Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy trening w makijażu jest bezpieczy?

Czy trening w makijażu jest bezpieczy?
Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Podkład, puder, róż, tusz, kredka do oczu, pomadka. Czy używanie tych kosmetyków jest niezbędne przed wykonaniem treningu? A co ważniejsze, czy jest to bezpieczne? Przyjęło się uważać, że zadbana kobieta zawsze pamięta o odpowiednim makijażu, ubiorze, zapachu. Obserwuję wiele dziewczyn ćwiczących w klubie fitness w pełnym make up’ie i nierzadko z biżuterią w postaci bransoletek czy kolczyków.

Czy siłownia to odpowiednie miejsce do noszenia błyskotek i pełnego makijażu?

Pojawia się pytanie - w jakim celu udajemy się do klubu fitness? Czasami można odnieść wrażenie, że niektórym osobom pomyliły się kluby. W makijażu, z biżuterią udajmy się na imprezę.

Jeśli chcemy zrobić coś dla siebie, popracować nad naszą kondycją i wyglądem sylwetki, darujmy sobie używanie pudru i tuszu przed treningiem. Zaoszczędzimy kilka lub kilkanaście minut, które możemy przeznaczyć, chociażby na dokładniejszą rozgrzewkę i lepsze rozciąganie. Dużo ważniejsze jest oczyszczenie twarzy zarówno przed jak i po ćwiczeniach.

Dlaczego oczyszczanie twarzy przed i po treningu jest tak istotne?

Wykonując cardio, ćwicząc na siłowni czy zajęciach fitness pocimy się. Jedni pocą się mniej inni więcej, ale u każdego z nas, w mniejszym lub większym stopniu, organizm wydziela pot, po to by obniżyć  temperaturę ciała. Pot wydzielany jest przez gruczoły potowe za pomocą porów potowych. Pot składa się głównie z wody. W jego skład wchodzą również mocznik, sól, tłuszcze, amoniak, kwas mlekowy i związki mineralne.

Kiedy pocimy się, rozszerzają się pory na skórze. Jeśli jednak masz na sobie makijaż, pojawia się pewien problem. Pory zatykają są użytymi przez Ciebie kosmetykami. To już krótka droga do powstawania zaskórników i innych wyprysków. Sama tworzysz w ten sposób błędne koło. Nie oczyszczając skóry przed ćwiczeniami, nie pozwalasz jej oddychać. Powstają kolejne wypryski i zaskórniki, a Ty używasz jeszcze więcej pudru, aby zakryć niedoskonałości.

Pamiętaj również, że w raz z potem, rozpływa się tusz i kosmetyki znajdujące się na powiekach i czole. W raz z potem spływają Ci do oczu i podrażniają je. Jeśli tusz którego używasz nie jest wodoodporny, to pod oczami pojawia się piękna „panda”.

Chciałaś wyglądać pięknie i przyciągać wzrok umięśnionych facetów, a wyszło zupełnie odwrotnie?

Na stałych bywalcach siłowni wywrzesz dużo lepsze wrażenie wykonując solidny trening, niż nakładając na twarz nie potrzebne kosmetyki.

Piękna kobieta to zadbana kobieta. Jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Dbanie o siebie nie jest koniecznie związane z nakładaniem na twarz tony make up’u. Ćwicząc regularne i odżywiając się zdrowo również dbasz o sobie. Pamiętaj, że są takie sytuacje, w których makijaż przyniesie więcej szkody niż pożytku. Nie zapominaj o oczyszczaniu twarzy przed i po treningu. Makijaż zostaw na odpowiednie ku temu sytuacje.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.