Owszem, dobrze jest czasem „uwolnić piersi”, jednak właśnie w trosce o ich wygląd, pozwolę sobie dzisiaj napisać: noście biustonosz! Dlaczego? Chyba każda z nas marzy o tym, by oprócz jędrnych pośladków, o które tak bardzo walczymy, wyciskając z siebie siódme poty na siłowni czy w parku, jak najdłużej zachować piękne, kształtne piersi i nie prosić o po pomoc chirurga plastycznego. Zawsze powinnyśmy dbać o to, by nosić wyłącznie profesjonalnie dobrane biustonosze, a już szczególnie w sytuacji, gdy biegamy lub uprawiamy inną formę aktywności.
- Biustonosz, który zakładamy podczas treningu, powinien przede wszystkim nie krępować swobody ruchów oraz być wykonany z tkaniny, która umożliwia swobodny przepływ powietrza - mówi Alicja Grabowska, wykwalifikowana gorseciarka, z wieloletnią praktyką. W zawodzie pracuje od ponad 50 lat w firmie pokoleniowej założonej w 1927 roku.
Czy sportowy top wystarczy?
Rozejrzyjmy się dookoła. Większość z nas biega lub chodzi na zajęcia fitness w topach znanych marek sportowych. Rzadko kiedy wybieramy się do sklepu z bielizną, gdzie możemy uzyskać profesjonalną poradę, bo wydaje nam się to niepotrzebne. Czy słusznie?
- Wszystko zależy od tego, jaki mamy rozmiar piersi. Jeśli nie są zbyt duże, to spokojnie możemy ćwiczyć w topach sportowych. Jednak panie, które mają większe piersi niż miseczka C, powinny już się zwrócić o pomoc do specjalisty - mówi gorseciarka. - Pamiętajmy o tym, że podczas uprawianiasportu narażamy nasz biust na duży ruch. Medycyna sportowa oceniła to w taki sposób: podczas biegania piersi unoszą się nawet do 9 cm co przy biegu na kilka kilometrów daje nam wynik około 70. metrów! Jak można się domyślać, nie pozostaje to obojętne dla kształtu naszych piersi - mówi Alicja Grabowska.
Jak wygląda profesjonalny biustonosz sportowy?
Wszystkie panie, które mają większe piersi, powinny poprosić o pomoc profesjonalistę.
- Czasem przychodzą klientki, które mówią, że przeczytały w Internecie, jak się zmierzyć i z góry proszą o konkretny rozmiar, ale to tak nie działa. Każda z nas ma inną budowę i poszczególne modele biustonoszy będą się od siebie różnić. To dotyczy w szczególnej mierze dużych piersi - wyjaśnia Alicja Grabowska.
Warto zwrócić się o pomoc do gorseciarki, bo dobrze dobrany biustonosz może ograniczyć ruchy biustu nawet o 70%! W jaki sposób? Składa się na to wiele elementów: odpowiednie ramiączka, wykończenie, część tylna biustonosza, miseczki, tkanina, taśma pod biustem, model odpowiednio dobrany do całej sylwetki.
Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl