Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

5 powodów, dla których warto odchudzać się we dwoje

5 powodów, dla których warto odchudzać się we dwoje
Masz dość już swojej nadwagi i chcesz definitywnie pozbyć się niechcianych kilogramów, a boisz się porażki? Namów bliską ci osobę do podjęcia wspólnych zmagań z mankamentami sylwetki, a Twoje szanse wzrosną dwukrotnie. Osoby odchudzające się w pojedynkę zdecydowanie częściej podjadają i ulegają własnym słabościom niż osoby, które mogą liczyć na wsparcie kogoś bliskiego, męża, żony, narzeczonej, dziewczyny, siostry, brata czy choćby kolegi lub koleżanki. Poniżej przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto odchudzać się we dwoje.

Wzmocnisz swoją motywację

Podejmując określone wyzwanie w grupie, choćby dwuosobowej, działamy ze zdecydowanie większym zaangażowaniem niż w pojedynkę. Wynika to z wielu powodów, zazwyczaj jednak zyskujemy dodatkowy punkt widzenia, spoglądamy na siebie oczami innych i staramy się dobrze przed nimi wypaść. W efekcie motywacja rośnie, a dzięki temu szanse na osiągnięcie zamierzonego celu ulegają zwiększeniu.

Zyskasz wsparcie w trudnych chwilach

Pracy nad sylwetką towarzyszą momenty zniżki formy psychicznej, a niekiedy nawet chwile załamania, w których pojawia się myśl, by zaprzestać tej nierównej walki i dać sobie spokój. Wsparcie bliskiej osoby, przeżywającej podobne rozterki i cierpienia może okazać się w takich momentach po prostu bezcenne. Warto mieć przy sobie kogoś, kto wysłucha, zrozumie, pokiwa głową, a za chwilę pocieszy i da pozytywnego kopa do dalszej pracy .

Umilisz sobie dietę i treningi

Człowiek jest istotą społeczną, chętniej zazwyczaj wybiera te działania, które może podejmować w towarzystwie innych osób. Czym innym jest wykonywanie treningów samodzielnie (zwłaszcza w nowym klubie), a czym innym – w towarzystwie bliskiej osoby, zwłaszcza gdy boryka się ona z podobnymi problemami sylwetkowymi. Czas płynie wtedy inaczej, aktywności fizycznej towarzyszy podwójna satysfakcja, znikają skrępowanie, nuda i niepewność. Podobnie wygląda sytuacja z dietą, nawet jałowe i niskokaloryczne potrawy smakują o wiele lepiej, gdy konsumujemy jest wspólnie z kimś bliskim.

Oszczędzisz czas i pieniądze

Mając „towarzysza niedoli”, zwłaszcza takiego który dzieli z nami lokum i finanse łatwiej jest zorganizować zakupy, a także przygotować i skonsumować posiłki. Można umówić się na wygodny dla obojga podział obowiązków lub wszystkie czynności związane z realizacją planu żywieniowo-treningowego wykonywać wspólnie. Odpada przy tym konieczność gotowania dwóch różnych obiadów czy kolacji, konfrontowania odmiennych trybów życia, wystawianie się nawzajem na pokusy mogące zrujnować efekty diety i treningu.

Radość z osiągnięcia celu będzie podwójna

Odchudzając się we dwoje nie tylko zwiększasz swoje szanse na realizację zamierzonego celu, ale także fundujesz sobie podwójną satysfakcję z osiągniętego zwycięstwa. Na finiszu wyraźnie poczujesz, że oto udało się nie tylko Tobie, ale także bliskiej Ci osobie, która swój sukces w dużej mierze zawdzięcza Twojemu wsparciu. To niezwykle przyjemne i budujące uczucie, które zbliża i wzmacnia pozytywne relacje.

Wnioski

Jeśli chcesz w końcu raz na zawsze odmienić swój wygląd i pozbyć się nadmiarowych kilogramów namów do wspólnych zmagań bliską Ci osobę, a zwiększysz prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu i uprzyjemnisz sobie treningi i dietę. To naprawdę działa!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.