Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Mięśnie a zdrowie, dlaczego warto je rozwijać?

Mięśnie a zdrowie, dlaczego warto je rozwijać?
Posiadanie mięśni oraz poczucie siły i sprawności fizycznej są świetne dla Twojego zdrowia, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Trening oporowy jest właściwym wyborem dla każdego, kto chce schudnąć, zapobiec urazom, przybrać na wadze, wzmocnić kości i poprawić swoje wyniki w sportach wytrzymałościowych.

Co zyskujesz mając więcej tkanki mięśniowej? Jakie korzyści zdrowotne przynosi posiadanie większej ilości mięśni? Oto pięć korzyści związanych z większą ilością mięśni.

Zwiększone spalanie kalorii|

Mięśnie są jak piec do spalania tkanki tłuszczowej. Im więcej masz czystej masy mięśniowej, tym więcej kalorii spala Twój organizm w ciągu dnia, zarówno w czasie treningu, spaceru czy nawet wówczas, gdy po prostu siedzisz. Posiadanie większej ilości mięśni zwiększa BMR (z angielskiego Podstawowa Przemiana Materii). To ilość kalorii, która jest niezbędna do zachowania funkcji fizjologicznych organizmu. Jest to więc minimalna ilość kalorii, jaką musisz dostarczać organizmowi każdego dnia, by mógł prawidłowo funkcjonować. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii potrzebuje Twoje ciało.

Mocne i zdrowe kości

Mięśnie są dobre dla zdrowia kości. Wiele kobiet, zwłaszcza po menopauzie, choruje na osteoporozę, ich kości są słabe i kruche. Jednym z zaleceń lekarskich, jakie mogą usłyszeć, jest rozpoczęcie treningu siłowego. Warto trenować wcześniej i działać prewencyjnie. Pamiętaj jednak, że nigdy nie jest za późno, by udać się na siłownię.

Mięśnie i sprawność fizyczna poprawiają samopoczucie i samoocenę

Masa mięśniowa wpływa nie tylko na większą siłę i sprawność fizyczną, ale również na wygląd sylwetki. Gdy czujesz się silny i sprawny, gdy jesteś zadowolony z tego, co widzisz w odbiciu w lustrze, Twoja samoocena szybuje w górę, a wraz z nią wzrasta Twoje dobre samopoczucie. Trening siłowy wpływa nie tylko korzystnie na ciało pod kątem fizycznym, ale również pod kątem psychiki.

Zapobieganie urazom i kontuzjom

Dwa-trzy treningi oporowe w tygodniu to świetny pomysł, by zminimalizować ryzyko urazów i kontuzji.  Wzmocnienie mięśni pomoże Ci w każdej codziennej aktywności. Im silniejsze masz mięśnie, tym mniejsze ryzyko urazu stawów, np. stawu kolanowego.

Lepsze wyniki w sportach wytrzymałościowych

Biegasz? Jeździsz na rowerze? Grasz w piłkę? Wspinasz się? Trening oporowy pomoże Ci osiągać lepsze wyniki w każdym z tych sportów. Po pierwsze, silniejsze mięśnie to mniejsze ryzyko urazów, a tym samym mniejsze ryzyko wykluczenia z treningów. Po drugie, silniejsze i sprawniejsze mięśnie są w stanie generować więcej mocy i dłużej pracować z dużą wydajnością.

Podsumowując

Jeśli chcesz wyglądać wspaniale i czuć się świetnie, być sprawnym i silnym, to realizowanie treningu oporowego jest najlepszym rozwiązaniem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.