Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Sposoby na jesienny zimowy apetyt i wzrost wagi

Sposoby na jesienny zimowy apetyt i wzrost wagi
Jesień i zima to nie tylko niższe temperatury, ale także krótsze dni i dłuższe wieczory, które sprzyjają podjadaniu. To takie miłe usiąść sobie na kanapie, przykryć kocykiem, włączyć ulubiony serial i odpoczywać. Jednak przy takim beztroskim siedzeniu częściej pojawia się ochota na przekąski. Często wygląda to tak, że ruszamy się mniej, a jemy dużo więcej. Nic dziwnego, że to właśnie jesienią i zimą wiele osób przybiera na wadze.

Czy da się zapanować nad apetytem w chłodniejsze dni?

Oczywiście, że tak. To, że dzień jest krótszy, nie musi być wymówką do zjadania słonych i słodkich przekąsek. Oto kilka sposobów, które pomogą Ci ochronić Twoją sylwetkę przed zgubą.

Sięgaj po zdrowe przekąski

Jeśli rzeczywiście pragniesz takiego spokojnego wieczoru przed telewizorem, to nikt Ci nie broni. Odpoczynek też jest ważny i o ile nie siedzisz tak codziennie, to nie ma nic złego w tym, żeby poświęcić kilka wieczorów na nic nierobienie. Warto jednak wówczas zapanować trochę nad swoim apetytem.

W pierwszej kolejności postaw na gorące, niesłodzone herbaty. Ciepły napój wypełni żołądek i sprawi, że zapomnisz o przekąskach. A jeśli nie, to wówczas sięgnij po zdrowsze alternatywy np. krojone warzywa z hummusem, pyszna sałatka z jajkiem albo kurczakiem, jogurt z płatkami owsianymi i orzechami itp. Ważne jest, by były to produkty jak najmniej przetworzone, bogate w białko, błonnik, witaminy i minerały.

Unikaj kupowania na zapas

Wszyscy polujemy na promocje. I to jest bardzo w porządku, bo rzeczywiście pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Może to być jednak także pułapka, bo często chcemy kupić jedną paczkę ciastek, ale kiedy widzimy promocje typu kup trzy sztuki, a zapłacisz za dwie, to ciężko się oprzeć. A wiadomo jak to jest — jeśli wiesz, że masz w szafce jakąś przekąskę, to prędzej czy później po nią sięgniesz.

Postaw na ruch

Nie wszystkie wieczory musisz spędzać na kanapie. Dogadaj się ze sobą, że część wieczorów masz dla relaksu, a część poświęcasz na ćwiczenia, spacery lub jakąkolwiek inną aktywność fizyczną. Regularny ruch nie tylko pozwoli Ci spalić dodatkowe kalorie, ale poprawi samopoczucie i doda energii. Co więcej, czas przeznaczony na ćwiczenia uniemożliwi Ci zjadanie przekąsek. Zaplanuj sobie jednak jakiś zdrowy posiłek, który zjesz po treningu, zanim Twój wewnętrzny głodomor przekona Cię do otwarcia paczki ciastek.

Podsumowanie

To czy sięgniesz po przekąskę, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Weź zatem sprawę w swoje ręce i nie daj się swoim zachciankom. Jeśli czujesz duży głód, wybierz zdrową i sycącą przekąskę. Staraj się też zaplanować swój czas, żeby nie spędzać każdego wieczoru przed telewizorem.

Zapisz się na siłownię, zajęcia taneczne albo chociażby lekcje rysunku. Wychodź z domu bądź zorganizuj sobie czas tak, aby nie mieć powodu sięgać po nadprogramowe jedzenie. Postaraj się też nie kupować na zapas jedzenia, a jeśli już, to niech będą to zdrowe przekąski.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.