Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pomysł na… błyskawiczne i odżywcze śniadanie

Pomysł na… błyskawiczne i odżywcze śniadanie
Jeśli należysz do osób cierpiących na przypadłość zwaną „permanentnym brakiem czasu” przez co rano przed wyjściem do szkoły czy pracy nie wyrabiasz się z przygotowaniem wartościowego śniadania wiedz, że są sposoby by sobie z tym problemem poradzić. I nie mam tutaj na myśli używania gotowych produktów śniadaniowych przypominających wyroby cukiernicze takich jak granola czy musli, tylko posiłek oparty na nisko przetworzonych i wartościowych produktach żywnościowych.

W sumie, to dlaczego nie może być musli?

Jeśli żyjesz w złudnym przekonaniu, że odkryłeś już sposób na to by zacząć dzień szybkim i zarazem wartościowym posiłkiem w postaci sklepowego musli, to pora byś przejrzał na oczy. Niestety większość produktów tego typu składa się w dużej mierze z cukrów takich jak sacharoza, syrop glukozowo-fruktozowy, oczyszczona skrobia. Nie daj sobie mydlić oczu witaminowo-mineralną posypką czy też dodatkiem błonnika. Potrzebujesz nie tylko szybkiego i wygodnego, ale także wysokojakościowego posiłku skomponowanego przy udziale nisko przetworzonej żywności.

Czym więc powinieneś zacząć dzień?

Mleczno-owsiany koktajl z owocami i orzechami

Doskonałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, żyjących w ciągłym pośpiechu są domowe koktajle. Wystarczy kilka banalnych składników oraz… sprawny blender i dosłownie w dwie minuty można przygotować pożywne i wartościowe śniadanie. Jakie produkty warto użyć by otrzymać smaczny i wartościowy koktajl.

Z pewnością przydadzą się:

  • płatki owsiane górskie,
  • orzechy włoskie, brazylijskie, nerkowca lub migdały,
  • świeże lub ewentualnie suszone owoce,
  • mleko, jogurt naturalny bądź serek wiejski,
  • opcjonalnie cynamon,
  • woda przegotowana lub niegazowana mineralna.

Sposób przygotowania:

  1. Płatki i orzechy owsiane warto zalać dzień wcześniej na wieczór wodą tak by zmiękły.
  2. Można dodać odrobinę otrębów żytnich, które są bardziej zasobne w fitazę niż płatki owsiane. Fitaza to enzym, który rozkłada kwas fitynowy – związek utrudniający wchłanianie niektórych składników mineralnych.
  3. Rano wystarczy zmiksować rozmiękczone wodą płatki i orzechy z owocami (znakomicie sprawdzą się tutaj banany, jabłka, a także rodzynki i suszone morele) i mlekiem, jogurtem bądź serkiem wiejskim (serek jednak jest gęsty, wiec i tak warto dodać jogurtu lub mleka).

W ten sposób trzymamy smaczny i pożywny koktajl, który dostarczy nie tylko solidnej dawki, białka, tłuszczu i węglowodanów, ale także witamin, błonnika i składników mineralnych. Oczywiście istnieje wiele możliwych kombinacji, w ramach których przygotować można takie danie, wiele zależy tutaj od upodobań smakowych.

Podsumowanie

Nie masz czasu rano na robienie kanapek i smażenie jajecznicy? Zrób koktajl mleczno-owsiany z orzechami i owocami. Postaraj się by jego podstawę stanowiły nisko przetworzone produkty żywnościowe takie jak płatki owsiane, orzechy, świeże owoce i mleko. Reszta zależy od Twojej wyobraźni.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.