Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Oni pragną pieszczot

Oni pragną pieszczot
Wzajemna czułość sprawia, że "długodystansowy" związek jest oceniany jako bardziej satysfakcjonujący seksualnie. Nic w tym zaskakującego, zdumiewa natomiast, że pieszczotach bardziej zależy... mężczyznom!

Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez słynny amerykański Instytut Kinseya opublikowane przez prestiżowe pismo naukowe „Archives of Sexual Behavior". Objęły one 1000 par w wieku od 40 do 70 lat z USA, Brazylii, Niemiec, Japonii i Hiszpanii, które były razem średnio od 25 lat.

Badacze ustalili m.in., że im dłużej trwa związek, tym częściej jest uznawany za satysfakcjonujący - przez obie płcie. Co ciekawe, u kobiet zadowolenie z seksu rośnie wraz trwaniem związku. Mniej usatysfakcjonowane okazały się te, które są z jednym partnerem krócej niż 15 lat - później zadowolenie z seksu wyraźnie wzrasta (w pierwszym roku związku seksualną satysfakcję zadeklarowało 40 proc. kobiet, a w czterdziestym - aż 86 proc.). Naukowców najbardziej zaskoczyło, iż na czułości bardziej zależy mężczyznom niż kobietom - ci, którzy mieli pod dostatkiem pocałunków i przytulania, byli 12 proc. szczęśliwsi od „niedopieszczonych”. Ważne dla nich okazało się również to, by ich partnerka odczuwała orgazm podczas kontaktów seksualnych (cytat: „mężczyźni, którzy cenili orgazm partnerki, częściej uznawali swój związek za szczęśliwy").

Czy oznacza to, iż obalono stereotypy głoszące, że faceci myślą wyłącznie o seksie i własnej erotycznej przyjemności, a trwały związek jest sprzeczny z męską naturą? Niekoniecznie. Zebrane przez badaczy z Instytutu Kinseya dane można bowiem zinterpretować w sposób mniej życzliwy dla „długodystansowych” par. Niewykluczone na przykład, że związki z długim stażem są statystycznie szczęśliwsze dlatego, iż te mniej szczęśliwe zdążyły się już wcześniej rozpaść i nie miały szans zaistnieć w ww. badaniach. Co zaś do kobiet, które twierdzą, że seks z tym samym partnerem po 20, 30 lub 40 latach daje im więcej satysfakcji niż na początku związku - możliwe, że po prostu zmniejszyły się ich oczekiwania w tym względzie... 

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

W artykule mówimy o: Seks