Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Sport lekarstwem na wszystko?

Po lecie, niezliczonej ilości łakoci i pysznych lodów wskazówka na wadze trochę się podniosła. W końcu mówisz dość i postanawiasz: od jutra zaczynam uprawiać sport! Postanowienie bardzo ambitne i godne pochwały, jednak należy pamiętać o tym, że jesień, a następnie zima to trudny czas dla sportowca ze względu na niesprzyjające warunki za oknem

Jeśli jednak uda nam się przebrnąć przez te nieprzyjemne pory roku, to wiosna okaże się prawdziwą nagrodą.

Od czego więc zacząć?


Przede wszystkim od znalezienia odpowiedniej motywacji, która zbyt szybko nas nie opuści. Chodzi przecież o to, aby sport zacząć uprawiać i tego się trzymać, a nie tylko pojeździć na rowerze lub pobiegać przez kilka dni i wrócić do starych przyzwyczajeń. Dodatkową motywacją będzie zaproszenie drugiej osoby, np. bliskiej koleżanki lub przyjaciółki, z którą sport stanie się większą przyjemnością. Jeśli jednak chcesz uprawiać sport sama, wybierz dla siebie odpowiednią dziedzinę. Zacznij biegać, jeździć na rowerze lub na rolkach. Jeśli wolisz coś bardziej rekreacyjnego i przeznaczonego dla początkujących, wybierz szybki spacer czy nordic walking. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych i wartościowych porad, z których powinnaś skorzystać.

 

1. Fundamentem każdego sportu jest motywacja.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniej, wówczas nie ma co się łudzić- zarzucisz uprawianie sportu kiedy napotkasz na pierwsze przeszkody. Znajdź motywację dla siebie!

 

2. Nigdy nie zapominaj o nawadnianiu organizmu

Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego, możesz bardzo zaszkodzić swojemu ciału i mięśniom. Jeżeli zaczynasz biegać pamiętaj, aby zawsze ze sobą zabrać izotoniczny napój lub zwykłą wodę do bidonu, który możesz wrzucić do plecaka lub przypiąć do paska.

 

3. Spraw sobie odpowiednie ubranie

najlepiej termoaktywne, które pozwoli Twojemu ciału oddychać podczas ćwiczeń. Takie ubrania wyprodukowane są ze specjalnie projektowanych dzianin syntetycznych, które posiadają zdolność sprawnego odprowadzania potu ze skóry pozostawiając ją suchą. Do biegania czy jeżdżenia na rowerze powinnaś zakupić kurtkę typu softshell. Jest to kurtka wodoodporna, wiatroszczelna i oddychająca z miękkiego, lekkiego materiału. Warto postawić na znanego producenta jak Jack Wolfskin czy Salomon. Duzy wybór kurtek typu softshell znajdziecie na Zalando.pl.

 

4. Pamiętaj o oddychaniu.

Znajdź swój rytm, ćwicz w swoim tempie, nie próbuj z nikim się ścigać, bo stracisz oddech i zanim z powrotem wrócisz do równowagi upłynie trochę czasu

 

5. Nie zapominaj również o odżywianiu się

co stanowi kluczową sprawę w procesie odchudzania czy uprawiania sportu. Najważniejsze jest, aby jeść 5 mniejszych posiłków dziennie w odstępach czasu 3-4 godz. maksymalnie dla utrzymania metabolizmu na jak najwyższym poziomie. Nie trzeba chyba dodawać, że należy odstawić pewnego rodzaju produkty, na przykład łakocie i batoniki, ale można je śmiało zastąpić pysznymi owocowymi koktajlami bez cukru.

Początki zawsze bywają trudne, jednak kiedy poczujesz radość z samej możliwości uprawiania sportu, będzie to oznaczało, że połknęłaś sportowego bakcyla. Sport ma nie tylko zbawienny wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę, ale również daje nam mnóstwo siły i wielkiego kopa energetycznego na cały dzień zmagań. Dodatkowo świetnie odstresowuje po ciężkim dniu, relaksuje i uwalnia umysł od zmartwień naładowując nas całym mnóstwem endorfin, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsze, zdrowsze i częściej się uśmiechamy i jesteśmy wówczas piękniejsze. Każdy sport powinien dawać uczucie spełnienia i satysfakcji, dzięki ciągłym wyzwaniom jakie sobie stawiamy rośniemy w siłę i czujemy, że nic nie jest w stanie nas powstrzymać. I tak powinno być!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.