Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jak można schudnąć 1 kg i ile to trwa?

Jak można schudnąć 1 kg i ile to trwa?
Zredukowanie 1 kg masy ciała wydaje się dosyć łatwym zadaniem, choć nie u każdego. Taki cel najczęściej wynika z chęci nieznacznego uatrakcyjnienia ciała i poprawienia formy, np. przed wakacjami czy ważnym wydarzeniem życiowym. Zalecenia zdrowej i zbilansowanej diety odchudzającej zakładają ograniczenie kaloryczności jadłospisu o 500–1000 kcal i gubienie 0,5–1 kg w ciągu tygodnia.

Jak jeść, by zredukować masę ciała?

Oczywiście podstawą zdrowego odchudzania jest dostarczanie do organizmu mniejszej ilości kalorii, niż wynosi jego całkowite zapotrzebowanie. Aby zrzucić 1 kg, należy wyeliminować podjadanie, a także ograniczyć spożywanie napojów innych niż woda. Zamiast słodyczy można jeść owoce (suszone i świeże). Warto zwiększyć ilość warzyw w jadłospisie.

Kluczowe okazuje się regularne jedzenie, co ułatwia organizmowi odpowiednie wykorzystywanie substancji odżywczych i zapobiega odkładaniu tłuszczu. Nasze plany dietetyczne są skuteczne i oparte na zdrowych posiłkach, które szybko przygotujesz z łatwo dostępnych składników, takich jak mięso, ryby, jaja, nabiał, ryż, kasze czy orzechy. Odchudzanie powinno prowadzić do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej i zachowania dotychczasowej masy mięśniowej. Dzięki temu można uniknąć efektu jojo, czyli powrotu do wagi sprzed diety redukcyjnej.

Jak trenować, by schudnąć 1 kg?

Jeśli żywisz się odpowiednio, a mimo tego nie chudniesz, to może oznaczać, że masz zbyt niską aktywność fizyczną w ciągu dnia. Korzystne jest uprawianie ćwiczeń cardio (bieganie, rower, pływanie). Jednak największy wpływ na kształtowanie smukłej sylwetki ma wysiłek siłowy. W takim przypadku najlepiej zacząć od regularnych treningów, które dokładnie dobierze i objaśni nasz trener. Opieka specjalisty jest bardzo ważna, byś nie zrobił sobie krzywdy na początku swojej drogi z ćwiczeniami. Nie będziesz musiał tracić czasu na chodzenie na siłownię — wystarczy kawałek wolnej podłogi w domu i ciężar własnego ciała.

W artykule mówimy o: Odchudzanie