Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Smak, dla którego warto umrzeć – 8000 kcal w jednym posiłku!

Chociaż w ostatnich czasach można w barach szybkiej obsługi zauważyć dość interesującą tendencję polegająca na odchudzaniu serwowanych tam dań i urozmaicaniu menu sałatkami i lekkimi kanapkami, to są takie miejsca na świecie gdzie moda ta nie dociera. Co więcej istnieją lokale, w których zamówić można tak przeładowane kaloriami dania, że już sam ich widok przyprawia o atak serca!

Mieszczący się w USA w Dallas w stanie Texas lokal o przewrotnej nazwie Heart Attack Grill wyspecjalizował się w serwowaniu wyjątkowo kalorycznych i niezdrowych potraw. Flagową pozycją menu jest Quadruple Bypass Burger, czyli kanapka, na którą składają się m.in. cztery solidne kawałki wołowiny (niecały kilogram mięsa) i trzy potężne porcje żółtego sera. Przeciętna wartość energetyczna tego dania wynosi około 8000 kcal, a dla śmiałka, któremu uda się je skonsumować czeka nagroda – kelnerka przebrana za pielęgniarkę odwiezie go na fotelu przypominającym wózek inwalidzki do jego samochodu.

Możesz jeść za darmo ;)

Mało tego – w restauracji zjeść zupełnie za darmo może każdy… o ile waży minimum 160 kg i gotów jest wejść na specjalną wagę przed konsumpcją posiłku. Fajnie? To jeszcze nie koniec. Jako przystawkę przed głównym daniem zamówić można solidną porcję frytek smażonych na prawdziwym smalcu, a do picia zamówić piwo lub colę słodzoną oczywiście najprawdziwszym cukrem. Próba zamówienia dietetycznego napoju mogłaby co najwyżej wywołać salwę śmiechu. Na koniec szef kuchni poleca deser stanowiący połączenie śmietany, masła i cukru oraz dodatków takich ja wanilia.

Cała idea wydawać by się mogła jedynie przesyconą wisielczym humorem niewinną zabawą, gdyby nie pewne wypadki, które wydają się być z nią związane. Pierwszym studzącym entuzjazm wydarzeniem była śmierć rzecznika prasowego restauracji. Blair River zmarł 1 marca 2011 roku w wieku 29 lat. Ważył 261 kg. Niecały rok później (11 lutego 2012 r.) jeden z klientów podczas konsumpcji potrójnego hamburgera doznał ataku serca i trafił do szpitala. Podobnie też w kwietniu tego roku klientka baru po spożyciu obfitego posiłku, zapijanego alkoholem i po wypaleniu solidnej porcji tytoniu straciła przytomność.

Oczywiście nie ma pewności czy którykolwiek z opisanych powyżej incydentów był bezpośrednio związany z konsumpcją w Heart Attack Grill. Cóż, skoro serwowane tam dania – jak głosi reklamowy slogan - mają smak, dla którego warto umrzeć (Taste Worth Dying For!), to nie można wykluczyć takiej zależności…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.