Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Naturalne antybiotyki w Twojej kuchni!

Stosowane są zbyt często, nawet na infekcje wirusowe. Niszczą bakterie chorobotwórcze, ale również te, które są potrzebne naszemu organizmowi. Mowa o antybiotykach, których zażywamy bardzo duże ilości. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów europejskich pod kątem ilości spożycia antybiotyków. To lekarstwo na każdą infekcję, przepisywane często przez lekarzy i chętnie spożywane przez pacjentów.

Negatywne skutki antybiotyków

Antybiotyki nie są obojętne dla naszego organizmu. To prawda, że ich wynalezienie przyczyniło się do ograniczenia wielu niebezpiecznych chorób, jednak duże spożycie antybiotyków niesie za sobą kolejne zagrożenia. Niszczą naturalną florę bakteryjną, obniżają odporność organizmu oraz uodparniają drobnoustroje osadzone w naszych śluzówkach na działanie leków.

Nie oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z antybiotyków. Są infekcje, które wymagają antybiotykoterapii, powinna być to jednak ostateczność. Jeśli jest możliwość, warto powalczyć naturalnymi metodami. Mamy do dyspozycji cały szereg naturalnych substancji, które działają właśnie jak antybiotyki. Większość z nich na pewno znajduje się w Twojej kuchni! Pomogą zwalczyć infekcję bakteryjną, nie powodując żadnych skutków ubocznych.

Najsilniejsze domowe antybiotyki

Najważniejszym z nich jest czosnek, który działa mocniej niż penicylina. To naturalny lek stosowany od wielu lat na leczenie przeziębień, grypy czy innych infekcji. Zwalcza niechciane mikroby i mobilizuje układ immunologiczny do obrony przed chorobami. Lecznicze działanie zawdzięcza allicynie, która zwalcza wiele drobnoustrojów (paciorkowce, gronkowce oraz bakterie E.coli).

Kolejnym składnikiem wielu dań, jak również naturalnym lekiem jest cebula. Wykorzystywana jako składnik leczniczego syropu, pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, kaszlu czy gorączki. Wszystko za sprawą allicyny, która, tak jak w przypadku czosnku, hamuje rozwój bakterii.

Korzystaj z natury!

Domowym lekiem na infekcje dróg moczowych może być żurawina. Naturalna, bez dodatków i cukru, wypłukuje bakterie z dróg moczowych oraz zapobiega nawracaniu infekcji. Warto pić herbatę ze świeżej żurawiny, sok lub jeść świeże owoce, gdyż jest idealna w profilaktyce infekcji dróg moczowych.

W domowej apteczce na pewno mamy również oregano, bazylię i kurkumę. Oregano ma działanie przeciwgrzybiczne, antybakteryjne oraz przeciwpasożytnicze. Podobnie działa także bazylia, z której napar może być stosowany przy zapaleniu gardła. Natomiast kurkuma zawiera kurkuminę - silny przeciwutleniacz. Badania pokazują, że zwalcza proces zapalny i działa podobnie jak popularny nurofen.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.