Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy warto trenować na wioślarzu (ergometrze)?

Czy warto trenować na wioślarzu (ergometrze)?
Na siłowni przepełnionej orbitrekami, bieżniami i rowerami stacjonarnymi, wioślarz był sprzętem mniej obleganym. To się jednak zmienia i w obecnych czasach zaczynamy ponownie dostrzegać zalety ergometru.

Niezależnie od tego, czy kupujesz własny sprzęt, czy korzystasz na siłowni, odczujesz jego zalety. Dlaczego warto ćwiczyć na wioślarzu?

Wykonujesz trening całego ciała

Kiedy spojrzysz na bieżnię czy orbitreka, to widzisz, że działają one mocno na określone grupy mięśniowe.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wiosłowanie angażuje głównie ramiona. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że poprawne wiosłowanie to 65% - 75% pracy nóg i 25% - 35% górnej części ciała. Wiosłowanie zmęczy Twoje plecy, klatkę piersiową, ramiona, mięśnie brzucha oraz mięśnie czworogłowe, mięśnie łydek i pośladków.

Jest przystępny dla początkujących

Wiosłowanie jest świetne dla początkujących sportowców, ponieważ maszyny można dostosować do poziomu sprawności.

Nie obciąża stawów

Kiedy biegasz po twardej nawierzchni, wówczas obciążasz stawy i możesz doprowadzić do kontuzji. Przy wiosłowaniu nie ma takiego ryzyka. Ponadto możesz sam dobrać zakres ruchu i tempo. Aktywność ta jest polecana nawet osobom z wczesną chorobą zwyrodnieniową stawów. 

Treningowe odprężenie

Powtarzalne i płynne ruchy mogą dać ukojenie Twojej głowie. Co prawda, wiele sportów tak działa, ale przy wiosłowaniu możesz złapać rytm i oczyścić umysł, poprawić nastrój.

Trening cardio

Wioślarstwo nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również jest świetnym treningiem cardio, który pompuje krew do każdej części Twojego ciała.

Możesz stosować progres

Jeżeli masz duszę sportowca, który lubi wyzwania, to wioślarz jest świetnym narzędziem. Możesz zwiększać obciążenie, utrzymując tempo swojej pracy, albo próbować poprawić tempo.

Spalasz kalorie

Tak jak każdy trening, również wiosłowanie spala kalorie i to niemało. Pół godziny sesji wioślarskiej może spalić nawet 370 kcal.

Podsumowanie

Jeżeli znudziły Ci się bieżnia, rower lub orbitrek, wypróbuj wiosłowanie. Odkryjesz fantastyczny trening angażujący całe Twoje ciało. Możesz wiosłować na rozgrzewkę przed treningiem siłowym, jako cardio po treningu lub wiosłować w ramach oddzielnej sesji treningowej. Sprzęt jest prosty w obsłudze i poziom intensywności możesz dopasować do siebie. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.