Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta South Beach

Diety okiem dietetyka: Dieta South Beach
Ocena dietetyka: dieta ta w swoich założeniach koncentruje się na odpowiednim, jakościowym doborze pokarmów (dobre / złe dobre / złe tłuszcze), co samo w sobie jest z pewnością godne uwagi. Istotnym czynnikiem wartościującym jest indeks glikemiczny, co ma pewne uzasadnienie. Dieta nie zakłada drastycznej redukcji spożywanych kalorii.

Z drugiej strony sam indeks glikemiczny nie jest parametrem, który należałoby uznawać za kluczowy w kontekście zdrowotności diety czy jej wpływu na masę i skład ciała (bardziej wartościowy jest już ładunek glikemiczny, który bierze pod uwagę również ilościową zawartość węglowodanów w produkcie). Owszem, produkty wysokoglikemiczne są często jakościowo słabe (są źródłem tzw. pustych kalorii), jednak zdarza się, że podobną wartością charakteryzują się produkty o niskim IG (np. słodzone fruktozą). Pierwsza faza diety dla wielu osób może okazać się zbyt restrykcyjna. Nie są to jednak znaczące wady.

Reasumując: dieta South Beach nie niesie za sobą zagrożeń zdrowotnych i opierając się na jej zasadach można w taki sposób skomponować jadłospis by był pełnowartościowy. Przypomnieć tutaj należy jednak, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest dieta uwzględniająca nasz indywidualne właściwości, potrzeby i preferencje i zamiast stosować szablonowe diety „książkowe” warto zainteresować się indywidualizacją jadłospisu.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety