Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kobiecy orgazm uzależniony od chodu?

Kobiecy orgazm uzależniony od chodu?
Określenie „dojść do orgazmu” nabrało nowego znaczenia po opublikowaniu w periodyku naukowym „The Journal of Sexual Medicine” wyników obserwacji dotyczących zależności pomiędzy sposobem chodzenia, a zdolnością do przeżywania orgazmu pochwowego u biorących udział w badaniu studentek. Implikacje wynikające z zaobserwowanej zależności są z pewnością warte tego by się z nimi zapoznać.

Grupa ekspertów składająca się z dwóch profesorów seksuologii i dwóch asystentów ocenić miała zdolność do przeżywania orgazmu pochwowego u kobiet, mając do dyspozycji jedynie krótkie nagranie swobodnej przechadzki poszczególnych uczestniczek w miejscu publicznym. Ze studentkami biorącymi udział w badaniu przeprowadzony został uprzednio szczegółowy wywiad dotyczący życia intymnego, pozwalający na zweryfikowanie trafności obserwacji ekspertów. Wyniki były zaskakujące, trafność ocen naukowców w kontekście podanych przez uczestniczki informacji wyniosła 80%! Kobiety, które stawiały dłuższe kroki i swobodnie kręciły biodrami nie miały zazwyczaj problemów z osiągnięciem orgazmu.

Obserwacja ta ma szczególną wartość, sugeruje bowiem, że zdolność do przeżywania orgazmu u kobiet może być uzależniona od budowy anatomicznej i napięcia bądź relaksacji mięśni miednicy. Przykurczone mięsnie ograniczać mogą zdolność do przeżywania pełnej satysfakcji seksualnej. Tak więc możliwe, że terapia anorgazmii powinna powiązana być z zabiegami obejmującymi np. terapię manualną czy rozmaite techniki relaksacyjne.

Oczywiście obserwacje szkockich naukowców należy potraktować jako ciekawostkę raczej niż wyrocznię. Szesnastoosobowa grupa studentek może nie stanowić reprezentatywnej grupy w kontekście omawianej tutaj zależności, a nawet zakładając, że zależność faktycznie istnieje to jej kierunek może być inny niż sugerowany. Oznacza to, że to częstotliwość przeżywania orgazmu rzutuje na sposób chodzenia a nie odwrotnie. Niemniej jednak sama możliwość istnienia przyczynowo-skutkowej relacji wydaje się być intrygująca.

Źródła: J Sex Med. 2008 Sep;5(9):2119-24. Epub 2008 Jul 15.A woman's history of vaginal orgasm is discernible from her walk.Nicholas A, Brody S, de Sutter P, de Carufel F.

W artykule mówimy o: Seks