Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Boostery testosteronu

Boostery testosteronu
Nie ulega żadnej wątpliwości, że główny, męski hormon płciowy – testosteron, w sposób istotny wpływa na formę sportową, kondycję czy wygląd. Poza tym – co dość istotne – od poziomu tego hormonu uzależnione jest libido i tzw. zdolności seksualne. Stąd też preparaty mające za zadanie podnosić poziom androgenów cieszą szczególną popularnością się wśród mężczyzn aktywnych fizycznie i zawodowo (ale nie tylko).

Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że dostępne na rynku preparaty, w przeciwieństwie do sterydów, nie robią bałaganu w gospodarce hormonalnej, ich wpływ na poziom testosteronu jest subtelny, a niekiedy – żaden. Pomimo to ich stosowanie może przynieść wiele korzyści, zwłaszcza osobom po 25 roku życia.

Preparaty ziołowe

Zioła takie jak buzdyganek ziemny (tribulus terrestris) stanowią bardzo popularny składniki suplementów, mających za zadanie podnosić poziom testosteronu. Choć ich wpływ na produkcję tego hormonu jest niewielki lub wręcz zerowy, to wiele osób notuje pewne korzyści z ich przyjmowania. Wyraźny wzrost libido czy poprawa samopoczucia i pozytywnie rozumianej „agresji” na treningach są rejestrowane przez większość użytkowników po 25 roku życia, zwłaszcza tych skarżących się na przemęczenie czy „wypalenie”.

Kwas d-asparaginowy

Aminokwas, który w sposób istotny podnosić może poziom testosteronu. Dzięki temu działaniu preparaty go zawierające nie tylko korzystnie wpływają na libido, ale także wspomagać mogą regenerację. Polecany osobom dorosłym. Powinien być stosowany cyklicznie w przez okres nie przekraczający ośmiu tygodni, następnie należy zrobić minimum czterotygodniową przerwę.

Preparaty witaminowo-mineralne

Bez pewnych pierwiastków i witamin synteza testosteronu w organizmie nie mogłaby zachodzić, stąd też producenci suplementów mają w swojej ofercie zestawy takich składników, których odpowiednia dostępność jest niezbędna dla utrzymania wysokiego poziomu tego hormonu. Preparaty takie jak ZMA czy MZB są źródłem dobrze przyswajalnego cynku i i magnezu oraz witaminy B6. Ich realny wpływ na poziom testosteronu odczuć mogą potencjalnie osoby, borykające się z wyraźnymi niedoborami wyżej wymienionych związków. Przy tej okazji warto także nadmienić o witaminie D, której odpowiednia podaż również wpływać może na proces syntezy testosteronu.

Inhibitory aromatazy

Nieliczna grupa preparatów zawierająca związki, ograniczające niepożądaną konwersję testosteronu do żeńskich hormonów płciowych. Podkreślić tutaj należy, że ten proces – choć wydaje się zaskakujący – naturalnie zachodzi w ustroju każdego mężczyzny. Nadmiar estrogenów przyczynia się do pogorszenia estetyki sylwetki, zaburzając proporcje i utrudniając spalanie tłuszczu oraz zmniejsza aktywność anaboliczną testosteronu. Zmniejszenie aktywności enzymu (aromatazy), który katalizuje opisaną wyżej przemianę sprzyja poprawie kompozycji ciała.

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: