Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 2700 kcal – przykładowy jadłospis

Dieta 2700 kcal – przykładowy jadłospis
Odpowiednio dopasowana dieta jest podstawą zarówno dobrego samopoczucia, jak i świetnego wyglądu. Powinna opierać się odpowiednich proporcjach zdrowych tłuszczy, pełnowartościowych białek i sycących węglowodanów. Nie powinna zmuszać do codziennych wyrzeczeń i sprawiać, że osoba, która z niej korzysta, czuje się przez to niekomfortowo.

Ważne jest, aby zbilansowana dieta budowała odpowiednie nawyki żywieniowe i opierała się na prostych, nieprzetworzonych produktach, takich jak pełne zboża, warzywa, owoce, nabiał czy mięso. To one dbają o bilans kwasowo-zasadowy i odpowiednią gospodarkę wodną – dzięki czemu płyny nie gromadzą się w organizmie. Dieta powinna także dawać swobodę w dobieraniu składników i nie zmuszać do sztywnego trzymania się rozpiski. Masło więc można zastąpić oliwą z oliwek lub olejem kokosowym, a ryż – kaszą gryczaną czy komosą ryżową. Te produkty mają takie samo działanie i podobne wartości odżywcze, dzięki czemu ich zamiana nie wpływa na bilans energetyczny całego jadłospisu.

Przykładowy jadłospis 2700 kcal

Śniadanie

Owsianka z masłem orzechowym, bananem, garścią orzechów i kostkami gorzkiej czekolady.

Lunch

Pełnoziarniste bułki z szynką drobiową, masłem, ogórkiem i pomidorem. Do tego sałatka warzywna z papryki, sałaty lodowej, ogórków kiszonych i dressingiem winegret.

Obiad

Udko z kurczaka pieczone w pikantnej marynacie, pieczone frytki z ziemniaków, batatów i selera z dodatkiem pesto bazyliowego.

Podwieczorek

Sałatka owocowa z dowolnych, sezonowych owoców z prażonym słonecznikiem i łyżeczką miodu.

Kolacja

Twaróg z jogurtem naturalnym, szczypiorkiem, rzodkiewką. Do tego grzanki czosnkowe.

Podsumowanie

Aby utrzymać optymalne rezultaty diety, należy regularnie wykonywać pomiary ciała. Nawet niewielkie błędy podczas obliczania zapotrzebowania energetycznego mogą zaburzyć pożądany proces redukcji lub podnoszenia masy. Aby skrócić czas spędzony podczas przygotowywania posiłków w kuchni, można gotować posiłki na kilka dni.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i będzie naprawdę efektywna, możesz zamówić ją u nas.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.