IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego rezygnujemy z treningów na siłowni? 5 najczęstszych wymówek

Dlaczego rezygnujemy z treningów na siłowni? 5 najczęstszych wymówek
O korzyściach wynikających z regularnej aktywności fizycznej mówi się bardzo wiele – zarówno w kontekście ogólnie pojętego zdrowia jak i zadbanej sylwetki. Mimo wszystko osób systematycznie odwiedzających kluby fitness czy podejmujących inne aktywności fizyczne jest ciągle mniej niż osób celebrujących siedzący tryb życia. Dlaczego tak szybko rezygnujemy z możliwości kompleksowego zadbania o swoje zdrowie i wygląd? Oto najczęściej pojawiające się wymówki:

Nie wiem jak i co ćwiczyć

Jeżeli oczekujesz, że wystarczy pochodzić 2 tygodnie na siłownię, aby opanować technikę wykonywania ćwiczeń, to faktycznie możesz się dość mocno rozczarować. Pamiętaj, że oprócz cierpliwości związanej z koniecznością przyswojenia sobie podstaw rozmaitych ćwiczeń, potrzebujesz również dobrego planu – dzięki temu nie będziesz biegać chaotycznie po całym klubie wykonując niezliczoną ilość serii i powtórzeń na losowo wybranych przyrządach. Warto zatem skonsultować się z doświadczonym trenerem, który dopasuje trening odpowiednio do możliwości organizmu, ukierunkowany zgodnie z oczekiwaniami.

Naprawdę nie lubię ćwiczyć

Istnieje tyle różnych form aktywności, że każda – nawet najbardziej wybredna i wymagająca osoba znajdzie coś co sprawi jej naprawdę dużą frajdę. Trening na siłowni ma również wiele do zaoferowania – trzeba tylko rozeznać się w możliwościach i wypróbować różnych planów treningowych, ćwiczeń lub ewentualnie odwiedzić inny klub fitness. „Nielubienie” jest często konsekwencją negatywnego nastawienia, wynikającego choćby ze strachu przed nowym miejscem i nieznanymi sytuacjami. Niechęć może też wynikać z błędów treningowych. Aktywność fizyczna dodaje skrzydeł i sprawia, iż czujemy się naładowani pozytywną energią – jeżeli jest inaczej należy się zastanowić gdzie popełniamy błąd.

Nie widzę żadnych efektów

W kwestii oceny efektywności treningów należy zachować zdrowy rozsądek. Trudno oczekiwać utraty 10 kg tkanki tłuszczowej i wypracowania „kaloryfera” na brzuchu po miesiącu treningów o umiarkowanej intensywności,zwłaszcza - bez przykładania jakiejkolwiek uwagi do sposobu odżywiania. Dzięki ciężkiej pracy na siłowni można wymodelować swoją sylwetkę, potrzeba natomiast na to odpowiedniej ilości czasu oraz odpowiedniej diety. Samą aktywnością fizyczną nie można zniwelować błędów żywieniowych. Poza tym należy spodziewać się, że efekty podjętych odpowiednio ukierunkowanych działań treningowo-żywieniowych będą pojawiać się stopniowo. Warto zatem doceniać nawet najdrobniejsze postępy, gdyż składają się one na sukces końcowy.

Nie mam czasu

Ludzie aktywni również posiadają pracę, rodzinę i mnóstwo obowiązków, a jednak udaje im się wygospodarować czas, aby na przykład trzy lub chociaż dwa razy w tygodniu wykonać kompleksowy, choćby półgodzinny trening na siłowni. Nie tylko Ty cierpisz na deficyt wolnego czasu, ten problem dotyczy dziś niemal wszystkich! Kosztem oglądania telewizji czy zakupów, na które zazwyczaj udaje się znaleźć przysłowiowe „pięć minut” można po prostu iść na trening.

Denerwują mnie ludzie na siłowni

Klub fitness to miejsce publiczne, posiadające swój klimat i ogólnie przyjęte zasady postępowania, umożliwiające bezpieczne przeprowadzenie wszystkim ćwiczącym zaplanowanego treningu. Trzeba liczyć z tym, iż każde miejsce ma swój specyficzny mikroklimat, ale nie należy się uprzedzać do innych osób czy też przypisywać im złe intencje. Warto zastosować podstawowe zasady savoir vivre, a w razie konieczności wybrać porę, w której na siłowni przebywa mniejsza liczba osób.

Podsumowanie

Zarówno treningi o charakterze siłowym jak i inne formy aktywności fizycznej pomagają utrzymać dobre zdrowie, kondycję fizyczną i samopoczucie. Pomimo występowania licznych przeciwności losu, nie warto rezygnować treningu – dzięki temu wzmocnimy w sobie poczucie własnej skuteczności i wpłyniemy pozytywnie na komfort życia. Większość popularnych wymówek ma trywialny charakter i stanowi przysłowiowe „dorabianie ideologii” do najzwyklejszego w świecie lenistwa…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.