Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jagody goji - sposób na długowieczność?

Jagody życia, owoc długowieczności. Jagody goji to owoce krzewu rosnącego podobnie jak winorośl. Czy faktycznie sprzyjają zdrowemu i długiemu życiu?

Znane od tysięcy lat

Chińczycy, Mongołowie i Tybetańczycy uprawiają krzewy goji już od ponad 5 tysięcy lat. Mocny czerwony kolor, przyjemny smak i niesamowite wartości odżywcze są wystarczającym powodem, aby przedłużać przydatność do spożycia i suszyć je, aż do otrzymania małych rodzynek. Legenda chińska głosi, że codzienne wypicie zupy z jagód lub herbaty, zapewni nam bardzo długie życie.

Nadzwyczajna wartość odżywcza

Naukowcy badający lecznicze właściwości roślin wyodrębnili w jagodach goji ogrom składników odżywczych, które pozwalają cieszyć się długim życiem i zdrowiem. Posiadają szereg właściwości terapeutycznych, odżywiają, wzmacniają organizm i pomagają radzić sobie ze stresem poprzez regulację pracy nadnerczy. Medycyna chińska mówi o harmonizujących właściwościach jagód, które gwarantują potencjał seksualny, siłę, wzrost, odporność i długowieczność.

Owoce goji są najbardziej odżywczymi owocami na świecie. Zawierają dziewiętnaście różnych aminokwasów, w tym fenyloalaninę, wspomagającą nadnercza, oraz tryptofan, produkujący serotoninę. Są źródłem kompletnego białka, zawierają 21 pierwiastków śladowych oraz witamin B1, B2, B6 i E. Nie są stosowane jako lekarstwo, a raczej jako produkt odżywiający ciało. Mogą być pomocne podczas leczenia chorób przewlekłych, zaburzeń pracy wątroby i nerek, problemów z kręgosłupem, bólów głowy, szumów usznych, bezsenności, nadciśnienia i impotencji.

Hormony długowieczności

Podczas procesu starzenia, organizm wytwarza mniej hormonu wzrostu (HGH). Owoce goji to jedyny produkt, który w naturalny sposób stymuluje produkcję HGH. 70 letni człowiek produkuje tylko 1/10 hormonu wytwarzanego przez energicznego 20-latka. Odpowiedzialne są za to zmiany fizyczne, zanik mięśni, odkładanie się tkanki tłuszczowej i mniejsza ilość sił witalnych. W owocach goji znajdziemy również związki seskwiterpenowe, które mają właściwości przeciwzapalne i pobudzają przysadkę mózgową oraz szyszynkę do produkcji hormonu  wzrostu.

Bardzo ważne jest spożywanie naturalnych i organicznych owoców. Pochodzące z chemicznych hodowli i pryskane pestycydami nie wnoszą nic dobrego w nasz proces leczenia. Mogą być pozbawione odżywczych wartości i w dodatku zatruwać organizm.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.