Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Masaż – relaksuje, leczy, przygotowuje mięśnie do pracy

Masaż – relaksuje, leczy, przygotowuje mięśnie do pracy
Bardzo często, chcąc jak najszybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę, następuje absolutne poświęcenie diecie oraz katorżnicze treningi. Wiele osób całkowicie nie dopuszcza do siebie myśli, że organizm musi mieć także czas na odpoczynek i regenerację. W związku z tym, zamiast świetnej formy pojawiają się przemęczenie, obolałość mięśni, a finalnie brak efektów i najgorsze z możliwych: kontuzje. Aby odpowiednio zatroszczyć się o ciało, niezwykle pomocną może się okazać terapia masażem.

Masz wątpliwości, czy masaż może być przydatny? Przypomnij sobie sytuację, gdy w nocy, podczas snu złapał cię skurcz w łydkę. Pierwszą, odruchową i najbardziej naturalną czynnością (poza ewentualnym krzyknięciem z bólu) było rozcieranie, ugniatanie mięśnia!

Regeneracja - tak samo ważna jak dieta i trening

Zapewnieniu organizmowi szybszej regeneracji, przygotowaniu mięśni do wysiłku i pobudzeniu do „samoleczenia” służy m.in. masaż. Ruchy takie jak głaskanie, oklepywanie, ugniatanie – zastosowane przez wykwalifikowanych masażystów, fizjoterapeutów czy też rehabilitantów, przyniosą ulgę obolałym mięśniom.

Do dodatkowych korzyści terapii dotykiem zaliczyć należy obniżenie tętna, ciśnienia krwi, zwiększony przepływ limfy, a co za tym idzie jest pomocna w usuwaniu toksyn z organizmu. Co się z tym wiąże – ta wiadomość ucieszy panie – następuje efekt ujędrnienia, odmłodzenia, poprawienia kondycji skóry, a także skuteczna pomoc w walce z cellulitem.

Nie tylko mięśnie mogą skorzystać na terapii masażem, gdyż – jak wskazują badania – wpływa on na poprawę jakości snu, łagodzi objawy lęku i depresji oraz redukuje stres.

Czyli: prawidłowo dobrany i dobrze wykonany masaż wpłynie nie tylko na ciało, lecz także w znacznym stopniu oddziałuje na psychikę.

Masaż – sytuacje, w których należy z niego zrezygnować

Choć bywa niezmiernie pomocny, to każdy dobry masażysta czy też fizjoterapeuta powinien rozpocząć wizytę od przeprowadzenia wywiadu, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Są sytuacje, w których powinno się z niego zrezygnować:

  • choroby nowotworowe,
  • wszelkiego rodzaju zmiany skórne, zakażenia skóry,
  • ciążą oraz miesiączka,
  • wysoka gorączka,
  • żylaki,
  • skaza naczyniowa,
  • możliwość wystąpienia/występowanie krwawień, krwotoków,
  • nadciśnienie, miażdżyca, stan po zawale,
  • hemofilia,
  • choroby wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze,
  • zaawansowana osteoporoza,
  • brak zalecenia lekarskiego.

Są osoby, które sądzą, że terapia masażem jest nie tylko zbędna, ale również kosztowna, więc z niej rezygnują. Całkowicie niesłusznie! „Leczenie dotykiem” jest najstarszą, gdyż praktykowaną już od czasów starożytnych, metodą i nie należy jej traktować jako zbędnego luksusu czy też ekstrawagancji, lecz jako inwestycję w siebie i własne zdrowie.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.