Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dzień Ojca - uczyń go wyjątkowym

Dzień Ojca - uczyń go wyjątkowym
Od narodzin aż do wieku dorosłego rodzice dbali o Twoje zdrowie, bezpieczeństwo, dobrobyt, edukację, rozwój. Wspierali Cię na każdym kroku, dbając o to, żeby niczego Ci nie zabrakło i żebyś miał wszystko co potrzebne do zrealizowania obranego przez Ciebie celu. Kochają Cię bezwarunkowo i są w stanie wiele dla Ciebie poświęcić.

Dziś jest Dzień Ojca, a więc osoby, która starała się Ciebie chronić i zapewnić bezpieczeństwo przez całe Twoje dzieciństwo, wiek dorastania, dorosłość. Zamiast kupować jakiś drobiazg, możesz poświęcić Tacie czas i miło spędzić wspólnie dzień. 

Przyrządź krwistego steka!

Nie od dziś wiadomo, że krwisty, a przynajmniej średnio wysmażony stek, to danie prawdziwego mężczyzny. W tym celu należy wybrać plaster wołowiny np. antrykotu, pamiętając że nie może być zbyt cienki, gdyż wówczas może nie udać się przygotowanie go w wersji medium-rare czy rare. Stek idealnie będzie się komponował z pieczonymi ziemniakami oraz sałatką z sałaty i pomidorków.

Wspólny trening?

Jeżeli Twój Tata jest w niezłej formie fizycznej i nie ma przeciwwskazań do podejmowania aktywności, możesz pójść z nim na trening. Wspólne wyciskanie na ławie czy zginanie przedramion może być niezłą rywalizacją. A może nawet Ojciec zaskoczy Cię siłą i możliwościami?

Jako że pogoda dopisuje, dobrą opcją będzie także trening na świeżym powietrzu. Jeżeli w pobliżu znajduje się siłownia plenerowa, warto z niej skorzystać. Wyposażona jest w liczne maszyny, na których można przećwiczyć każdą grupę mięśniową. Być może Tacie się spodoba i później sam będzie ćwiczył?   

A może wypad na ryby?

Jeżeli ani Ty, ani Tata nie macie zobowiązań na sobotę czy nawet niedzielę, to dobrym pomysłem może być wspólny wypad na ryby. Pogoda dopisuje, w dzień jest naprawdę ciepło i można przyjemnie spędzić czas nad jeziorem. Wystarczy wziąć wędki i inne przyrządy wędkarskie, pojemniki ze zbilansowanymi posiłkami, napoje i można jechać. Jeżeli wędkowanie miałoby również obejmować noc, to warto wyposażyć się w ciepłe koce, namiot, a nawet wziąć turystyczną butlę z gazem oraz garnek żeby przygotować gorącą herbatę, gdyż noce są jeszcze chłodne. 

Podsumowanie

Sposobów na sprawienie Ojcu przyjemności jest naprawdę wiele. My podaliśmy tylko 3 warianty, które być może przypadną Tobie i Tacie do gustu. Wprowadzenie aktywności fizycznej i chociaż częściowa zmiana nawyków żywieniowych mogą pozytywnie wpłynąć na zdrowie fizyczne i metaboliczne Twojego Taty.