Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Fitness VR - czy warto?

Fitness VR - czy warto?
Ostatni rok sprawił, że byliśmy zmuszeni zrezygnować z siłowni i uprawiania sportów. W konsekwencji zaczęliśmy spędzać więcej czasu w przestrzeni wirtualnej. Świat wirtualny robi się coraz bardziej różnorodny i atrakcyjny, ma on też swoją ofertę dla osób, które dzięki jego pomocy chcą zwiększyć swoją aktywność ruchową.

Poza filmami i grami coraz częściej pojawiają się nowości, także w sferze fitness. Istnieje wiele treningów w przestrzeni wirtualnej w tym: aerobik, taniec, gry wytrzymałościowe, sprawnościowe, boks i wiele innych.

Wirtualny trening

Fitness VR wykorzystuje technologię, tak żebyś mógł w pełni zanurzyć się w wirtualnym treningu, sprawiając, że Twoje ciało staje się "kontrolerem", a Ty możesz stać się mistrzem fitness. Choć trening wirtualny w pełni nie zastępuje naszej realnej sprawności, to niesie ze sobą wiele korzyści i w pewnym stopniu może być alternatywą dla realnych treningów. 

W jakim zakresie Fitness VR może być wartym uwagi urozmaiceniem?

Świetna zabawa

VR fitness to przede wszystkim dobra zabawa. Zakładając gogle, jesteś w stanie przenieść się w inny świat i zupełnie dać się pochłonąć innej rzeczywistości, a przy okazji możesz oderwać się od codziennych problemów i obudzić w sobie wewnętrzne dziecko.

Rywalizacja

Jeśli lubisz rywalizację, to z pewnością w przestrzeni wirtualnej znajdziesz coś dla siebie. W wielu grach VR możesz rywalizować z innymi graczami oraz monitorować i poprawiać swoje wyniki. To sprawia, że fitness wirtualny staje się także wyzwaniem.

Poprawa koordynacji

Fitness w wirtualnej rzeczywistości zdecydowanie pomaga w koordynacji ruchów. Wiele gier wymaga naszej sprawności oraz skoordynowanych, szybkich ruchów, przez co poprawia się nasza sprawność i precyzja, także w życiu codziennym.

Wydajność

Fitness VR jest także świetnym motywatorem. Odpowiednia grafika i narrator wykrzykujący komendy sprawiają, że potrafimy się bardziej zaangażować w trening i osiągnąć swój cel.

Wygoda

Fitness VR jest bardzo wygodny zwłaszcza dla zapracowanych osób. Nie wymaga wielu przygotowań i pozwala ćwiczyć w swoim domu. 

Podsumowanie

Trening wirtualny prawdopodobnie nigdy nie zastąpi realnego treningu, ale z pewnością jest świetną alternatywą dla osób, które lubią połączenie dobrej zabawy z treningiem. Trening VR może być także świetnym przygotowaniem przed zapisaniem się do klubu bokserskiego czy tanecznego.