Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Na czym polega zdrowy styl życia? 10 kolejnych zmian, które warto wdrożyć!

Na czym polega zdrowy styl życia?  10 kolejnych zmian, które warto wdrożyć!
Jeśli dojrzałeś do kolejnych zmian, które mogą przedłużyć Twoje życie, poprawić komfort funkcjonowania w każdym wieku, to te porady są właśnie dla Ciebie. Oto 10 prosty zmian w stylu życia, które powinieneś wdrożyć, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

1. Zacznij każdy dzień od śniadania bogatego w białko

Pochłonięcie drożdżówki lub miski słodkich płatków zalanych mlekiem wydaje się opcją szybką, smaczną i idealną na poranek. W rzeczywistości nie jest to jednak najlepszy wybór. Takie śniadanie to przede wszystkim wysokoprzetworzone węglowodany z dodatkiem tłuszczu i znikomą ilością białka. Tymczasem zjedzenie śniadania zawierającego pełnowartościowe białko to świetny sposób, aby zapewnić sobie dobry początek dnia. Śniadanie takie zapewnia długotrwałe uczucie sytości i zmniejsza prawdopodobieństwo przejadania się w dalszej części dnia.

2. Dodaj do swojej rutyny interwały

Lubisz trenować na siłowni z ciężarami i na tym się głównie skupiasz? Świetnie, w pełni to rozumiem. Trening siłowy jest nieoceniony pod wieloma względami. Jednak intensywny trening interwałowy pomoże Ci skuteczne poprawiać skład ciała poprzez spalanie tłuszczu i odkryje  ciężko wypracowane mięśnie.

Zacznij od jednej 15-20 minutowej sesji interwałów w tygodniu. Docelowo możesz zwiększyć ich ilość do trzech sesji po 15-20 minut. Ma być krótki i bardzo intensywny.

3. Poświęć kilka minut dziennie na wizualizacje

Twój umysł jest równie potężny, co Twoje ciało. Trenujesz ciało, trenuj również swój mózg. Poświęcenie czasu na wizualizację swojego sukcesu, czy to na siłowni, czy na boisku, czy w pracy, spowoduje, że będziesz odnosił większe sukcesy w tych dziedzinach.

Poświęć 10 minut czasu zanim pójdziesz spać, aby oczyścić umysł i wyobrazić sobie siebie wykonującego martwy ciąg z 200 kg. Upewnij się, że naprawdę widzisz tę scenę i przechodzisz przez każdy krok, jakby działo się to w czasie rzeczywistym w Twoim umyśle. To świetny sposób, aby osiągać swoje cele.

4. Pracuj nad swoimi słabościami

Czy wiesz, dlaczego wyciskanie na ławce idzie Ci niesamowicie dobrze? Ponieważ robiłeś to milion razy i prawdopodobnie jesteś w tym naprawdę cholernie dobry i lubisz to robić. Czy wiesz, dlaczego przysiady ze sztangą idą Ci do kitu? Ponieważ nie jesteś w nich szczególnie dobry, nie lubisz ich wykonywać, więc znalazłeś wymówkę, aby unikać umieszczania ich w swoim programie treningowym. Nie możesz jednak stać się lepszy w czymś, czego nie robisz.

Praca nad rzeczami, których nie lubisz, które wychodzą Ci gorzej, to najszybszy sposób na poprawę danego ruchu. Pracuj nad swoim słabościami, by być silniejszym i lepszym w tym, co robisz.

Z reguły układając sobie samodzielnie plan, unikamy tego, czego nie lubimy. Warto więc skorzystać z pomocy fachowca.

5. Wyrzuć z domu przetworzoną żywność

Wiesz, że te wszystkie cukierki, chipsy i czekoladki, które trzymasz pochowane w szafkach, nie są dobre ani dla Twojego zdrowia, ani dla Twoje składu ciała, a jednak mimo wszystko nadal je tam trzymasz, czekając na moment słabości, w którym nie wytrzymasz i po nie sięgniesz. 

Nie czekaj na ten moment! Pozbądź się tego typu produktów ze swojego domu i nigdy więcej nie kupuj ich na zapas. Raz na jakiś czas, gdy najdzie nas na coś ochota, możemy sobie na bieżąco kupić małe opakowanie czekolady czy chipsów, ale przenigdy nie trzymaj takich produktów w domu.

6. Zwróć uwagę na czas odpoczynku między seriami

Jeśli wyjście na siłownię to dla Ciebie nie tylko trening, ale też relaks po całym dniu pracy i często możliwość spotkań towarzyskich - ok, nie ma w tym nic złego, dopóki nie zapominasz, że to trening jest w tym momencie najważniejszy. 

Okresy odpoczynku między seriami należą do najczęściej lekceważonych aspektów treningu, tymczasem mają decydujące znaczenie dla Twoich wyników. Trzymaj przerwy między seriami pod kontrolą.

7. Prowadź "Dziennik wdzięczności"

Myślisz, że to z pewnością nie jest dla Ciebie i zastanawiasz się czym właściwe jest ten „Dziennik wdzięczności”? Udowodniono, że "Dzienniki wdzięczności" zmniejszają poziom stresu, co z kolei może pomóc Ci lepiej sypiać, lepiej kontrolować apetyt i wypracować „kaloryfer” na brzuchu, którego zawsze chciałeś mieć. 

Co musisz zrobić? Po prostu zapisz sześć rzeczy, za które jesteś wdzięczny każdego dnia. Mogą być tak proste, jak wdzięczność za pyszną owsiankę, jazdę bez korków do pracy, lub bardzo ważne, jak wdzięczność za to, że Twój tata był w stanie pokonać raka. To ćwiczenie nie tylko pomoże Twojemu ciału, ale powinno dać Ci trochę więcej wyczulenia na Twoją codzienność i Twoje życie.

8. Poświęć czas pracy na tkankach miękkich

Ciężki trening to naprawdę obosieczny miecz. Chociaż może pomóc Ci uzyskać ciało, do którego dążysz, zmniejszyć stres, poprawić zdrowie i ma kluczowe znaczenie dla wyników sportowych, może  również prowadzić do nadmiernego napięcia mięśni i powięzi. W miarę stania się bardziej doświadczonym bywalcem siłowni, dodawanie takich rzeczy, jak masaż sportowy, rolowanie, rozciąganie, joga do swojej rutyny, staje się coraz bardziej istotne dla Twojego dobrego samopoczucia i uniknięcia kontuzji. 

9. Znajdź dobrego partnera treningowego

Chociaż trening solo może być jedyną opcją, jaką miałeś do tej pory do wyboru, dobrze jest znaleźć partnera do ćwiczeń o podobnych celach do własnych. Partner treningowy może pomóc Ci przełamywać swoje słabości, popychać Cię do przodu, do wyjścia ze swojej strefy komfortu, jak również sprawić, że trening będzie przyjemniejszy. 

10. Zadbaj o ilość i jakość snu

Niedosypianie i kiepskiej jakości sen to plaga naszych czasów - w ciągłym biegu, wiecznie z telefonem lub laptopem w ręce. Musisz jednak wiedzieć, że wystarczająca ilość snu i jego dobra jakość są kluczowe dla zapewnienia optymalizacji procesów hormonalnych, które występują tylko podczas snu. Pamiętaj, że Twoje mięśnie rosną i stają się silniejsze nie w czasie treningu, a w czasie snu i odpoczynku. Dlatego tak ważne jest byś o nie odpowiednio zadbał.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.