Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Kuchnia
Co usuwa nadmiar wody z organizmu?

Co usuwa nadmiar wody z organizmu?

Kinga Żuralska

Nadmierne gromadzenie się wody dotyka wielu osób, zwłaszcza kobiet. Może ono przysporzyć wielu nieprzyjemnych odczuć. Opuchnięte kostki, uczucie ciężkości, wzrost wagi, nabrzmiałe stopy i łydki, zmęczenie. Z pewnością nie jest to przyjemne. W poniższym artykule przedstawiam kilka naturalnych preparatów, które mogą okazać się pomocne w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu.

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę

Na wstępie należy zaznaczyć, że gromadzenie wody może wynikać z kilku różnych czynników. Może być związane ze zbyt dużym spożyciem soli, problemami z krążeniem, brakiem ruchu, niedoborem witamin, niewydolnością żylną, stresem, ciążą, menstruacją, upalną pogodą, przebywaniem wysoko nad poziomem morza, alergią, nadciśnieniem, chorobą serca, niewydolnością nerek, przewlekłym zapaleniem płuc, zaburzeniami ze strony tarczycy lub wątroby, czy zażywaniem niektórych leków (między innymi doustnych środków antykoncepcyjnych). Głównym objawem tej dolegliwości jest opuchlizna, ale może się również pojawić sztywność stawów, wzrost masy ciała, uczucie ciężkości, zwiększone ciśnienie krwi i przyspieszony puls.

Ważne jest by zidentyfikować przyczynę problemu, zwłaszcza gdy nie jest to jednorazowa sytuacja, a powtarzająca się regularnie okoliczność.

Poniższe zioła i naturalne substancje mogą okazać się pomocne, zwłaszcza doraźnie. Pamiętajmy jednak, że nie rozwiązują one przyczyny problemu.

Moczopędne zioła lecznicze zmniejszają gromadzenie wody w organizmie poprzez usuwanie nadmiaru płynów zbierających się w tkankach. Dzięki nim organizm produkuje więcej moczu, który następnie jest wydalany.

Mniszek lekarski

Badania dowodzą, że mniszek lekarski ma właściwości moczopędne. Czyni go to doskonałym naturalnym środkiem na nadmiar wody w organizmie. Co więcej, roślina ta jest bogatym źródłem potasu, który pomaga zmniejszyć ilość sodu w organizmie. Zawarty w niej magnez jest natomiast doskonałym rozwiązaniem na pojawiającą się przed menstruacją opuchliznę i uczucie ciężkości.

Pietruszka

Pietruszka, podobnie jak mniszek lekarski, również ma doskonałe właściwości moczopędne.

Korzeń lukrecji

Lukrecja posiada wiele właściwości, które są doceniane od wieków. W XVI i XVII wieku była ona stosowana jako środek wykrztuśny w chorobach górnych dróg oddechowych, a także w schorzeniach wątroby, żołądka, nerek i pęcherza moczowego. Osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi i zażywające regularnie leki przed spożyciem zioła powinny skonsultować się z lekarzem. Lukrecji nie powinno stosować się zbyt długo, gdyż możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody oraz utraty potasu z nadciśnieniem tętniczym, obrzękami rąk i stóp, wzrostem masy ciała i hipokaliemią.W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda Ladies

1 / 2 Następna strona