Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Waga kuchenna i inne gadżety, które przydadzą się podczas diety

Waga kuchenna i inne gadżety, które przydadzą się podczas diety
Niezależnie od tego, na jakiej diecie jesteśmy, mogą nam się przydać kuchenne gadżety, dzięki którym łatwiej i szybciej przygotujemy zdrowe i pożywne dania. Przyrządów takich jest wiele. Jakie z pewnością przydadzą się niemalże każdemu?

Waga kuchenna

Nie mamy co prawda obowiązku czy potrzeby, aby wyliczać z aptekarską dokładnością każdy gram jedzenia lądujący na naszym talerzu, mimo wszystko waga kuchenna może okazać się pomocna. Zwłaszcza na początku przygody z dietą ciężko może być nam oszacować wielkość porcji mięsa, czy ziemniaków. Z użyciem wagi porcjowanie mięsa pójdzie nam o wiele szybciej. Z czasem będziemy w stanie na oko oszacować wielkość porcji, a 20 g mięsa więcej, czy mniej nie zrobi nam większej różnicy. Gorzej jednak wypada szacowanie wagi takich produktów jak na przykład orzechy. 20 g różnicy odgrywa w tym wypadku już nieco większą rolę. Dzięki wadze zważymy i odmierzymy konkretną ilość składników czy dokładnie ustalimy wielkość porcji. Pozwoli nam to na lepsze kontrolowanie tego, ile zjadamy i lepsze planowanie jadłospisu.

Blender

Blender to urządzenie potrzebne niemalże do wszystkiego. Pomaga wykonać smaczne dania, oszczędzając nasz czas i uatrakcyjniając dietę. Posiadając blender, nie musisz mieszać ręcznie masy na omlet czy ubijać piany jajek do ciasta. Blender przydaje się również do przygotowania kremowych zup oraz koktajli. Możemy przy jego użyciu wyczarować smaczne i pożywne dania w zaledwie kilka minut. Osobiście nie wyobrażam sobie nieposiadania blendera w kuchni. Nie ma dnia, w którym się nie przyda i nie ułatwi nam życia.

Parowar lub garnek z możliwością gotowania na parze

Gotowanie na parze pozwala zachować więcej wartości odżywczych w jedzeniu niż gotowanie w wodzie. Warzywa są mniej wyjałowione i smaczniejsze. Gotowanie na parze umożliwia przygotowywanie potraw bez konieczności stosowania tłuszczy w procesie gotowania czy smażenia. I w końcu — pozwala gotować szybko i smacznie, nawet dwa dania jednocześnie. Wystarczy jeden garnek/parowar, by ugotować ziemniaki, fasolkę szparagową i klopsiki drobiowe. Oznacza to więcej wartości odżywczych, oszczędność czasu i mniej zmywania.

Podsumowanie

Gadżety kuchenne nie zastąpią nam naszej silnej woli i chęci zdrowego gotowania. Część z nich jest jednak bardzo przydatna i potrafi ułatwić i umilić gotowanie.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.