Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Życie z trenującym facetem – o tym musisz wiedzieć!

Życie z trenującym facetem – o tym musisz wiedzieć!
Twój facet trenuje, Ty pojawiasz się co najwyżej raz na jakiś czas w klubie na zajęciach fitness. Może skusisz się czasem również na bieżnię i ćwiczenia z małymi obciążeniami. Sport nie jest jednak twoją pasją. Osoby nieaktywne fizycznie, bądź też ćwiczące rekreacyjnie niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy, jak dalece odmienna jest codzienność tych, dla których trening oraz „trzymanie” diety to absolutna świętość. Za idealną sylwetką prezentowaną na plaży czy scenie, kryje się bowiem ciężka praca na co dzień. Przygotowywanie posiłków, trening, regeneracja. Co powinnaś wiedzieć, gdy twój facet trenuje? Jak z nim wytrzymać?

Najpierw trening, potem reszta „życia”

Dla wielu osób takie ustalenie priorytetów może okazać się trudne do zaakceptowania. Jednak z punktu widzenia osób trenujących zawodowo, stawianie treningu i diety na pierwszym miejscu to podstawa. Dla faceta, który przygotowuje się do zawodów, czy to kulturystycznych czy trójbojowych czy triathlonowych, trening wygrywa z wyjściem na pizzę, z piątkową imprezą suto zakrapianą alkoholem czy ze spędzaniem wieczoru leżąc na kanapie przed telewizorem.

Spójrz na to jednak z innej, lepszej perspektywy

Zamiast narzekać, że znowu nie ma go w domu, a Ty siedzisz sama i oglądasz seriale, idź z nim na siłownię. Poproś, by pokazał Ci, jak poprawnie wykonać dane ćwiczenia. Zyskasz nie tylko lepszą sylwetkę i być może nową pasję, ale również możliwość wspólnego spędzania czasu.

Dieta dopięta na ostatni guzik

On ciągle coś waży, odmierza, liczy? Jedzenie pakuje w pudełka? Chciałabyś ugotować obiad?  Chciałabyś, żebyście usiedli razem przy stole i wspólnie zjedli posiłek? To może być nieco bardziej skomplikowane, niż zazwyczaj bywa, ale może się udać! Musisz jednak sama zainteresować się nieco tematem odżywiania. Dowiedz się, jakie makroskładniki ma jego posiłek jedzony w porze obiadu. Przygotuj proste danie na podstawie produktów, takie jak mięso, warzywa, ryż lub kasza. Oblicz kaloryczność przygotowanego dania. W ten sposób Twój facet nie będzie musiał rezygnować z diety. Co więcej, oboje zjecie zdrowy i pożywny posiłek. Wilk syty i owca cała!

Bądź dumna, nie krytykuj

Nikt nie lubi słyszeć krytyki, gdy wkłada w coś tak dużo pracy, energii i serca. Postaraj się pokazać swojemu facetowi, że jesteś dumna z tego, że dba o swoje ciało, regularnie trenuje i zdrowo się odżywia. Nie próbuj wyśmiewać jego pasji, ani z nią konkurować… możesz bowiem przegrać. 

Jeśli zdecydowałaś się na związek z trenującym facetem, musisz zaakceptować pewne rzeczy. Na przykład to, że je on określone produkty żywnościowe, w określonych ilościach oraz to, że poświęca sporo czasu na treningi. Zastanów się jednak, czy wolałabyś, żeby siedział w domu, popijał piwo i grał na playstation?

Różnica „temperamentów”

Do tej pory skupiałam się głównie na czynnikach związanych z trenowaniem bez użycia żadnych środków. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wielu mężczyzn trenujących kulturystycznie nie stroni od stosowania różnego rodzaju środków. W kulturystyce z reguły im wyższy poziom rywalizacji, tym stosowane są większe dawki różnorakich „leków”. 

Wracając do różnicy „temperamentów”, część mężczyzn po podaniu więcej, niż 200 mg testosteronu tygodniowo, odczuwa rosnący popęd. Przy czym silniej na zwiększenie libido oddziałują środku aromatyzujące mające wpływ na stężenie estradiolu. Podwyższony popęd seksualny mężczyzny prowadzi bardzo często do konfliktów w związku. Możesz bowiem czuć się traktowana przez swojego faceta instrumentalnie. Może tak być, jednak nie musi. Najważniejsze to rozmawiać ze sobą. Jeśli czujesz się źle, czujesz się traktowana instrumentalnie, powiedz o tym swojemu mężczyźnie.

On się mną już nie interesuje...

Z drugiej strony przychodzi również moment zejścia z cyklu, a wraz z nim, mniej energii, mniejsze libido, gorszy nastrój. Wówczas możesz odczuwać mniejsze zainteresowanie partnera swoją osobą. Rozwiązanie? Przede wszystkim poproś, by Twój facet wtajemniczył Cię w cykl swoich przygotowań oraz mówił Ci o tym, w którym momencie cyklu się znajduje. Na dłuższą metę, ukrywanie przyjmowania środków nie wchodzi w grę. Gdy dwie osoby mieszkają razem i są ze sobą blisko, nie da się tego ukryć. Co więcej, ukrywanie tego typu rzeczy może doprowadzić jedynie do niepotrzebnych nieporozumień.

Czas na dziecko

Ty myślisz już o dziecku, a on nie planuje „schodzić z cyklu”? Na cyklu czuje się bowiem pełen energii, ma dobre samopoczucie, wysokie libido etc. Mężczyzna na cyklu staje się raczej bezpłodny i tu pojawia się problem. Kwestia ta może stać się polem do rozwoju konfliktu. Kwestię posiadania dziecka w przyszłości warto poruszyć już wcześniej. Omów z partnerem to, czy chce mieć potomstwo, a jeśli tak, to kiedy. Z pewnością można się w tej kwestii dogadać. Ważne, by ze sobą rozmawiać.

Mój facet podoba się innym kobietom

Facet, który regularnie i sensownie trenuje, trzyma dietę i być może stosuje dodatkowo środki, jest atrakcyjny. Często podoba się innym kobietom. Często wyjeżdża na zawody, zgrupowania, treningi. Stajesz się wówczas zazdrosna, co może rodzić liczne konflikty i nieporozumienia. Pamiętaj, że związek zbudowany na braku zaufania, może nie przetrwać ciężkiej próby, jaką postawi przed nim życie. To, że twój facet jest atrakcyjny i podoba się innym kobietom, nie oznacza od razu, że na każdym kroku flirtuje i zdradza.

Podsumowanie

Trenowanie, trzymanie diety, pasja, to kwestie, które powinny o mężczyźnie świadczyć jak najbardziej dobrze! Powinnaś być z niego dumna i wspierać go w jego działaniach. Gdy sama zaczniesz trenować i dbać o to, co jesz, stworzycie świetny duet. Z drugiej strony stawianie na piedestale dążenia do idealnej sylwetki może być zgubne. Należy zadać sobie pytanie, czy nasze życie powinno kręcić się wokół sylwetki, mięśni, poziomu tkanki tłuszczowej? Czy te kwestie będą dla nas tak samo ważne za 10-20 lat?

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.