Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Chcesz poprawić swoją sylwetkę? Mamy dla Ciebie kilka cennych porad!

Podobno wszystko w życiu można osiągnąć, o ile naprawdę się tego chce. Faktycznie jasno określony kierunek i determinacja w dążeniu do celu bez wątpienia są konieczne dla osiągnięcia sukcesu, nie można jednak zapominać o tym, że o powodzeniu decyduje przede wszystkim obrana metoda. Trudno osiągnąć zamierzony efekt obierając niewłaściwe środki i tracąc bez sensu siły i czas. Syzyfowa praca kończy się wreszcie frustracją i rezygnacją z działań. Jeśli wiec Twoim celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia mam dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się niezmiernie przydatne.

Najpierw proponuję dobrze się zastanowić co chcesz osiągnąć, dlaczego i kiedy oraz czy cel, który przed sobą stawiasz jest realny do osiągnięcia w zamierzonym czasie. Uczciwa rozmowa z samym sobą jest niezwykle ważna, wiele osób podejmuje się bowiem pewnych działań na zasadzie spontanicznego impulsu. Impuls daje rozpęd, ale niestety na dłuższą metę – nie wystarcza. Konieczna jest głębsza refleksja uwzględniająca motywację i sposoby jej podtrzymywania oraz biorąca pod uwagę realia.

Podpowiem: jeśli chcesz schudnąć 10kg w tydzień, to Twój cel jest nierealny i wiedz, że go nie osiągniesz. Cel powinien być jasno określony, ale musi też być możliwy do osiągnięcia.

Kiedy już określisz cel i uzmysłowisz sobie dlaczego chcesz go osiągnąć musisz obrać skuteczną metodę. Oczywiście, żeby poprawić swoją sylwetkę konieczne są: zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Formalnie jedynie przypomnę, że stosowanie diet z kolorowych gazet raczej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Potrzebujesz rozwiązań dopasowanych pod Twoje indywidualne potrzeby. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju, a różnice które nas dzielą powoduję, że dieta gwiazdy Hollywood czy też nawet naszego kolegi czy koleżanki nie koniecznie musi pasować do naszych potrzeb i nie gwarantuje osiągnięcia wyznaczonego celu. Podobnie trening, który wykonuje doświadczony zawodnik, nie będzie dobry dla rozpoczynającego przygodę z siłownią amatora. Co wiec należy zrobić?

Najlepiej skonsultować się ze specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i odżywiania. Wykwalifikowany trener oraz doświadczony dietetyk szybko i sprawnie dopasują dietę i trening nie tylko pod Twój cel, ale również pod Twoje potrzeby i możliwości. W dzisiejszych czasach skorzystać możesz z pomocy zarówno stacjonarnie, podczas bezpośredniego kontaktu umawiając się na wizytę czy prosząc o pomoc w klubie fitness, jak i też masz możliwość skorzystania z  możliwości jakie daje internet  i wirtualne poradnie dietetyczne oraz serwisy zajmujące się kompleksowym poradnictwem żywieniowym i treningowym.

Wprowadzenie do życia codziennego zmian polegających na korekcie codziennego menu i rozpoczęciu  czy odpowiedniemu ukierunkowaniu treningów fizycznych nie jest wcale proste. Dlatego musisz cały czas zachowywać pewną czujność i permanentnie wzmacniać w sobie motywację. To niezwykle ważne, by się nie zniechęcać i nie utwierdzać w przekonaniu typu „nie dam rady”. Jeśli nie należysz do osób ze specjalnie silną wolą, łatwo się poddajesz i masz wyraźne problemy z motywacją, warto zadbać o to by mieć pod ręką osobistego „motywatora”. Może to być ktoś bliski: siostra, brat, przyjaciel, koleżanka, a może być też specjalista trener lub dietetyk czy też w szczególnych przypadkach - psycholog. Regularne spotkania i otwarta rozmowa na temat problemów i wątpliwości wybitnie pomagają w realizacji postanowień i ułatwiają osiągnięcie zamierzonego celu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.