Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Korzyści z używania rollera

Korzyści z używania rollera
Roller używany jest do samodzielnego masażu, a raczej rolowania ciała, co w efekcie rozluźnia taśmę mięśniowo-powięziową i przynosi ulgę dla obolałych mięśni. Rollery zyskują coraz większą popularność wśród sportowców i fizjoterapeutów. Coraz więcej badań dotyczących korzystania z rollera pokazuje, jakie korzyści niesie za sobą umiejętne rolowanie. W tym artykule przedstawiamy kilka z nich.

Roller pomaga rozluźnić mięśnie

Rolowanie świetnie rozluźnia i rozgrzewa mięśnie przed treningiem. Jedno z badań przeprowadzonych przez National Strength & Conditioning Association wykazało, że sportowcy, którzy korzystali z rollera przed treningiem, czuli się znacznie mniej zmęczeni.

Roller ogranicza ryzyko kontuzji

Rolowanie może zapobiegać powstawaniu urazów związanych ze sztywnością mięśni i przetrenowaniem. Badania wykazały, że rozluźnienie mięśni przy pomocy rollera dobrze wpływa na jednostkę mięśniowo-ścięgnistą i może zapobiegać kontuzjom.

Roller zmniejsza bolesność mięśni

Rolowanie zwiększa elastyczność, rozluźnia mięśnie i poprawia ukrwienie ciała, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie bólu mięśni. Badanie z 2015 roku przeprowadzone przez National Athletic Trainer’s Association wykazało, że rolowanie jest skuteczne w zmniejszaniu zmęczenia i bólu mięśni.

Rolowanie poprawia krążenie krwi

Rolowanie poprawia krążenie w tętnicach, żyłach i naczyniach włosowatych w organizmie, a to sprawia, że ciało jest bardziej dotlenione i odświeżone. Kolejne z badań przeprowadzonych przez National Athletic Trainer’s Association wykazało, że po zastosowaniu rollera zmniejsza się sztywność tętnic.

Zwiększony  zakres ruchu

Wraz z wiekiem zmniejsza się nasz zakres ruchu, co może ograniczać  codzienne funkcjonowanie, a nawet prowadzić do kontuzji. Rolowanie zwiększa zakres ruchu, może nawet  zwiększyć siłę mięśni.

Które partie ciała najlepiej rolować?

Roller służy do rolowania mięśni, nie więzadeł czy stawów. Używaj go zwłaszcza do rolowania mięśni pośladkowych, dwu- i czworogłowych i łydek.

Regularne rolowanie pozwoli Ci zachować elastyczność i mobilność ciała, a także przygotuje mięśnie do treningu, zwiększając efektywność ćwiczeń. Dla najlepszych efektów staraj się używać rollera przed i po treningu oraz kiedy czujesz się spięty i obolały.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.