Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Chcesz poprawić swoją sylwetkę? Mamy dla Ciebie kilka cennych porad!

Chcesz poprawić swoją sylwetkę?  Mamy dla Ciebie kilka cennych porad!
Podobno wszystko w życiu można osiągnąć, o ile naprawdę się tego chce. Faktycznie jasno określony kierunek i determinacja w dążeniu do celu bez wątpienia są konieczne dla osiągnięcia sukcesu, nie można jednak zapominać o tym, że o powodzeniu decyduje przede wszystkim obrana metoda. Trudno osiągnąć zamierzony efekt obierając niewłaściwe środki i tracąc bez sensu siły i czas. Syzyfowa praca kończy się wreszcie frustracją i rezygnacją z działań. Jeśli wiec Twoim celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia mam dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się niezmiernie przydatne.

Najpierw proponuję dobrze się zastanowić co chcesz osiągnąć, dlaczego i kiedy oraz czy cel, który przed sobą stawiasz jest realny do osiągnięcia w zamierzonym czasie. Uczciwa rozmowa z samym sobą jest niezwykle ważna, wiele osób podejmuje się bowiem pewnych działań na zasadzie spontanicznego impulsu. Impuls daje rozpęd, ale niestety na dłuższą metę – nie wystarcza. Konieczna jest głębsza refleksja uwzględniająca motywację i sposoby jej podtrzymywania oraz biorąca pod uwagę realia.

Podpowiem: jeśli chcesz schudnąć 10kg w tydzień, to Twój cel jest nierealny i wiedz, że go nie osiągniesz. Cel powinien być jasno określony, ale musi też być możliwy do osiągnięcia.

Kiedy już określisz cel i uzmysłowisz sobie dlaczego chcesz go osiągnąć musisz obrać skuteczną metodę. Oczywiście, żeby poprawić swoją sylwetkę konieczne są: zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Formalnie jedynie przypomnę, że stosowanie diet z kolorowych gazet raczej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Potrzebujesz rozwiązań dopasowanych pod Twoje indywidualne potrzeby. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju, a różnice które nas dzielą powoduję, że dieta gwiazdy Hollywood czy też nawet naszego kolegi czy koleżanki nie koniecznie musi pasować do naszych potrzeb i nie gwarantuje osiągnięcia wyznaczonego celu. Podobnie trening, który wykonuje doświadczony zawodnik, nie będzie dobry dla rozpoczynającego przygodę z siłownią amatora. Co wiec należy zrobić?

Najlepiej skonsultować się ze specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i odżywiania. Wykwalifikowany trener oraz doświadczony dietetyk szybko i sprawnie dopasują dietę i trening nie tylko pod Twój cel, ale również pod Twoje potrzeby i możliwości. W dzisiejszych czasach skorzystać możesz z pomocy zarówno stacjonarnie, podczas bezpośredniego kontaktu umawiając się na wizytę czy prosząc o pomoc w klubie fitness, jak i też masz możliwość skorzystania z  możliwości jakie daje internet  i wirtualne poradnie dietetyczne oraz serwisy zajmujące się kompleksowym poradnictwem żywieniowym i treningowym.

Wprowadzenie do życia codziennego zmian polegających na korekcie codziennego menu i rozpoczęciu  czy odpowiedniemu ukierunkowaniu treningów fizycznych nie jest wcale proste. Dlatego musisz cały czas zachowywać pewną czujność i permanentnie wzmacniać w sobie motywację. To niezwykle ważne, by się nie zniechęcać i nie utwierdzać w przekonaniu typu „nie dam rady”. Jeśli nie należysz do osób ze specjalnie silną wolą, łatwo się poddajesz i masz wyraźne problemy z motywacją, warto zadbać o to by mieć pod ręką osobistego „motywatora”. Może to być ktoś bliski: siostra, brat, przyjaciel, koleżanka, a może być też specjalista trener lub dietetyk czy też w szczególnych przypadkach - psycholog. Regularne spotkania i otwarta rozmowa na temat problemów i wątpliwości wybitnie pomagają w realizacji postanowień i ułatwiają osiągnięcie zamierzonego celu.