Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Najbardziej wysportowani ludzie na świecie!

Najbardziej wysportowani ludzie na świecie!
Rich Froning Jr. I Annie Thorisdottir po raz kolejny wywalczyli sobie tytuł: Najbardziej wysportowanych osób na świecie. Czym sobie na to zasłużyli? Pokazali co potrafią podczas 2012 REEBOK CROSSFIT GAMES. Zobaczcie co się tam działo!

Warszawa, 23 lipca 2012 - podczas 2012 Reebok CrossFit Games, 24-letni Rich Froning Jr i 22-letnia Annie Thorisdottir, już drugi rok z rzędu zdobyli tytuły najbardziej wysportowanych osób na świecie („The Fittest on Earth™”). Po czterech wyczerpujących dniach zawodów w bazie wojskowej w Pendleton i Home Depot Center w Carson w Kalifornii, Froning Jr. z Cookeville, Tenn. i Thorisdottir z Reykjaviku, Islandia, dopingowani przez tłumy fanów, pokonali wszystkich przeciwników, zdobywając główne nagrody z całkowitej puli o łącznej wartości miliona dolarów.

Reebok Crossfit

Rekordy

Ostatniego dnia zawodów Froning Jr. i Thorisdottir umocnili pozycję liderów pokonując 46 mężczyzn i 45 kobiet. Dzięki doskonałym wynikom zapewnili sobie zwycięstwo i jednocześnie pobili swoje indywidualne rekordy. Na podium dołączyli do nich sportowcy CrossFit, którzy nigdy wcześniej na nim nie stanęli. W kategorii indywidualnych zawodów mężczyzn, na drugim miejscu uplasował się 34-letni Matt Chan z Denver, Kolorado, uczestnik wszystkich pięciu poprzednich edycji zawodów, a zarazem najstarszy medalista w historii Reebok CrossFit Games. Jako trzeci zakończył zawody 30-letni Kyle Kasperbauer z Omaha, w stanie Nebraska. W kategorii kobiet, drugie miejsce zajęła 23-letnia Julie Foucher z Ann Arbot, w stanie Michigan, która w latach 2011 i 2010 plasowała się na piątym miejscu. Na trzecim miejscu uplasowała się 32-letnia Talayna Fortunato z Neapolu na Florydzie, która po raz pierwszy brała udział w zawodach.

- Zawsze kiedy biorę udział w zawodach, moim celem jest wygrana, ale tegoroczne zwycięstwo jest wyjątkowe - powiedziała Thorisdottir. - Przez długi czas szukałam dla siebie odpowiedniego sportu, w którym mogłabym rywalizować i który byłby dla mnie odpowiedni. Kiedy dowiedziałam się o CrossFit, poczułam się jak w domu. Wsparcie, jakie otrzymujemy od społeczności CrossFit i tłumy kibiców, które zjawiają się na zawodach, sprawiają, że dajemy z siebie wszystko.

- Przychodząc na zawody Reebok CrossFit Games nigdy nie wiesz, jakie zadanie otrzymasz, dlatego staram się być przygotowany do każdego rodzaju treningu. Co roku, CrossFit stawia przed uczestnikami zupełnie nowe wyzwania, dlatego trzeba być fizycznie i psychicznie gotowym na wszystko - mówi Froning Jr.

Było ciężko

Podczas szóstej edycji zawodów Reebok CrossFit Games, zawodnicy musieli zmierzyć się z 15 specjalnie opracowanymi treningami sprawdzającymi ich umiejętności fizyczne. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o dziesięć podstawowych parametrów treningu ogólnorozwojowego takich jak: wydolność układu naczyniowo-sercowego, wytrzymałość, siła, elastyczność, moc, koordynacja, zwinność, równowaga i dokładność. Tegoroczna rywalizacja przewidywała wiele niespodzianek: część zadań została ogłoszona tydzień przed rozpoczęciem zawodów, o pozostałych, zawodnicy dowiadywali się kilka minut przed ich rozpoczęciem. Niektóre ćwiczenia, takie jak Double Banger, wprowadziły do rywalizacji nieznane dotychczas sprzęty - np. młot kowalski, natomiast trzy ostatnie ćwiczenia były klasycznymi treningami CrossFit: Elizabeth, Isabel i Fran.

