Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Fan gier wideo zrzucił 167 kg bez ingerencji chirurgicznej

Fan gier wideo zrzucił 167 kg bez ingerencji chirurgicznej
Fan gier wideo, ważący ponad 250 kg, stracił 65% masy ciała bez operacji. Wszystko za sprawą ostrzeżenia lekarza, że może umrzeć przed swoimi 30. urodzinami.

Dziś już 32-letni Mike Stern stracił około 167 kg w ciągu zaledwie pięciu lat. Dokonał tego stosując dietę i trenując. Mike waży obecnie 99 kg, jest zdrowszym i sprawnym mężczyzną.

W wieku 26 lat waga Mike'a osiągnęła około 254 kg! Tak naprawdę Mike nie był w stanie się nawet dokładnie zważyć, był bowiem tak ciężki, że przekraczał maksymalne ograniczenie większości wag, których próbował użyć.

Co doprowadziło Mike’a do takiego stanu?

Jak mówi sam: „Jadłem wyłącznie jedzenie na wynos, zamawiałem je do domu, nie musiałem nigdzie wychodzić. Zjadłem dużą pizzę na lunch i chińskie dania na wynos na kolację, moje porcje były ogromne. Codziennie piłem również słodkie gazowane napoje, minimum 2 litry. Mike prowadził fatalny styl życia, a jego głównym zajęciem było granie w gry.

Z czasem chodzenie stawało się coraz trudniejsze. Samo przejście z sypialni do łazienki sprawiało, że brakowało mu tchu.

Ocknął się dopiero wtedy, gdy lekarz powiedział mu, że jeśli nic z tym nie zrobi, umrze w ciągu trzech lat! 

Mike udał się do chirurga z zapytaniem o operację. Ten jednak postawił przed nim wyzwanie, aby mógł zobaczyć, jak wiele może osiągnąć sam.

Skuteczna metoda małych kroków

Mike zaczął od małych zmian. Pierwszą z nich było zaprzestanie picia słodkich napojów gazowanych. Do tej pory wypijał ich 2 litry dziennie, co daje około 850-1000 kcal !

Po czterech miesiącach  Mike stracił ponad 22 kg. Dzięki temu zrozumiał, jak wiele może osiągnąć nawet tak drobną zmianą.

Mike przestał korzystać  z fast foodów, a jego waga dalej spadała, dodając mu tym samym motywacji do dalszego działania. W późniejszym czasie podjął decyzję o znacznym ograniczeniu węglowodanów, zrezygnował z takich produktów, jak chleb, makaron i bułeczki. Jego nowa dieta składa się  z chudego, białego mięsa, ryb i warzyw i zdrowych tłuszczów. Mike całkowicie zrezygnował z fast foodów - nie jadł ich od 5 lat! Wprowadzone zmiany pomogły zrzucić mu 45 kg w ciągu ośmiu miesięcy.

Sport uratował  mu życie

Dzięki niższej masie ciała mógł zacząć więcej się ruszać i postanowił dołączyć do lokalnej siłowni, do której chodził pieszo 8 km.

Mike stawał się coraz lżejszy, a jego kondycja i stan zdrowia poprawiały się. Dołączył nawet do klubu biegowego. We wrześniu 2016 roku przebiegł swoje pierwsze 5 km, zajęło mu to 58 minut. Był bardzo podekscytowany i zmotywowany do dalszego działania. Od tego czasu zaczął regularnie biegać. Rok później ważył już tylko 154 kg.

Dziś Mike waży 99 kg i biega 80 km tygodniowo. Jak mówi sam, bieganie uratowało mu życie. Jego celem jest przebiegnięcie maratonu i zejście do 90 kg. 

Mike pictured during a running race, weighing 230lb

Jeśli masz problem z zaplanowaniem aktywności i ułożeniem diety, skorzystaj z pomocy trenerów i dietetyków serwisu PoTreningu.pl.

Źródła: https://metro.co.uk/2020/04/23/590lb-video-gamer-65-body-weight-without-surgery-death-fears-12588767/?fbclid=IwAR1eYJ8iVgDghlXweJaMKyeAy_1f2KVI7KbrLf20IFjUf9pDaa9eba3lpQs

W artykule mówimy o: Zdrowie Poprawa kondycji Odchudzanie