Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Seks sposobem na zadbaną sylwetkę?

Seks sposobem na zadbaną sylwetkę?
Istnieje coraz więcej naukowych dowodów wskazujących na niebagatelny wpływ aktywnego życia seksualnego na zachowanie dobrej kondycji zdrowotnej i estetycznej sylwetki. Co ciekawe, pozytywna rola łóżkowych aktywności nie ogranicza się wyłącznie do spalania dodatkowej liczby kalorii. Oto w jaki sposób udane życie seksualne może wspomagać działania ukierunkowane na poprawę zdrowia i wyglądu:

Kontrolowanie apetytu

Eksperci przekonują, że seks, w kontekście dbania o estetykę sylwetki i kondycję zdrowotną, może mieć do zaoferowania znacznie więcej niż „tradycyjne” ćwiczenia aerobowe. Wyniki badań naukowców, wskazują, iż w trakcie 20 minut igraszek miłosnych, kochankowie spalają średnio 100 kcal – liczba ta może jednak wzrosnąć, wraz z przyjmowaniem trudniejszych i bardziej złożonych pozycji. Najważniejszy jest jednak fakt, iż seks może pozytywnie wpływać na mechanizmy odpowiedzialne za kontrolę uczucia głodu i sytości, a także zmniejszać występowanie trudnych do opanowania napadów żarłoczności.

Poprawa jakości snu

Bezsenność, trudności w zasypianiu czy sen słabej jakości to poważne czynniki zwiększające ryzyko występowania nadwagi oraz otyłości, a także przyczyna dotkliwego spadku formy psychofizycznej. Warto przypomnieć, iż dobrej jakości sen ułatwia realizowanie założeń zdrowego jadłospisu, zmniejszając przy tym ochotę na niskojakościowe przekąski.

W przypadku posiadania problemów ze snem, jak pokazują publikacje naukowe, regularny seks może okazać się skuteczniejszy od nadużywanych często farmaceutyków. Dzieje się tak nie tylko ze względu na to, że łóżkowe zabawy zmniejszają napięcie i łagodzą skutki stresu, ale także ze względu na to, że po zakończonym stosunku płciowym wzrasta poziom oksytocyny – tzw. hormonu przytulania, który jest także nieoceniony w regulowaniu snu.

Łagodzenie skutków stresu

Naukowcy nie mają do końca pewności, jakie mechanizmy odpowiadają za poprawiające nastrój i odstresowujące konsekwencje wynikające z udanego życia seksualnego. Istotną rolę przypisuje się faktowi mówiącemu, że seks pomaga skutecznie obniżać poziom kortyzolu (hormonu stresu), co z kolei pomaga zachować spokojny i bardziej „pokojowy” stan umysłu. Nadmiar kortyzolu, jak wskazują badania naukowców, może powodować kurczenie komórek hipokampa, części mózgu odpowiedzialnej za regulację napięcia oraz pamięć i przetwarzanie informacji. Z kolei seks, nie dość, że neutralizuje negatywne działanie kortyzolu na mózg, to jeszcze może przyczyniać się do wzrostu komórek w obrębie hipokampa. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, iż aktywne życie seksualne to także dobry sposób na poradzenie sobie ze słabą pamięcią i trudnościami z przetwarzaniem informacji…

Lepsza samoocena

W jaki sposób można najszybciej i najskuteczniej poprawić wizerunek własnego ciała, poczucie własnej atrakcyjności oraz samoocenę? Właśnie poprzez satysfakcjonujące i regularne pożycie seksualne. Warto podkreślić, iż zależność ta jest wielopłaszczyznowa i wielokierunkowa: nie tylko seks poprawia wizerunek samego siebie, ale i pozytywna samoocena wpływa na jakość doznań seksualnych. Dodatkowo potwierdzono również naukowo, że pozytywne nastawienie do siebie i własnego ciała znacznie ułatwia realizowanie działań ukierunkowanych na poprawę estetyki sylwetki i zdrowia.

Podsumowanie

Starania o zadbaną sylwetkę i dobre zdrowie można znacznie uprzyjemnić, prowadząc aktywne i satysfakcjonujące życie seksualne. Seks nie tylko pozwala spalać dodatkowe kalorie, ale pomaga kontrolować apetyt, rozładować napięcie i poprawić jakość snu. Łóżkowe igraszki pomocne są także w tworzeniu pozytywnego wizerunku własnego ciała i kształtowaniu poczucia własnej atrakcyjności.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.