BLACK WEEK • 60% RABATU NA PLANY Z KODEM: BLACK

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak odsłonić mięsnie brzucha? Dziesięć dietetycznych zasad

Jak odsłonić mięsnie brzucha? Dziesięć dietetycznych zasad
Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu okrywającego Twoje ciężko wypracowane mięśnie brzucha, potrzebujesz nie tylko odpowiednio zaplanowanego treningu, ale także przemyślanej diety. Jedząc co popadnie, czy też odżywiając się „jako-tako”, niestety, ale nie możesz liczyć na zadowalające efekty. Potrzebujesz żelaznych zasad, których będziesz mógł się trzymać, zasad dotyczących sprytnych i skutecznych zabiegów żywieniowych pozwalających stworzyć idealne środowisko ku temu, by wykraść własnemu organizmowi dobrze strzeżone rezerwy tłuszczowe zmagazynowane w okolicy pasa.

Zrezygnuj z przetworzonej technologicznie żywności

Twój pokarm ma być maksymalnie zbliżony w swojej postaci do „stanu naturalnego”. Świeże ryby, mięso, świeże owoce i warzywa, orzechy, jaja, dobry jakościowo nabiał, woda, przyprawy ziołowe – to są pożądane składniki Twojej diety. Wszelkie rafinowane źródła cukru i tłuszczu są przeciwwskazane.

Zmniejsz spożycie węglowodanów

Jeśli nie jesteś osobą szczupłą z natury, obdarzoną szybkim metabolizmem, najlepiej w Twoim wypadku sprawdzi się dieta zakładająca restrykcje w spożyciu węglowodanów. Dzienna podaż tego składnika pokarmowego powinna się mieścić (zależnie od wielu czynników) w przedziale od 30 do 120g na dobę. Najlepszą porą na spożycie węgli jest okres powysiłkowy oraz wieczór.

Fruktoza tylko z owoców

Fruktoza to cukier najwyższego ryzyka, więc na nią uważaj. Jedyną dopuszczalna formą dostarczenia tego cukru są owoce, których ilość również powinieneś limitować najlepiej sięgając po jagody, truskawki, maliny, grejpfruty. Absolutnie żadne soki, dżemy, musy w grę nie wchodzą nie mówiąc już o bardziej przetworzonych źródłach tego cukru.

Zacznij dzień od białkowo-tłuszczowego śniadania

Uwzględnienie w pierwszym posiłku jedzonym w ciągu dnia solidnej porcji białka pomaga zmniejszyć łaknienie i sprzyja nasilonemu wydatkowaniu energii. Omlet z warzywami, mięso z orzechami, łosoś z sosem szpinakowym, to tylko wybrane propozycje wartościowych pozycji śniadaniowych. Śniadanie nie musi być jednak zjedzone bezpośrednio po przebudzeniu.

Nie bój się tłuszczu

Tłuszcz jest Twoim przyjacielem a nie wrogiem. Jedząc tłuszcz przestawiasz organizm na wykorzystywanie tłuszczu w procesach energetycznych, tak więc łatwiej będzie Ci spalić tłuszcz zapasowy. Wybieraj jednak dobre źródła tłuszczu takie jak ryby morskie, jaja, olej kokosowy, dobre jakościowo masło, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, awokado.

Uważaj na to co pijesz

Praktyka pokazuje, że niekiedy możemy zupełnie nieświadomie dostarczyć nawet 1000kcal w postaci płynnej, spożywając nie tylko kolorowe , dosładzane napoje, ale także alkohol, soki owocowe, napoje mleczne. Pić powinieneś mineralną wodę, niesłodzone herbaty, kawę, kakao, ewentualnie soki warzywne. Na lampkę wytrawnego wina możesz pozwolić sobie od czasu do czasu.

Zadbaj o odpowiednie spożycie błonnika

Dzienna podaż błonnika na poziomie 20g to minimum. Optimum to 30 – 40g. źródłem tego składnika pokarmowego są przede wszystkim warzywa, orzechy, nasiona, a także owoce. Raczej ostrożnie podchodź do źródeł zbożowych, dozwolone są w niewielkich ilościach owies, ryż, kasza gryczana niepalona.

Zwróć uwagę na spożycie kwasów omega 3

Odpowiednia podaż kwasów omega 3 korzystnie wpływa na wrażliwość insulinową i pomaga spalać tłuszcz zapasowy. Zadbaj o to by w Twojej diecie 2 – 3 razy w tygodniu pojawiała się tłusta, morska ryba, kupuj jaja od kur z wolnego wybiegu, jaja ekologiczne lub jaja omega 3. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić stosuj suplementację.

Zadbaj o posiłek potreningowy

To co jesz po wysiłku ma bardzo duże znaczenie dla tempa regeneracji powysiłkowej. Im gorzej będziesz się regenerować, tym spalisz więcej mięśni a mniej tłuszczu. Porcja białka i węglowodanów niekoniecznie w postaci odżywki, ale choćby – dobrze zbilansowanego posiłku opartego na konwencjonalnej żywności to po prostu wymóg. Dodatkowo posiłek można wzmocnić porcją leucyny.

Naucz się odpoczywać

Jeśli redukujesz już z powodzeniem od jakiegoś czasu i coraz częściej pojawiają się chwile zwątpienia, spowolnienie postępów, nasilone uczucie głodu i przemęczenia daj sobie trochę luzu. Możesz w wybrany dzień zjeść więcej węglowodanów, cały czas jednak zwracając pewną uwagę na jakość spożywanej żywności. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.