Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Najlepsze spalacze tłuszczu – czy na pewno działają?

Najlepsze spalacze tłuszczu – czy na pewno działają?
Niektórzy uznają je za marketingowe buble nie warte złamanego grosza, inni natomiast nie wyobrażają sobie bez nich skuteczniej redukcji tłuszczu. Mowa oczywiście o spalaczach tłuszczu zwanych także termogenikami, czyli o środkach, które mają za zadanie zwiększyć wydatkowanie energii, przyspieszając tym samym utratę nadprogramowych kilogramów. Czy środki te faktycznie wspomagają redukcję tłuszczu? A jeśli tak, to kto i kiedy powinien je stosować?

Czy suplementy naprawdę spalają tłuszcz?

Nie ma co zawierzać reklamom i marketingowym opracowaniom, łudząc się, że kolorowa pigułka jest w stanie zastąpić dobry trening czy dietę. Tzw. spalacze tłuszczu, to nie jest magiczna fasolka, której zażycie samo w sobie pozwoli w cudowny sposób wyrzeźbić sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że środki te nie działają. Składniki takie jak ekstrakty z zielonej, czarnej i białej herbaty, kofeina, kwas chlorogenowy czy kapsicyna faktycznie nasilać mogą spalanie tłuszczu m.in. poprzez zwiększenie zużycia energii na proces termogenezy, czyli – produkcji ciepła i włączenie ich w trakcie kuracji odchudzającej może być jak najbardziej zasadne. Nie w każdym wypadku jednak ich przyjmowanie jest potrzebne.

Kiedy nie warto stosować spalaczy tłuszczu?

Rozpoczynanie kuracji odchudzającej od zakupu suplementów nie jest najlepszym pomysłem i świadczy raczej o nieprawidłowym dobieraniu priorytetów. W porównaniu do roli jaką odgrywają wysiłek fizyczny i dieta, wpływ spalaczy tłuszczu na końcowy efekt uznać należy za kosmetyczny. Na samym początku bezwzględnie należy skoncentrować się na podstawach i unikać tematów zastępczych, niepotrzebnie absorbujących uwagę. W szczególności osoby z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej nie powinny zawracać sobie głowy spalaczami, bo na początku redukcji są po prostu zbędnym dodatkiem. Podobnie sytuacja wygląda z osobami bardzo młodymi, które chcą schudnąć – wydawanie całego kieszonkowego na tego typu preparat skończy się najprawdopodobniej rozczarowaniem. Lepiej jest ten fundusz przeznaczyć na dietę.

Kiedy jest „ten czas”?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które od pewnego czasu już redukują, straciły kilka zbędnych kilogramów i doświadczają właśnie spowolnienia progresu. W takim wypadku oprócz modyfikacji w diecie i treningu wprowadzić można również preparat wspomagający odchudzanie. Zasada jest następująca: im mniej tłuszczu mamy do spalania i im dłużej już redukujemy, tym dobry termogenik może okazać się bardziej przydatny. Odradzam jednak włączanie na raz kilku podobnego typu środków, gdyż łatwo o zdublowanie tych samych składników (jak choćby kofeiny), co może negatywnie odbić się na samopoczuciu, a niekiedy również i zdrowiu.

Ranking spalaczy 

Na rynku występuje ogromna liczba spalaczy tłuszczu. Pamiętaj więc o sprawdzaniu składu produktu przed jego zakupem. Sprawdź pełen ranking spalaczy tłuszczu.

Podsumowanie

Po suplementy klasyfikowane jako „termogeniki” najkorzystniej jest sięgać po pewnym okresie redukcji, kiedy potencjał diety i treningu ulegnie pewnemu osłabieniu. Środki te włączone w odpowiednim momencie mogą pomóc przełamać spowolnienie lub stagnację w kuracji odchudzającej, sprzyjając zwiększeniu intensywności treningów, nasilając wydatkowanie energii i przyspieszając tym samym redukcję tłuszczu.