Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jagody goji - sposób na długowieczność?

Jagody goji - sposób na długowieczność?
Jagody życia, owoc długowieczności. Jagody goji to owoce krzewu rosnącego podobnie jak winorośl. Czy faktycznie sprzyjają zdrowemu i długiemu życiu?

Znane od tysięcy lat

Chińczycy, Mongołowie i Tybetańczycy uprawiają krzewy goji już od ponad 5 tysięcy lat. Mocny czerwony kolor, przyjemny smak i niesamowite wartości odżywcze są wystarczającym powodem, aby przedłużać przydatność do spożycia i suszyć je, aż do otrzymania małych rodzynek. Legenda chińska głosi, że codzienne wypicie zupy z jagód lub herbaty, zapewni nam bardzo długie życie.

Nadzwyczajna wartość odżywcza

Naukowcy badający lecznicze właściwości roślin wyodrębnili w jagodach goji ogrom składników odżywczych, które pozwalają cieszyć się długim życiem i zdrowiem. Posiadają szereg właściwości terapeutycznych, odżywiają, wzmacniają organizm i pomagają radzić sobie ze stresem poprzez regulację pracy nadnerczy. Medycyna chińska mówi o harmonizujących właściwościach jagód, które gwarantują potencjał seksualny, siłę, wzrost, odporność i długowieczność.

Owoce goji są najbardziej odżywczymi owocami na świecie. Zawierają dziewiętnaście różnych aminokwasów, w tym fenyloalaninę, wspomagającą nadnercza, oraz tryptofan, produkujący serotoninę. Są źródłem kompletnego białka, zawierają 21 pierwiastków śladowych oraz witamin B1, B2, B6 i E. Nie są stosowane jako lekarstwo, a raczej jako produkt odżywiający ciało. Mogą być pomocne podczas leczenia chorób przewlekłych, zaburzeń pracy wątroby i nerek, problemów z kręgosłupem, bólów głowy, szumów usznych, bezsenności, nadciśnienia i impotencji.

Hormony długowieczności

Podczas procesu starzenia, organizm wytwarza mniej hormonu wzrostu (HGH). Owoce goji to jedyny produkt, który w naturalny sposób stymuluje produkcję HGH. 70 letni człowiek produkuje tylko 1/10 hormonu wytwarzanego przez energicznego 20-latka. Odpowiedzialne są za to zmiany fizyczne, zanik mięśni, odkładanie się tkanki tłuszczowej i mniejsza ilość sił witalnych. W owocach goji znajdziemy również związki seskwiterpenowe, które mają właściwości przeciwzapalne i pobudzają przysadkę mózgową oraz szyszynkę do produkcji hormonu  wzrostu.

Bardzo ważne jest spożywanie naturalnych i organicznych owoców. Pochodzące z chemicznych hodowli i pryskane pestycydami nie wnoszą nic dobrego w nasz proces leczenia. Mogą być pozbawione odżywczych wartości i w dodatku zatruwać organizm.