Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak można schudnąć 1 kg i ile to trwa?

Jak można schudnąć 1 kg i ile to trwa?
Zredukowanie 1 kg masy ciała wydaje się dosyć łatwym zadaniem, choć nie u każdego. Taki cel najczęściej wynika z chęci nieznacznego uatrakcyjnienia ciała i poprawienia formy, np. przed wakacjami czy ważnym wydarzeniem życiowym. Zalecenia zdrowej i zbilansowanej diety odchudzającej zakładają ograniczenie kaloryczności jadłospisu o 500–1000 kcal i gubienie 0,5–1 kg w ciągu tygodnia.

Jak jeść, by zredukować masę ciała?

Oczywiście podstawą zdrowego odchudzania jest dostarczanie do organizmu mniejszej ilości kalorii, niż wynosi jego całkowite zapotrzebowanie. Aby zrzucić 1 kg, należy wyeliminować podjadanie, a także ograniczyć spożywanie napojów innych niż woda. Zamiast słodyczy można jeść owoce (suszone i świeże). Warto zwiększyć ilość warzyw w jadłospisie.

Kluczowe okazuje się regularne jedzenie, co ułatwia organizmowi odpowiednie wykorzystywanie substancji odżywczych i zapobiega odkładaniu tłuszczu. Nasze plany dietetyczne są skuteczne i oparte na zdrowych posiłkach, które szybko przygotujesz z łatwo dostępnych składników, takich jak mięso, ryby, jaja, nabiał, ryż, kasze czy orzechy. Odchudzanie powinno prowadzić do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej i zachowania dotychczasowej masy mięśniowej. Dzięki temu można uniknąć efektu jojo, czyli powrotu do wagi sprzed diety redukcyjnej.

Jak trenować, by schudnąć 1 kg?

Jeśli żywisz się odpowiednio, a mimo tego nie chudniesz, to może oznaczać, że masz zbyt niską aktywność fizyczną w ciągu dnia. Korzystne jest uprawianie ćwiczeń cardio (bieganie, rower, pływanie). Jednak największy wpływ na kształtowanie smukłej sylwetki ma wysiłek siłowy. W takim przypadku najlepiej zacząć od regularnych treningów, które dokładnie dobierze i objaśni nasz trener. Opieka specjalisty jest bardzo ważna, byś nie zrobił sobie krzywdy na początku swojej drogi z ćwiczeniami. Nie będziesz musiał tracić czasu na chodzenie na siłownię — wystarczy kawałek wolnej podłogi w domu i ciężar własnego ciała.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.