatyczny tryb łóżko, dzięki któremu przypomnienia nie budzą użytkownika w środku nocy. Graficzny wskaźnik poziomu nawodnienia pozwala obserwować bieżącą sytuację oraz w prosty sposób obliczyć ile porcji wody zostało.

Moja woda

Bardzo fajna aplikacja, dzięki której wypicie każdej kolejnej szklanki będzie nowym osiągnięciem. Podczas konfiguracji aplikacji ustawiamy czas i regulujemy przypomnienia. Aplikacja daje również możliwość uzupełnienia danych o inne rodzaje płynów, które zostały wypite w ciągu dnia np. kawa czy herbata, które również zaliczają się do codziennego wyniku. Ciekawą opcją są porady i ciekawostki utwierdzające nas w przekonaniu, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu.

DrinkWater

Ciekawie zaprojektowana aplikacja w języku angielskim. Nie posiada kalkulatora, użytkownik sam ustala, jaką ilość wody chce wypić w ciągu dnia. Istnieje możliwość ustawienia powiadomień, ale bez konkretnego wskazania godzin. Aplikacja pozwala wybrać rodzaj butelki, a opróżnianie odbywa się przesunięciem palca.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.