Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co z Twoimi postanowieniami noworocznymi?

Co z Twoimi postanowieniami noworocznymi?
Grudzień to czas przygotowania noworocznych postanowień. Styczeń jest okresem burzliwych zmian w naszej codzienności, wszystko po to, żeby z zapałem dążyć do realizacji celów. A luty? W lutym odpada prawie połowa... Czy to nie straszne, że aż tyle osób poddaje się w realizacji swoich postanowień?

Wiele osób ma naprawdę duży problem z utrzymaniem wysokiego poziomu motywacji. Jeśli chodzi o kwestie odżywiania i aktywności, to wyzwaniem jest sam reżim dietetyczno-treningowy. Czy jest jakiś sposób, żeby postanowienia noworoczne znów nie czekały do końca roku, aż je zaktualizujesz po raz kolejny? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory.

Poszukaj partnera treningowego

Posiadanie partnera, który ma podobne cele jest świetnym sposobem na utrzymanie motywacji. Po pierwsze jest raźniej, a po drugie, zwykle jest tak, że jeśli jedna ze stron ma słabsze dni, to druga jest w lepszej kondycji i nie pozwoli się poddać. To bardzo ważne by mieć kogoś z kim można porozmawiać o swoich celach, kto zrozumie, że są one dla Ciebie ważne i że mogą się pojawić problemy, zwątpienia, zmęczenie. Zrozumie, bo przeżywa to samo.

Zadbaj o atrakcyjny strój

To być może banalne, ale fajny strój treningowy może skutecznie zmotywować do treningu. To naprawdę działa. Jeżeli sprawisz sobie przyjemność i kupisz upragnione buty lub legginsy, to nie będziesz mogła się powstrzymać od wizyty w klubie. Warto też trzymać sportowe rzeczy na wierzchu. Mając je w zasięgu wzroku, ciężko Ci będzie udawać, że nie pamiętasz o treningu i wcale, ale to wcale nie było żadnych postanowień.

Muzyka

Tak jak strój, tak i muzyka może Cię zainspirować i zmotywować. Przygotuj sobie playlistę, żeby się nie zniechęcać później tym, że pierwsze pół godziny treningu szukasz odpowiedniej piosenki. Mając wszystko przygotowane, z radością rozpoczniesz ćwiczenia, bo wiesz, że muzyka będzie Cię ładować energią.

Spisz swoje postanowienia na kartkach

Spisując sobie swoje cele, będziesz mieć namacalny dowód na to, że je masz. Powieś je w widocznym miejscu, np. na lodówce, na tablicy magnetycznej, na drzwiach. Powieś je w takich miejscach, żebyś je widziała na każdym kroku i żeby nie dały Ci zapomnieć o tym, co jest dla Ciebie ważne.

Zaplanuj sobie drobne nagrody

Jeśli wiesz, że trenowanie i trzymanie diety przychodzi Ci ciężko, podziel swoje cele na mniejsze etapy i za każdy zrealizowany daj sobie sama nagrodę. Oczywiście nie chodzi o nagradzanie się burgerem, ale np. domowym spa, wyjściem do kina, kupieniem sobie książki itp.

Podsumowanie

Choć trzymanie się swoich noworocznych postanowień może być trudne. Wystarczy jednak się trochę postarać, żeby zacisnąć zęby i przejść przez okres kryzysu. Jeśli Ci się uda, to z pewnością dalej będzie łatwiej, a Ty będziesz z siebie dumna, że pomimo trudności walczysz o swoje zdrowie i sylwetkę.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.