Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

9 mitów fitness, w które warto przestać wierzyć

9 mitów fitness, w które warto przestać wierzyć
Opinie na temat fitnessu rządzą się swoimi prawami – w część z nich wierzymy, bo wydają się nam wiarygodne, o innych dowiadujemy się od naszych dobrych znajomych, przez co od razu uznajemy je za prawdziwe. Czy naprawdę wszystko to, co wiesz na temat zajęć fitness to prawda? Oto 9 mitów, w które powinieneś przestać wierzyć.

Ludzie szczuplejsi są zdrowsi

Nie oceniaj książki po okładce – wygląd człowieka nie świadczy o jego stanie zdrowia. Dość powszechne jest to, że osoba szczupła (właśnie ze względu na swój wygląd) nie jest zorientowana na zdrowy styl życia. Analogicznie osoba o wyższej wadze może prowadzić aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiać nie będąc słynnym „couch potato” (kanapowym leniem).

Musisz wypijać codziennie 3 litry wody

Popularny mit – wyznaczając ilość wody, którą powinniśmy wypić należy wziąć pod uwagę wiek, płeć, pogodę, stan zdrowia oraz podejmowaną aktywność fizyczną. Fakt, woda zawsze będzie lepszym wyborem aniżeli słodzone napoje czy spora ilość wypitej kawy Zapotrzebowanie na wodę najlepiej zaobserwować podczas oddawania moczu - powinien być on jasnożółty, nie posiadać zapachu, a jego oddawaniu nie powinno towarzyszyć pieczenie. Im ciemniejszy mocz tym większe odwodnienie.

Spożywaj tylko ekologiczną żywność

Wraz z popularyzacją zdrowego stylu życia, biznes zaczęli prowadzić producenci „zdrowej żywności”. To oczywiste, że warto sięgać po nieprzetworzone produkty. Jednak rzadko możesz mieć pewność co do sposobu produkcji danego jedzenia. Dodatkowo o ile twoja dieta jest zbilansowana, zjedzenie czegoś co nie jest bio, eko lub fit nie powinno ci zaszkodzić. Nie substancja lecz dawka czyni truciznę.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia

„Kolację oddaj wrogowi” - zwykli mawiać nasi dziadkowie. Jednak wyniki badań nie są jednoznaczne – według części z nich odpowiednia kolacja ułatwi zasypianie, a rano będzie pełniła rolę ochronną właśnie w wypadku gdy nie zdążysz zjeść śniadania.

Możesz „celować” w miejsca gdzie chcesz spalić tłuszcz

Robienie setek brzuszków nie przyniesie pożądanego przez ciebie efektu. Owszem, mięśnie staną się większe i silniejsze jednak nie schudniesz tylko w obrębie tej partii. Prawda jest taka, że stosując odpowiedni trening i dietę musisz stracić tkankę tłuszczową na całym ciele.

Nie powinnaś trenować w ciąży

Trening w ciąży powinien być odpowiednio skonstruowany jednak nie jest zabroniony. Poród pod względem wysiłku porównuje się do maratonu. Czy jesteś gotowa przebiec 42 kilometry?

Schudniesz dzięki cardio

Cardio niekoniecznie jest sposobem na utratę nadwagi. Trenowanie w formie interwału lub trening z obciążeniem często są o wiele bardziej skuteczne od godzin spędzonych na orbitreku.

Detox jest niezbędny

Usuwanie toksyn i zbędnych metabolitów to zadanie nerek oraz wątroby. Opinie o lepszym samopoczuciu po diecie typu „detox” opartej najczęściej na owocach i warzywach biorą się z ogólnej poprawy rodzaju stosowanej przez kogoś diety.

Unikaj tłuszczy

Tłuszcz jest nośnikiem smaku. Dodatkowo są rozpuszczalnikiem dla witamin, nie powinno się więc ich całkowicie eliminować z diety.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.