Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Smak, dla którego warto umrzeć i 8000kcal w jednym posiłku!

Smak, dla którego warto umrzeć i 8000kcal w jednym posiłku!
Chociaż w ostatnich czasach można w barach szybkiej obsługi zauważyć dość interesującą tendencję polegająca na odchudzaniu serwowanych tam dań i urozmaicaniu menu sałatkami i lekkimi kanapkami, to są takie miejsca na świecie gdzie moda ta nie dociera. Co więcej istnieją lokale, w których zamówić można tak przeładowane kaloriami dania, że już sam ich widok przyprawia o atak serca!

Mieszczący się w USA w Dallas w stanie Texas lokal o przewrotnej nazwie Heart Attack Grill wyspecjalizował się w serwowaniu wyjątkowo kalorycznych i niezdrowych potraw. Flagową pozycją menu jest Quadruple Bypass Burger, czyli kanapka, na którą składają się m.in. cztery solidne kawałki wołowiny (niecały kilogram mięsa) i trzy potężne porcje żółtego sera. Przeciętna wartość energetyczna tego dania wynosi około 8000kcal, a dla śmiałka, któremu uda się je skonsumować czeka nagroda – kelnerka przebrana za pielęgniarkę odwiezie go  na fotelu przypominającym wózek inwalidzki do jego samochodu.

Mało tego – w restauracji zjeść zupełnie za darmo może każdy… o ile waży minimum 160kg i gotów jest wejść na specjalną wagę przed konsumpcją posiłku. Fajnie? To jeszcze nie koniec. Jako przystawkę przed głównym daniem zamówić można solidną porcję frytek smażonych na prawdziwym smalcu, a do picia zamówić piwo lub colę słodzoną oczywiście najprawdziwszym cukrem. Próba zamówienia dietetycznego napoju mogłaby co najwyżej wywołać salwę śmiechu. Na koniec szef kuchni poleca deser stanowiący połączenie śmietany, masła i cukru oraz dodatków takich ja wanilia.

Cała idea wydawać by się mogła jedynie przesyconą wisielczym humorem niewinną zabawą, gdyby nie pewne wypadki, które wydają się być z nią związane. Pierwszym studzącym entuzjazm wydarzeniem była śmierć rzecznika prasowego restauracji. Blair River zmarł 1 marca 2011 roku w wieku 29 lat. Ważył 261kg. Niecały rok później (11 lutego 2012r.) jeden z klientów podczas konsumpcji potrójnego hamburgera doznał ataku serca i trafił do szpitala. Podobnie też w kwietniu tego roku klientka baru po spożyciu obfitego posiłku, zapijanego alkoholem i po wypaleniu solidnej porcji tytoniu straciła przytomność.

Oczywiście nie ma pewności czy którykolwiek z opisanych powyżej incydentów był bezpośrednio związany z konsumpcją w Heart Attack Grill. Cóż, skoro serwowane tam dania – jak głosi reklamowy slogan - mają smak, dla którego warto umrzeć(Taste Worth Dying For!), to nie można wykluczyć takiej zależności…