Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Fitness VR - czy warto?

Fitness VR - czy warto?
Ostatni rok sprawił, że byliśmy zmuszeni zrezygnować z siłowni i uprawiania sportów. W konsekwencji zaczęliśmy spędzać więcej czasu w przestrzeni wirtualnej. Świat wirtualny robi się coraz bardziej różnorodny i atrakcyjny, ma on też swoją ofertę dla osób, które dzięki jego pomocy chcą zwiększyć swoją aktywność ruchową.

Poza filmami i grami coraz częściej pojawiają się nowości, także w sferze fitness. Istnieje wiele treningów w przestrzeni wirtualnej w tym: aerobik, taniec, gry wytrzymałościowe, sprawnościowe, boks i wiele innych.

Wirtualny trening

Fitness VR wykorzystuje technologię, tak żebyś mógł w pełni zanurzyć się w wirtualnym treningu, sprawiając, że Twoje ciało staje się "kontrolerem", a Ty możesz stać się mistrzem fitness. Choć trening wirtualny w pełni nie zastępuje naszej realnej sprawności, to niesie ze sobą wiele korzyści i w pewnym stopniu może być alternatywą dla realnych treningów. 

W jakim zakresie Fitness VR może być wartym uwagi urozmaiceniem?

Świetna zabawa

VR fitness to przede wszystkim dobra zabawa. Zakładając gogle, jesteś w stanie przenieść się w inny świat i zupełnie dać się pochłonąć innej rzeczywistości, a przy okazji możesz oderwać się od codziennych problemów i obudzić w sobie wewnętrzne dziecko.

Rywalizacja

Jeśli lubisz rywalizację, to z pewnością w przestrzeni wirtualnej znajdziesz coś dla siebie. W wielu grach VR możesz rywalizować z innymi graczami oraz monitorować i poprawiać swoje wyniki. To sprawia, że fitness wirtualny staje się także wyzwaniem.

Poprawa koordynacji

Fitness w wirtualnej rzeczywistości zdecydowanie pomaga w koordynacji ruchów. Wiele gier wymaga naszej sprawności oraz skoordynowanych, szybkich ruchów, przez co poprawia się nasza sprawność i precyzja, także w życiu codziennym.

Wydajność

Fitness VR jest także świetnym motywatorem. Odpowiednia grafika i narrator wykrzykujący komendy sprawiają, że potrafimy się bardziej zaangażować w trening i osiągnąć swój cel.

Wygoda

Fitness VR jest bardzo wygodny zwłaszcza dla zapracowanych osób. Nie wymaga wielu przygotowań i pozwala ćwiczyć w swoim domu. 

Podsumowanie

Trening wirtualny prawdopodobnie nigdy nie zastąpi realnego treningu, ale z pewnością jest świetną alternatywą dla osób, które lubią połączenie dobrej zabawy z treningiem. Trening VR może być także świetnym przygotowaniem przed zapisaniem się do klubu bokserskiego czy tanecznego.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.