Podczas weekendu, w najbardziej nieoczekiwanym momencie organizatorzy zaskoczyli zawodników dodatkowym dniem treningu, który odbył się w środę w bazie wojskowej Marine Corps w Pandleton.

W czasie dodatkowego dnia uczestnicy zmierzyli się z triathlonem - pływanie na dystansie 700-metrów, 8 kilometrów jazdy rowerem górskim po nierównym terenie oraz 11,3 kilometrów biegu szlakiem górskim Microwave Mountain, zawodnicy zmierzyli się również z przygotowanym torem przeszkód.

- Podczas weekendu, Rich i Annie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również przygotowaniem psychicznym - zadania są wymagające, a konkurencja z roku na rok coraz silniejsza - powiedział Chris Froio, Head of Fitness & Training w Reebok. - W Reeboku postrzegamy CrossFit jako sport XXI wieku, a zawody, które odbyły się w ten weekend są tego najlepszym przykładem, ponieważ pozwalają doświadczyć współzawodnictwa, koleżeństwa i wspólnoty, czyli tego, co ludzie najbardziej kochają w tradycyjnych sportach. Zależy nam, by ludzie na całym świecie mogli tego doświadczyć, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z CrossFit. Sponsorując zawody CrossFit Games i wprowadzając specjalną linię obuwia i odzieży na zawody wyposażoną w najnowsze technologie, chcemy promować nowe podejście do tej dziedziny sportu. Inspirują nas sportowcy, którzy w ten weekend wzięli udział w zawodach, a także wspólnota i wsparcie, jakie sobie wzajemnie okazują.

Kilka słów o zawodach

W tym roku po raz drugi Reebok wystąpił jako główny sponsor zawodów CrossFit Games. Tegoroczne zawody rozpoczęły się w lutym, gromadząc ok. 70 tysięcy osób, co świadczy o coraz większej popularności imprezy, ponieważ w 2011 r. obecnych było 26 tysięcy osób. Po ukończeniu pięciu treningów, w ciągu pięciu tygodni eliminacji, 60 najlepszych mężczyzn i kobiet, a także 30 zespołów z 17 regionów, zakwalifikowało się do 3-dniowych zawodów regionalnych, które wyłoniły finałowych uczestników zawodów Reebok CrossFit Games 2012.

W ramach współpracy Reebok i CrossFit, wspierani przez najlepszych sportowców CrossFit na świecie, pracowali wspólnie nad stworzeniem kolekcji obuwia, odzieży i akcesoriów, które zaspakajałyby specyficzne potrzeby zawodników tej dyscypliny. Podczas zawodów 2012 Reebok CrossFit Games została po raz pierwszy pokazana nowa linia produktów, opracowana specjalnie dla najlepszych sportowców. Kolekcja obejmuje m.in. buty Reebok CrossFit Nano 2.0, które zapewniają zwiększoną oddychalność, lepszą elastyczność, a przede wszystkim doskonałą stabilność. Opracowano również nowe modele odzieży, obejmujące odzież kompresyjną, która nie tylko zapobiega absorbowaniu przez materiał bakterii, ale zapewnia również ochronę przed wysoką temperaturą i pozwala utrzymać chłód, nawet podczas treningów na świeżym powietrzu w pełnym słońcu. Nowa linia produktów jest dostępna na stronie http://www.shopcrossfitreebok.com

Żeby uzyskać więcej informacji na temat 2012 Reebok CrossFit Games,

przejdź do http://games.crossfit.com art. pochodzi z serwisu:http://fitness.sport.pl/fitness

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: