Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak powinien trenować mężczyzna, żeby podobać się kobietom?

Jak powinien trenować mężczyzna, żeby podobać się kobietom?
Wielu panów zanim zdecyduje się na podjęcie treningów zastanawia się, jakie ćwiczenia i jaki sposób treningów będzie najlepszy pod kątem wypracowania atrakcyjnej, umięśnionej sylwetki. Nie jest tajemnicą, że kobiety chcą podobać się mężczyznom, a mężczyźni kobietom. Jak powinien trenować mężczyzna, by podobać się kobietom?

Bądź aktywny fizycznie

To, co najbardziej odpycha i nie przyciąga wzroku kobiet, to mężczyzna, który nie dba o siebie. Nie jest aktywny fizycznie. Popołudnia, a nawet i zarwane noce spędza przy komputerze/ konsoli lub opcja druga, zbyt często sięga po alkohol, a jego główne zajęcie to imprezy.

Podstawowy krok, jaki powinieneś zrobić, to podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Nieważne, czy zdecydujesz się na bieganie, jazdę rowerem, grę w tenisa, basen czy treningi na siłowni. Może niekoniecznie najlepszym wyborem będą szachy czy bierki. Przede wszystkim musisz się ruszyć! I to nie raz w miesiącu, a regularnie!

Dbaj o to, co jesz

Na to, jak wygląda Twoje ciało, wpływ ma nie tylko regularna aktywność fizyczna, ale również sposób, w jaki się odżywiasz. To, co jesz na co dzień, jest wręcz dużo ważniejsze pod kątem kształtowania sylwetki. Zapomnij więc o ciągłym zamawianiu pizzy, kebabie, popijaniu każdego posiłku colą i chrupaniu chipsów siedząc przy kompie. Jasne, nie musisz żegnać się z nimi raz na zawsze i do końca życia. Nie ma jednak miejsca na tego typu jedzenie codziennie.

Zadbaj o to, by Twoja dieta bogata była w wartościowe produkty o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Nie chodzi o to, że masz jeść tyle, co 50- czy 60-kilogramowa kobieta. Kaloryczność musi być dostosowana do Twojego trybu życia, wzrostu, wieku, predyspozycji i podejmowanej aktywności fizycznej oraz celu. Bez względu na kaloryczność, twoje menu powinno obfitować w jajka, mięso, ryby, ryż, kasze, ziemniaki, płatki, owoce, orzechy, oliwę, awokado oraz warzywa.

Dbaj o siebie

Ukształtowana, wysportowana sylwetka to jedno. Ogólne dbanie o siebie to druga kwestia. Niezwykle ważna! Od tego w dużej mierze zależeć będzie to, czy podobasz się kobietom.

Jaki trening najlepiej wybrać?

Przejdźmy jednak do meritum artykułu, czyli wyboru aktywności fizycznej. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym narzędziem do kształtowania sylwetki jest trening siłowy. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze mogą sprawić, że będziesz bardziej sprawny i szczupły. Dzięki nim nie zbudujesz jednak mięśni klatki, pleców, barków, rąk, ani nóg. Taką możliwość daje Ci praca z ciężarem.

Trening siłowy to jednak pojęcie niezwykle szerokie. Zarówno trenowanie kulturystki, crossfitu, trójboju siłowego, jak i kalisteniki, pomoże Ci w rozbudowie sportowej sylwetki. Każda z tych dyscyplin charakteryzuje się jednak innym sposobem wykonywania treningów i innymi celami. Każda doprowadzi Cię do nieco innego rodzaju sportowej sylwetki.

Która z nich najbardziej podoba się kobietom?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Każda kobieta może mieć inne upodobania. Niewątpliwie trening kulturystyczny jest treningiem najbardziej ukierunkowanym na budowanie sylwetki. W pozostałych sportach sylwetka nie jest celem nadrzędnym, a jedynie swego rodzaju „skutkiem ubocznym”.

Trening kulturystyczny to dobry wybór dla osób, którym zależy na ukształtowaniu proporcjonalnej sylwetki. Kulturystyka jest dyscypliną sportu polegającą na uzyskaniu proporcjonalnej sylwetki, z odpowiednią mięśniową, przy odpowiednim odtłuszczeniu ciała i wyeksponowania szczegółów sylwetki stanowiących o jej pięknie. Trening kulturystyczny opiera się na wielu technikach wykonywania ćwiczeń gwarantujących harmonijny rozwój masy i siły mięśni. Program treningowy kulturysty opiera się na prawidłowym napinaniu, rozciąganiu i „pompowaniu” mięśni. Należy dążyć do jak najlepszego czucia mięśniowego.

Trenuj z pasją

Nie każdy jednak musi trenować jak wyczynowy kulturysta! Nie każdy musi lubić taki rodzaj treningu. Nie każdy chce, aby głównym celem jego treningów było kształtowanie sylwetki samo w sobie.

Czy jest sens, aby trenować w taki sposób za wszelką cenę i wbrew sobie?

Odpowiedź brzmi nie! Najważniejsze jest to, aby trenować z pasją i przyjemnością. Każdy rodzaj treningów w połączeniu z racjonalnym odżywianiem przyniesie mniejsze lub większe zmiany w wyglądzie sylwetki. Najważniejsze jest to, by trenować regularnie bez względu na to, jaki rodzaj treningów wybierzesz.

Trenowanie z pasją i przyjemnością daje dużo większą szansę na to, że nie poddasz się po kilku tygodniach czy miesiącach. Pasja do sportu, który uprawiasz pozwoli ci również nieustannie rozwijać się w tym, co robisz i popychać Cię do tego, by stawać się coraz lepszym w tym, co robisz.

Kobiety widzące mężczyzn mających pasję postrzegają ich za bardziej atrakcyjnych.

Jaka męska sylwetka podoba się kobietom?

Warto dodać jeszcze na koniec, że statystyczna kobieta za pociągające uważa męskie ciało, które jest zbudowane harmonijnie, bez przesadnej różnicy w obwodzie między biodrami i barkami, z lekko zaznaczoną talią, bez znacznego przerostu tkanki mięśniowej, ale też bez widocznego nadmiaru tłuszczu.

Duży brzuch to nie tylko wada estetyczna. To przede wszystkim sygnał, że potencjalny partner jest zagrożony poważną chorobą i możliwością przedwczesnej śmierci. Kobiety lubią, gdy mężczyzna jest męski, pewny siebie, stanowczy, silny. To jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego warto ćwiczyć. Nic tak nie podnosi samooceny i pewności siebie, jak sport.

Jaki trening wybrać?

Kształtowanie sylwetki jest sprawą niezwykle indywidualną, którą należy ściśle dopasować. Wybór planu treningowego musisz dobrać do swojego stopnia zaawansowania, możliwości czasowych, oraz przede wszystkim swoich priorytetów i wymarzonego typu sylwetki. Z pewnością pomoże Ci w tym plan treningowy wraz z opieką trenera. Skorzystaj z naszych usług i wypróbuj nasze indywidualne plany treningowe.

Podsumowanie

Grunt to się nie zapuścić i nie zrobić z siebie kolejnego posiadacza piwnego brzuszka, nie być kolejnym facetem, którego najważniejszym zajęciem jest granie na komputerze. Najważniejsze, by dbać o ogólną kondycję i zdrowie poprzez regularną aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie. To, na jaki rodzaj treningów się zdecydujesz, ma nieco mniejsze znaczenie. Niemniej, jeśli zależy Ci na kształtowaniu sylwetki, najlepszym wyborem będzie trening siłowy.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.