Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak zachować zdrowie i formę podczas wakacji?

Jak zachować zdrowie i formę podczas wakacji?
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wielu z nas planuje już wyjazdy urlopowe. Każdy pragnie odpoczynku. Podróżowanie to jedna z form wakacyjnego relaksu, która nie tylko pomaga nabrać sił, ale pozwala się oderwać od naszej rzeczywistości, poznać nowe rejony Polski i Świata. Poza pozytywnymi aspektami wiąże się także z pewnym ryzykiem dla naszego zdrowia i sylwetki. W końcu jest to czas, kiedy zwykle odpuszczamy dietę i po prostu się bawimy. Większość spożywa w tym okresie więcej kalorii i alkoholu, a mniej stawia na aktywność fizyczną.

Warto jednak zachować rozsądek i cieszyć się nowymi miejscami, smakami, odpoczynkiem, ale chociaż częściowo utrzymać swoje wypracowane, zdrowe nawyki. Wcale nie musisz wraz z wakacjami porzucić zdrowy tryb życia.

Zobacz, co możesz zrobić, żeby odpocząć, korzystać ze wszystkiego, co dają wakacje, a jednocześnie nie zaszkodzić swojej sylwetce.

Jedz z umiarem

Jadąc do hotelu często mamy okazję skorzystać z opcji tzw. all inclusive. Nie traktuj tego jednak jako okazji, żeby się najeść bez umiaru. Jedz podobne ilości jak przed wyjazdem, wypełniaj talerze warzywami, lokalnymi potrawami a na deser wybierz owoce.

Uważaj na napoje

Napoje to zwykle największy winowajca nadmiaru kalorii. Kolorowe drinki są kaloryczne, jeśli wystarczy trochę chęci, a można dokonać lepszych wyborów. Po pierwsze, to ogranicz ich ilość. Można czerpać przyjemność z drinka, ale nie musi to być od razu dziesięć dziennie. Zamiast tego wybierz wodę z dodatkiem owoców, a jeśli już to musi być alkohol, wybierz ten, który zawiera najmniej kalorii. Z pewnością dużo mniej ma ich wytrawne wino niż słodki likier. Zwykle jednak najbardziej kaloryczne są dodatki w drinkach (soki, słodkie syropy itp.)

Zachowaj aktywność

To, że jedziesz na wakacje, nie oznacza, że nie możesz dalej być osobą aktywną. Nie musisz szukać siłowni, bo część hoteli jest w nią zaopatrzona. Jednak nic się nie stanie, jak przez tydzień czy dwa, znajdziesz inne aktywności. Na wyjeździe możesz wypożyczyć rower i pojechać na pełną przygód wycieczkę. Jeśli lubisz trekking, jedź w góry i ciesz się pieszymi wędrówkami. Dużo spaceruj, pływaj — korzystaj z typowo letnich aktywności.

A jeśli bardzo brakuje Ci treningów, a nie ma w pobliżu siłowni, zrób trening z ciężarem własnego ciała na plaży lub w lesie!

Ćwicząc na dworze w ciepły dzień, pamiętaj, żeby chronić swoją skórę przed słońcem. Zastosuj krem z filtrem, załóż czapkę z daszkiem na głowę i upewnij się, że masz dostęp do wody pitnej.

Podsumowanie

Wybierając się na urlop, priorytetem powinien być odpoczynek. Jednak definicja tego słowa dla każdego jest inna. Jedni lubią się opalać na plaży, inni spędzają ten czas bardziej aktywnie. I obie wersje są w porządku, w końcu trzeba kiedyś odpocząć. Mimo wszystko warto zachować rozsądek i nie popadać w skrajności jedząc za trzech albo spożywając dużo kalorycznych napojów. I nawet jeśli jesteś w grupie, która woli leżakować, to nic się nie stanie, jeśli parę razy wybierzesz się na spacer, chociażby na plażę podziwiać zachód słońca.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.