Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy istnieje skuteczniejsza dieta odchudzająca niż dieta Dukana?

Model żywieniowy opracowany przez Francuza dr Pierra Dukana w ciągu zaledwie kilku lat zyskał sobie niewyobrażalną wręcz popularność jako skuteczny sposób na szybkie pozbycie się nadmiaru kilogramów. Za odchudzające właściwości tej diety odpowiada przede wszystkim zwiększona podaż białka oraz obniżenie spożycia produktów węglowodanowych. Czy jednak opinie na temat skuteczności tej metody nie są przejaskrawione? No i czy istnieją skuteczniejsze sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej psującej estetykę ciała?

Przyznać trzeba, że dieta Dukana może być naprawdę skuteczna, nie tylko nasila bowiem proces spalania tkanki tłuszczowej dzięki wysokiej podaży białka i zmniejszeniu spożycia węglowodanów, ale także hamuje łaknienie i w porównaniu do innych niskokalorycznych diet nie powoduje takich strat tkanki mięśniowej.

Z drugiej strony jednak należy pamiętać, że zwłaszcza faza uderzeniowa diety może okazać się niebezpieczna dla zdrowia, powodując:

  • zaburzenia elektrolitowe,
  • obciążenie wątroby i innych organów i tkanek nadmiarem amoniaku, zachwianie równowagi kwasowo-zasadowej,
  • niedobory niektórych składników odżywczych.

Wiele osób rejestruje też obniżenie nastroju, nerwowość, osłabienie, nasilenie trądziku i pogorszenie jakości cery. Poza tym wiele przepisów zawartych w książkach autora i jego propagatorów jest wyjątkowo nieżyciowych, trudnych w przygotowaniu ze względu na dostępność produktów bazowych czy wymogi czasowe. Dieta ta nie jest więc pozbawiona wad, ale jak to niektórzy mówią – „coś za coś”.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że można wykorzystać odchudzający potencjał białka niekoniecznie trzymając się ściśle zaleceń Dukana i omijając kontrowersyjną i zdaniem niektórych specjalistów – niebezpieczną fazę uderzeniową, która zupełnie niepotrzebnie deficytowa jest w warzywa stanowiące źródło ważnych składników odżywczych. Można ułożyć dietę wysokobiałkową, z ograniczoną ilością węglowodanów, a co szczególnie istotne — można dopasować ją indywidualnie do potrzeb konkretnej jednostki, indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego czy planu dnia. Do tego potrzeba jednak pewnej wiedzy z zakresu fizjologii żywienia. Mało kto jednak ma czas na to, by studiować książki do dietetyki czy publikacje naukowe — na szczęście jest sposób na to, by ten problem ominąć.

Serwis PoTreningu.pl oferuje usługę polegającą na indywidualnym ułożeniu diety proteinowej, która w przeciwieństwie do popularnych emanacji tego modelu żywieniowego nie ogranicza spożycia warzyw, czy też – nie opiera się jedynie na produktach białkowych. Posiłki są smaczne, sycące i proste w przygotowaniu, a w razie potrzeby każdy klient może w porozumieniu z dietetykiem wymienić potrawę na inną o podobnej wartości odżywczej ustalonej indywidualnie dla niego. Dzięki temu dieta jest nie tylko skuteczna, ale i dostrojona do wymagań konkretnej jednostki, co ułatwia utrzymanie jej założeń w praktyce. Co szczególnie istotne po skończeniu diety możliwe jest zastosowanie diety zbilansowanej, opracowanej w taki sposób by nie doszło do efektu jo-jo.

Jeśli wiec szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się nadmiaru kilogramów, jesteś zainspirowana, czy zainspirowany pozytywnymi opiniami na temat diety białkowej teraz istnieje możliwość ułożenia planu specjalnie dla Ciebie, więcej informacji uzyskasz pod linkiem: http://potreningu.pl/plany

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.