Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Skuteczne motywatory do ćwiczeń

Skuteczne motywatory do ćwiczeń
Zdolność do stałego utrzymywania zaangażowania w pracę nad sylwetką na odpowiednio wysokim poziomie to klucz do sukcesu – bez odpowiedniej motywacji, łato jest sobie odpuścić, kończąc walkę własnymi słabościami z kawałkiem pizzy w ręku przed ekranem TV. Okazuje się, że o ile wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania jest postrzegane jako możliwe do zrealizowania, to podejmowanie regularnej aktywności fizycznej czasem z góry kwalifikujemy jako niemożliwe lub zniechęcamy się po kilku wizytach w klubie.

Powiedz znajomym i rodzinie

Okazuje się, że publiczne deklaracje dotyczące podjęcia pracy nad sylwetką, informowanie bliskich osób (czy to bezpośrednio czy to za pośrednictwem facebooka), o podjętej decyzji i zakupie karnetu na siłownię mobilizuje do skrupulatnego realizowania wytyczonego celu. Z jednej strony głupio jest się tłumaczyć, że zrezygnowaliśmy ze sportu, z drugiej strony wsparcie bliskich i życzliwych nam osób ułatwia utrzymanie rygoru diety i planu treningowego.

Dodatkowo wiadomo już nie od dziś, że człowiek pracuje wydajniej gdy zarówno on jak i efekty jego działań są na bieżąco monitowane i oceniane. Analogicznie, złym pomysłem jest ukrywanie się z podjętymi działaniami – bez wsparcia i pomocy bliskich, a także doświadczonych osób znacznie trudniej jest osiągnąć upragnione cele.

Zainwestuj w siebie

Pieniądze działają bardzo motywująco, natomiast wydawanie ich bez sensu często odbiera zapał i zaangażowanie. Dlatego zainwestuj w sportowe buty lub dowolne akcesoria – gdy będziesz sumiennie ich używać, nie będziesz odczuwać „zakupowego kaca”. Na początek dobrym rozwiązaniem nie są ubrania – może się okazać, iż dość szybko będziesz potrzebować innego rozmiaru… Lepsze będą atrakcyjne dodatki (choćby rękawiczki do ćwiczeń) - zadziałają pozytywnie na twoją psychikę, wzmocnią poczucie atrakcyjności, pojawi się naturalna chęć do przetestowania nowych nabytków.

Podobne efekty wykazuje czasem sam zakup suplementów – wiara w ich magiczne działanie może pozytywnie wpłynąć na poziom zaangażowania. Pomyśl też o przydatnych akcesoriach do kuchni, które ułatwią ci realizowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Może przyda Ci się urządzenie do gotowania na parze, kuchenna waga albo po prostu coś ekstra wykwintnego ( i jednocześnie zdrowego) do jedzenia..?

Nagradzaj siebie

Poziom zaangażowania podczas realizowania podjętego planu ma ścisły związek z tym jak postrzegamy samych siebie i swoje postępy. Naucz się doceniać nawet drobne sukcesy, bo dzięki temu unikniesz frustracji, a także znajdziesz w sobie siłę do pokonywania kolejnych wyzwań. Pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości to zdecydowanie niedoceniane elementy wzmacniające motywację. Odradzam jednak nagradzanie się słodyczami, daniami typu fast-food i innymi śmieciowymi pokarmami. Takie „nagrody” sprawdzają się niestety bardzo rzadko, a częściej stanowią czynnik spustowy do kilkudniowej żarłoczności…

Zawsze pamiętaj o celu

Tyle ile jest osób na świecie, tyle może istnieć powodów, dla których warto przełamać codzienną rutynę i zmusić się do wysiłku fizycznego. Mogą to być względy zdrowotne, estetyczne – chęć zredukowania tłuszczu lub zbudowania masy mięśniowej, a także chęć poprawy samopoczucia czy odreagowania stresów. Nigdy nie zapominaj o tym co skłoniło cię do wynurzenia się z domu sprzed ekranu telewizora – to główny motywator, który powinieneś mieć stale przed oczami, zwłaszcza gdy pojawią się trudności i nieuwzględnione przeciwności losu.

Otaczaj się pozytywnymi i zaangażowanymi ludźmi

Najlepiej takimi, którzy mają podobne cele i plany do Twoich. Staraj się natomiast zdecydowanie unikać jednostek depresyjnych, przekonanych o beznadziejności wszystkiego co ich otacza, niewierzących w możliwość osiągnięcia sukcesu. W sytuacji, kiedy potrzebujesz wsparcia możesz być niezwykle podatny na negatywne nastroje, dlatego też warto unikać sytuacji i jednostek, które mogą twoje zaangażowanie i nastrój znacznie obniżyć. Możesz inspirować się sukcesami innych – poszukaj blogów i relacji osób, które startowały z podobnego pułapu co Ty i dzięki ciężkiej pracy osiągnęły spektakularny sukces – staraj się jednak unikać namiętnej lektury marketingowych opisów cudownie działających preparatów.

Słuchaj muzyki

Nie od dziś wiadomo, że muzyka wpływa na emocje i może znacznie podkręcać poziom zaangażowania. Przygotuj sobie specjalną listę z utworami, które działają na ciebie szczególnie energetycznie – w chwili kryzysu odpowiednia muzyka zadziała lepiej niż mocna kawa. Sprawdź na sobie to rozwiązanie, a gwarantuję że zdziwisz się jak bardzo jest skuteczne!

Wyłącz telewizor

Postaraj się chwile spędzone przed migającym ekranem ograniczyć do minimum, dzięki czemu nie tylko wygospodarujesz więcej czasu na aktywność fizyczną, ale pozytywnie wpłyniesz na swoje nawyki żywieniowe oraz jakość snu. TV okrada Cię nie tylko z czasu, ale również ze zdrowia. Udowodniono że długotrwałe siedzenie może być przyczyną wielu chorób (również otyłości)..

Podsumowanie

Każdemu może przydarzyć się chwila zwątpienia czy wszechogarniającego marazmu. Nie należy takim złym nastrojom ulegać, bo tylko negatywnie odbiją się na postępach. W dążeniu do celu trzeba się wykazywać determinacją, a także stale podsycać w sobie zaangażowanie. W przeciwnym razie nie zmienimy swojej dotychczasowej sytuacji ani odrobinę, co z pewnością nie będzie dla nas powodem do dumy.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.