Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Fan gier wideo zrzucił 167 kg bez ingerencji chirurgicznej

Fan gier wideo zrzucił 167 kg bez ingerencji chirurgicznej
Fan gier wideo, ważący ponad 250 kg, stracił 65% masy ciała bez operacji. Wszystko za sprawą ostrzeżenia lekarza, że może umrzeć przed swoimi 30. urodzinami.

Dziś już 32-letni Mike Stern stracił około 167 kg w ciągu zaledwie pięciu lat. Dokonał tego stosując dietę i trenując. Mike waży obecnie 99 kg, jest zdrowszym i sprawnym mężczyzną.

W wieku 26 lat waga Mike'a osiągnęła około 254 kg! Tak naprawdę Mike nie był w stanie się nawet dokładnie zważyć, był bowiem tak ciężki, że przekraczał maksymalne ograniczenie większości wag, których próbował użyć.

Co doprowadziło Mike’a do takiego stanu?

Jak mówi sam: „Jadłem wyłącznie jedzenie na wynos, zamawiałem je do domu, nie musiałem nigdzie wychodzić. Zjadłem dużą pizzę na lunch i chińskie dania na wynos na kolację, moje porcje były ogromne. Codziennie piłem również słodkie gazowane napoje, minimum 2 litry. Mike prowadził fatalny styl życia, a jego głównym zajęciem było granie w gry.

Z czasem chodzenie stawało się coraz trudniejsze. Samo przejście z sypialni do łazienki sprawiało, że brakowało mu tchu.

Ocknął się dopiero wtedy, gdy lekarz powiedział mu, że jeśli nic z tym nie zrobi, umrze w ciągu trzech lat! 

Mike udał się do chirurga z zapytaniem o operację. Ten jednak postawił przed nim wyzwanie, aby mógł zobaczyć, jak wiele może osiągnąć sam.

Skuteczna metoda małych kroków

Mike zaczął od małych zmian. Pierwszą z nich było zaprzestanie picia słodkich napojów gazowanych. Do tej pory wypijał ich 2 litry dziennie, co daje około 850-1000 kcal !

Po czterech miesiącach  Mike stracił ponad 22 kg. Dzięki temu zrozumiał, jak wiele może osiągnąć nawet tak drobną zmianą.

Mike przestał korzystać  z fast foodów, a jego waga dalej spadała, dodając mu tym samym motywacji do dalszego działania. W późniejszym czasie podjął decyzję o znacznym ograniczeniu węglowodanów, zrezygnował z takich produktów, jak chleb, makaron i bułeczki. Jego nowa dieta składa się  z chudego, białego mięsa, ryb i warzyw i zdrowych tłuszczów. Mike całkowicie zrezygnował z fast foodów - nie jadł ich od 5 lat! Wprowadzone zmiany pomogły zrzucić mu 45 kg w ciągu ośmiu miesięcy.

Sport uratował  mu życie

Dzięki niższej masie ciała mógł zacząć więcej się ruszać i postanowił dołączyć do lokalnej siłowni, do której chodził pieszo 8 km.

Mike stawał się coraz lżejszy, a jego kondycja i stan zdrowia poprawiały się. Dołączył nawet do klubu biegowego. We wrześniu 2016 roku przebiegł swoje pierwsze 5 km, zajęło mu to 58 minut. Był bardzo podekscytowany i zmotywowany do dalszego działania. Od tego czasu zaczął regularnie biegać. Rok później ważył już tylko 154 kg.

Dziś Mike waży 99 kg i biega 80 km tygodniowo. Jak mówi sam, bieganie uratowało mu życie. Jego celem jest przebiegnięcie maratonu i zejście do 90 kg. 

Mike pictured during a running race, weighing 230lb

Jeśli masz problem z zaplanowaniem aktywności i ułożeniem diety, skorzystaj z pomocy trenerów i dietetyków serwisu PoTreningu.pl.

Źródła: https://metro.co.uk/2020/04/23/590lb-video-gamer-65-body-weight-without-surgery-death-fears-12588767/?fbclid=IwAR1eYJ8iVgDghlXweJaMKyeAy_1f2KVI7KbrLf20IFjUf9pDaa9eba3lpQs

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.