Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

5 ćwiczeń na seksowne pośladki, które wykonasz w domu

5 ćwiczeń na seksowne pośladki, które wykonasz w domu
Wykonywania treningu w domu nie oznacza, że mamy znacznie gorsze możliwości do kształtowania sylwetki. W domowych warunkach równie dobrze jesteśmy w stanie przetrenować pośladki, nadając im odpowiedniej formy.

W artykule przedstawimy 5 ćwiczeń, które wykonasz w domowych warunkach przy minimalnym udziale sprzętu. Koniec więc z wymówkami, a domową przestrzeń zamień na salę treningową. 

1. Wznosy bioder

Opis: wznosy bioder należą do najlepszej formy aktywności, która wykorzysta całe pośladki do ruchu. Dzięki podwyższeniu pod plecami mocno rozciągniemy mięśnie i wykorzystamy całą pracę bioder. Ćwiczenie możemy wykonywać obunóż, jednonóż, jak i przy wsparciu obciążenia w formie np. 5 litrowej dużej butli z wodą.

Wykonaj 4 serie po 15-20 ruchów.

2. Chód w bok z gumą

Opis: tym razem potrzebna nam będzie guma, którą zaczepiamy o stopy w sposób przedstawiony na filmie. Ćwiczenie doskonale rozwija mięśnie pośladkowe, gdzie korzystajmy z ich funkcji odwodzenia. Nie schodź zbyt nisko, utrzymuj napięcie w biodrach, wykonuje niewielkie kroki w bok.

Wykonaj 3 serie po 15 ruchów w bok (15 na jedną stronę).

3. Martwy ciąg z gumą

Opis: trzecie ćwiczenie to martwy ciąg z gumą w wersji bułgarskiej. Wykonując ruch, zwracamy uwagę na to, aby wypychać biodra mocno w tył. Nie rozpoczynaj ćwiczenia poprzez pochylanie się do przodu, gdyż wtedy będziesz obciążać plecy, a nam zależy na tym, aby to pośladki najwięcej pracowały. Wyobraź sobie, że rozpoczynając ruch, cofasz się biodrami do tyłu i dopiero wtedy schodzisz niżej z grzbietem. Staramy się wykonać dość ciężką serię, która doskonale będzie budować tyłek. 

Wykonaj 4 serie po 8-10 ruchów.

4. Jaskółka

Opis: jaskółka jest ćwiczeniem, którego nazwy stosowane w Internecie są różne. Spotkacie się z martwym ciągiem na jednej nodze lub też z ćwiczeniem, które nazywa się “zbieranie grzybków”. Obojętnie, którą z wersji wybierzecie, zasada jest jedna. Wykonujemy mocne pochylenie tułowia, równoważąc ruch z pomocą drugiej nogi. Trzeba wykonać tzw. przeciwwagę. Ćwiczenie doskonale rozwija oba pośladki, niezależnie od tego, która noga jest na podłodze. W jednej stronie zachodzi ruch rozciągania, w drugiej z kolei podciągamy nogę w górę i napinamy pośladek. 

Wykonaj 3 serie po 12 ruchów.

5. Glute bridge

Opis: ostatnie ćwiczenie podobne jest do tego, jakie opisano w punkcie pierwszym, jednak tym razem ruch wykonujemy w pozycji leżącej na podłodze. Bardziej ukierunkowujemy tutaj działanie ćwiczenia na dolną część pośladków, aby zrobić tzw. ich podcięcie. W końcowej fazie ruchu możemy dodatkowo podnieść palce u stóp, opierając ciężar na piętach i mocno wbijać nogi w podłogę, co jeszcze mocniej pozwoli nam napiąć mięśnie. 

Wykonaj 3 serie po 15-20 ruchów.

W artykule mówimy o: Trening Pośladki