Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Kobiecy orgazm uzależniony od chodu?

Kobiecy orgazm uzależniony od chodu?
Określenie „dojść do orgazmu” nabrało nowego znaczenia po opublikowaniu w periodyku naukowym „The Journal of Sexual Medicine” wyników obserwacji dotyczących zależności pomiędzy sposobem chodzenia, a zdolnością do przeżywania orgazmu pochwowego u biorących udział w badaniu studentek. Implikacje wynikające z zaobserwowanej zależności są z pewnością warte tego by się z nimi zapoznać.

Grupa ekspertów składająca się z dwóch profesorów seksuologii i dwóch asystentów ocenić miała zdolność do przeżywania orgazmu pochwowego u kobiet, mając do dyspozycji jedynie krótkie nagranie swobodnej przechadzki poszczególnych uczestniczek w miejscu publicznym. Ze studentkami biorącymi udział w badaniu przeprowadzony został uprzednio szczegółowy wywiad dotyczący życia intymnego, pozwalający na zweryfikowanie trafności obserwacji ekspertów. Wyniki były zaskakujące, trafność ocen naukowców w kontekście podanych przez uczestniczki informacji wyniosła 80%! Kobiety, które stawiały dłuższe kroki i swobodnie kręciły biodrami nie miały zazwyczaj problemów z osiągnięciem orgazmu.

Obserwacja ta ma szczególną wartość, sugeruje bowiem, że zdolność do przeżywania orgazmu u kobiet może być uzależniona od budowy anatomicznej i napięcia bądź relaksacji mięśni miednicy. Przykurczone mięsnie ograniczać mogą zdolność do przeżywania pełnej satysfakcji seksualnej. Tak więc możliwe, że terapia anorgazmii powinna powiązana być z zabiegami obejmującymi np. terapię manualną czy rozmaite techniki relaksacyjne.

Oczywiście obserwacje szkockich naukowców należy potraktować jako ciekawostkę raczej niż wyrocznię. Szesnastoosobowa grupa studentek może nie stanowić reprezentatywnej grupy w kontekście omawianej tutaj zależności, a nawet zakładając, że zależność faktycznie istnieje to jej kierunek może być inny niż sugerowany. Oznacza to, że to częstotliwość przeżywania orgazmu rzutuje na sposób chodzenia a nie odwrotnie. Niemniej jednak sama możliwość istnienia przyczynowo-skutkowej relacji wydaje się być intrygująca.

Źródła: J Sex Med. 2008 Sep;5(9):2119-24. Epub 2008 Jul 15.A woman's history of vaginal orgasm is discernible from her walk.Nicholas A, Brody S, de Sutter P, de Carufel F.

W artykule mówimy o: Seks