Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy joga twarzy jest skuteczna?

Czy joga twarzy jest skuteczna?
Skóra twarzy starzeje się najszybciej. Mimika, geny i wiele innych czynników wpływają na wygląd naszej twarzy i często już po ukończeniu dwudziestego roku życia zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki.

W ciągłym dążeniu do perfekcji i gładkiej skóry szukamy coraz nowszych metod, które pozwolą nam jak najdłużej cieszyć się gładką skórą twarzy. Tutaj z pomocą przychodzi joga twarzy - naturalny sposób na gładką, promienną i emanującą wewnętrznym spokojem skórę twarzy.

Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy to naturalna, alternatywna praktyka oparta na ćwiczeniach mięśni twarzy, szyi i dekoltu. Twarz tak jak każda inna część naszego ciała jest zbudowana z mięśni. Starzenie twarzy jest spowodowane napięciem, mimiką oraz osłabieniem mięśni. Jogę twarzy można wykonywać używając dłoni lub stosując akcesoria takie jak rollery czy płytki do masażu.

Czy joga twarzy jest skuteczna?

Twarz bardziej niż inne partie naszego ciała jest narażona na napinanie i najbardziej odzwierciedla odczuwany przez nas stres. Joga twarzy tak jak joga całego ciała skupia się na ćwiczeniach rozciągających i rozluźniających, sprawiając, że napięcie twarzy i zmarszczki łagodnieją. 

Aby widzieć efekt ćwiczeń, trzeba być cierpliwym i ćwiczyć regularnie. Jedno z badań wykazało, że trenowanie mięśni twarzy przez około 30 minut dziennie przynosi szybki efekt odmłodzenia o 3 lata i bardziej zarysowane kości policzkowe.

Jeśli chcesz widzieć efekty, ćwicz mięśnie twarzy każdego dnia. Ćwicząc regularnie przez kilka miesięcy, a z pewnością zauważysz efekty swojej pracy.

Oprócz wygładzania zmarszczek joga twarzy przynosi inne korzyści. Oto kilka z nich:

  • pomaga kontrolować napięcie twarzy
  • poprawia jakość oddechu
  • zmniejsza objawy zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego
  • zmniejsza cienie pod oczami
  • wyrównuje kontury twarzy

Poza ćwiczeniami warto pamiętać o wysypianiu się, zdrowym odżywianiu oraz technikach łagodzących stres. Dbanie o siebie od wewnątrz mocno przekłada się na nasz wygląd zewnętrzny.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.