Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak schudnąć i nie zbankrutować?

Jak schudnąć i nie zbankrutować?
Wbrew utrwalonym stereotypom, nadmiar tkanki tłuszczowej i związana z nią otyłość oraz nadwaga, niekoniecznie wiążą się z ogólnie rozumianym dobrobytem i wysokim statutem ekonomicznym. W dzisiejszych czasach problemy ze składem ciała są często konsekwencją napiętego budżetu i łatwego dostępu do taniej i niskojakościowej żywności.

Pierwsze obawy o kwestie finansowe pojawiają się, gdy zależy nam na poprawie estetyki sylwetki oraz zdrowia. Wiele osób rezygnuje z podjęcia jakiejkolwiek próby, właśnie ze względu na ograniczone fundusze – często nawet nie dokonując rzetelnego rozeznania w temacie. W mediach propagowane bywają wymyślne diety oparte na egzotycznych i drogich składnikach, suplementach kosztujących krocie i wymyślnych formach aktywności fizycznej, wymagających kosztownego ekwipunku. Tymczasem przy odrobinie chęci, można poprawić jakość spożywanego jedzenia, rozpocząć uprawianie regularnej aktywności fizycznej, bez narażania się na bankructwo. Oto pomocne wskazówki.

Korzystaj z ogólnodostępnych narzędzi

Tak naprawdę wiedza dotycząca zbilansowanego i właściwego odżywiania nie jest wiedzą tajemną, którą posiąść mogą jedynie nieliczni wybrańcy. Dysponując dostępem do Internetu można w prosty sposób wyszukać wartościowych materiałów oraz pomocnych wskazówek – nie tylko od fachowców ale również osób, zmagających się z podobnymi problemami. Wiedzą i doświadczeniem można się wymieniać choćby na forum sportowym, warto jednak wychodzić z inicjatywą i nie oczekiwać gotowych rozwiązań – a weryfikować wątpliwości i swoje spostrzeżenia. Na łamach potreninu.pl można znaleźć mnóstwo artykułów dotyczących skuteczniej redukcji tkanki tłuszczowej, również połączonych z analizą konkretnych przypadków. Niniejszy portal umożliwia również bezpłatny dostęp do narzędzi takich jak dziennik posiłków oraz kalkulatory, które są nieocenionym sprzymierzeńcem każdego, kto samodzielnie dba o swoje odżywianie .

Nie wybieraj drogi na skróty, bo przepłacisz

O ile na kupowanie dobrej jakościowo żywności często po prostu szkoda nam pieniędzy, o tyle zakup wcale nie tanich, ale „cudownie” działających środków odchudzających bywa do zaakceptowania. Rozczarowanie brakiem efektów w takiej sytuacji bywa adekwatne do ilości niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Dlatego warto zaplanować swój budżet i unikać wydawania pieniędzy na przedmioty, które wcale nie są niezbędne do osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Podobnie jak z drogimi preparatami, reklamowanymi jako łatwe w użyciu i skuteczne środki odmieniające estetykę sylwetki, nie warto zawracać sobie głowy drogimi kosmetykami spalającymi tłuszcz. Brak super drogiej i markowej odzieży nie jest także przeciwwskazaniem do podejmowania regularnej aktywności fizycznej – fakt ten również warto mieć na uwadze.

Dokonuj najlepszych wyborów podczas robienia zakupów

Zakupy spożywcze to moment, w którym często podejmujemy nieracjonalne decyzje – zarówno mając na uwadze jakość i wartość odżywczą spożywanej żywności, jak również aspekty ekonomiczne. Wartościowe produkty żywnościowe nie zawsze muszą być drogie, właściwie zbilansowane menu nie musi opierać się wyłącznie na polędwicy wołowej, owocach morza czy kawiorze. Opierając swój jadłospis na tańszym mięsie oraz podrobach, nabiale, jajach oraz warzywach i owocach (których cena zmienia się sezonowo) nie dość, iż nie ryzykujemy bankructwa, to jeszcze w dodatku możemy poprawić kondycję zdrowotną oraz estetykę sylwetki.

Przyrządzaj posiłki w domu

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pieniędzy tracimy podczas kupowania gotowych posiłków i przekąsek „na mieście”. Batoniki, ciasteczka, napoje, dania typu fast food – eliminując je z codziennego jadłospisu mamy szanse na wygospodarowanie dodatkowych funduszy na wartościowe produkty żywnościowe. Z kolei samodzielne przyrządzanie posiłków zdecydowanie pomoże nam w pracy nad estetyką sylwetki – to najlepszy sposób na przejęcie kontroli nad jakością i ilością spożywanego jedzenia.

Podsumowanie

Pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej to proces wymagający nakładów energii, zaangażowania a także pewnych środków finansowych. Przy odrobinie wysiłku i przy racjonalnym gospodarowaniu zasobami, można skutecznie pozbywać się kilogramów i nie ryzykować bankructwem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.