Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

„Methoxy” pic na wodę

„Methoxy” pic na wodę
Metoksyizofalwon, a dokładnie 5-metylo-7-metoksy-izoflawon, to związek należący do flawonów pozyskiwanych z soi. Niektórzy producenci suplementów przypisują mu anaboliczne właściwości, nieraz przyrównując je do mocy sterydów takich jak testosteron i jego pochodne. W rzeczywistości jednak związek ten należy do fitoestrogenów, czyli roślinnych odpowiedników żeńskich hormonów płciowych i nie ma działania anabolicznego.

Potwierdzają to z resztą badania naukowe przeprowadzone na ludziach*, w których zostało wyraźnie udowodnione że suplementacja metoksyizoflawonem nie wpływa ani na przyrost masy mięśniowej, ani na adaptację wysiłkową, ani też nie wykazuje potencjału antykatabooicznego. W zasadzie nie odnotowano żadnych korzyści ze stosowania tego związku przez wytrenowanych sportowców.

Eksperyment trwał 8 tygodni, wzięło w nim udział 42 sportowców trenujących regularnie minimum od roku, zastosowana też specjalną metodę zwaną podwójną ślepą próbą, co oznacza, że ani badani ani prowadzący eksperyment nie wiedzieli co w danej chwili znajduje się w kapsułkach. Zaznaczyć też należy, że użyto sporej dawki metoksyizoflawonu, bo aż 800mg na dobę, tymczasem w wielu producentów suplementów zaleca dawki nieraz kilkukrotnie mniejsze.

Na podstawie powyższych informacji polecam umiarkowany sceptycyzm względem rewelacji które często pojawiają się na etykietach suplementów diety zawierających „naturalne anaboliki” roślinnego pochodzenia. Większość z nich niestety nie działa tak jak mogłoby się wydawać po lekturze kolorowej ulotki reklamowej. Udowodnione działanie anaboliczne mają np.: kreatyna, aminokwasy rozgałęzione i dieta z nadwyżką kaloryczną. Zachęcam do wypróbowania.