Sześciopak i suplementy

Chociaż, by uzyskać pożądaną masę ciała i wyglądać szczupło wystarczy po prostu się odżywiać i zadbać o regularną aktywność fizyczną, uzyskanie tzw. sześciopaka, czyli dobrze ukształtowanych i wyraźnie widocznych mięśni brzucha, zazwyczaj wymaga specjalnie zaprojektowanych zabiegów żywieniowych, treningowych i suplementacyjnych. Dobrze dobrany zestaw suplementów jest w stanie w sposób istotny zwiększyć efektywność naszych wysiłków ukierunkowanych na poprawę estetyki brzucha. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu kolorowych pudełek, etykietek i broszurek reklamowych, wybierając to co działa i jest naprawdę potrzebne?

Przeczytaj koniecznie:

Sześciopak na plaży

Po pierwsze spal tłuszcz. Podstawą Twojego zestawu powinien być preparat zawierający składniki nasilające proces termogenezy, czyli produkcji ciepła i przyspieszające tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Dobry środek zawiera w skaldzie ekstrakty z zielonej herbaty, kofeinę, wyciąg z pieprzu czarnego, korzystnymi dodatkami są także kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, ekstrakty z zielonej kawy, yerba mate i herbaty czarnej. Spalacze tłuszczu różnią się między sobą siłą działania, na pierwszy raz warto sięgnąć po środek, który nie zawiera więcej niż 100mg kofeiny w porcji. Spalacz należy stosować codziennie, przy czym najważniejszą dawką jest ta przedtreningowa..

Polecany spalacz tłuszczu Olimp - Thermo Speed Extreme

Po drugie chroń mięśnie. W czasie stosowania niskokalorycznej diety organizm sięga do rezerw energetycznych zmagazynowanych m.in. w okolicy pasa. Niestety  pewien udział w procesach energetycznych biorą także aminokwasy, które „wyciągane” mogą być z mięśni szkieletowych. Innymi słowy odchudzanie może powodować redukcję tkanki mięśniowej. By temu zapobiec warto zastosować preparaty zawierające składniki o działaniu antykatabolicznym – czyli chroniące przed rozpadem mięśni. Wysoką skutecznością w tym zakresie charakteryzują się aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, czyli tzw. BCAA. Warto przyjąć 5 – 10g przed i po każdym treningu w celu zabezpieczenia przed katabolizmem.

BCAA SFD PURE BCAA

Po trzecie, białko i błonnik pomogą utrzymać apetyt w ryzach. Zakup odżywki proteinowej i preparatu błonnikowego pozwala z jednej strony na zmniejszenie uczucia głodu i apetytu na słodkie, a z drugiej mogą posłużyć do skomponowanie szybkiego, awaryjnego posiłku w momencie, w którym nie jest możliwe zjedzenie potrawy zaplanowanej w jadłospisie. Preparaty białkowe i błonnikowe można łączyć np. z owocami otrzymując pyszne i odżywcze, a niskokaloryczne koktajle odchudzające, lepsze niż tzw. „diety w proszku” dystrybuowane w sprzedaży bezpośredniej i na serwisach aukcyjnych.

Polecane białko SFD WPC protein plus
Polecany błonnik Trec - Dietary Fibre

Po czwarte, uzupełnij dietę. Diety niskokaloryczne ubogie są często w składniki o charakterze nieenergetycznym, takie jak witaminy, niektóre pierwiastki, wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Preparat witaminowo-mineralny oraz  suplement zawierający olej rybi zasobny w tłuszcze z rodziny omega 3 mogą okazać się bardzo pomocne. Warto wiedzieć, że niedobory witamin, makro i mikroelementów czy wspomnianych wyżej kwasów tłuszczowych mogą skutkować spowolnieniem metabolizmu i problemami ze spalaniem tkanki tłuszczowej.

Omega 3

Po piąte, nie ulegaj reklamie. Chociaż suplementy mogą wyraźnie przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i pomóc tym samym odsłonić Twój „sześciopak”, to nie należy zapominać, że stanowią one jedynie uzupełnienie, a nie zamiennik diety i treningu. Wiele osób niestety ulega przekonaniu, że stosowanie spalaczy tłuszczu zneutralizuje niekorzystny wpływ zjedzonego batona, ciasta, czy hamburgera, tymczasem jest to przekonanie wyjątkowo złudne.

Oczywiście przedstawiony tutaj zestaw suplementów, nie wyczerpuje w pełni tematu wspomagania wysiłków ukierunkowanych na uzyskanie pożądanego wyglądu brzucha. W ramach pracy nad „sześciopakiem” możliwe jest także zastosowanie preparatu keratynowego, przedtreningowego, argininy, beta alaniny i innych, jednak wyżej przedstawione propozycja obejmują komplet związków o sprawdzonym działaniu który dla zdecydowanej większości przypadków ma charakter kompletny. Jak widać w zestawieniu nie znalazły się też popularne herbatki odchudzające, l-karnityna czy CLA, powodem była niestety – niska skuteczność.