Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Solcoseryl - regeneracja na 100 procent

Solcoseryl - regeneracja na 100 procent
Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowych wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki. W takiej sytuacji, zakładając nawet optymalną ilość snu w ilości 7 godzin dziennie, regeneracja bywa bardzo ciężka. Sen, praca, treningi. Ciężko w takiej sytuacji o odpowiedni poziom regeneracji dla naszych mięśni, ośrdkowego układ nerwowego czy samej psychiki. W sytuacji takiej idealnym rozwiązaniem wydaje się solcoseryl. Czym jest ta tajemniczo brzmiąca substancja? Postaram się Wam wyjaśnić w tym artykule.

Solcoseryl jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca. Zaliczyć możemy do nich:

Nasilenie syntezy kolagenu.

Kolagen w organizmie człowieka odpowiada nie tylko za nasze włosy i skórę, ale również, co bardzo istotne - za prawidłowe funkcjonowanie tkanek łącznych i stawów. Stanowi on 1/3 łącznej sumy białek w naszym organizmie. Zaburzenia jego produkcji są w stanie przyczynić się do odwapnienia szkieletu kostnego, co wpływa na zwiększoną zdolność do kontuzji i złamań kośćca. Ma to istotne znaczenie szczególnie w sportach walki. Odpowiada on również za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, zapewniając twardość i elastyczność okolicy stawów. Co ciekawe kolagen odpowiada również za nasz układ immunologiczny. Ogranicza bowiem rozprzestrzenianie się bakterii chorobotwórczych, toksyn, a nawet komórek nowotworowych. Nasilenie produkcji kolagenu w organizmie przyczyni się więc w znaczny sposób do poprawy regeneracji organizmu, zapobieganiu kontuzji, jak i leczeniu już nabytych urazów.

Stymulacja fosforylacji oksydacyjnej.

Poprzez zwiększenie magazynowanej energii przyczynia się do syntezy ATP. Większa synteza adenozynotrifosforanu przekłada się na poprawę metabolizmu energetycznego i zwiększenia wysokoenergetycznych fosforanów. Osoby aktywne fizycznie potrzebują większych ilości tlenu dostarczanego do mięśni. Ma to szczególne znaczenie w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Solcoseryl poprawia transport i magazynowanie tlenu oraz glukozy w mięśniach. Lepiej dotlenione mięśnie pracują dłużej i wydajniej, a ich ochrona poprawia ogólny stan metaboliczny i naprawczy.

Regeneracja centralnego układu nerwowego.

Wysoka aktywność fizyczna znacznie wpływa na centralny układ nerwowy. Wpływa to na przemęczenie całego organizmu. Wpływa to negatywnie na pracę nadnerczy, przysadki i podwzgórza. Powodując zwiększone wydzielanie hormonów stresogennych, np. kortyzolu. Zbyt długie przebywanie organizmu w stanach stresujących może spowodować wypalenie nadnerczy, a to w istotny sposób wpłynąć może na formę sportowca. Solcoseryl zwiększa regenerację centralnego układu nerwowego, przyczyniając się do utrzymania homeostazy, rozwoju i regeneracji tkanki nerwowej.

Zapobieganie wtórnym zmianom zwyrodnieniowym i patologicznym komórek.

Solcoseryl działa idealnie u osób z różnego rodzaj problemami po kontuzjach. Wynika to ze zmniejszenia stanów zapalnych organizmu i szybszego powrotu do sprawności. Szczególnie po zerwaniach, naderwaniach mięśni, zabiegach inwazyjnych stanów, takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego czy zerwaniach torebki stawowej. Są to typowe kontuzje występujące w sportach walki. Warto więc przemyśleć jego stosowanie, szczególnie w takich sytuacjach.

Wady solcoserylu.

W przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono efektów ubocznych stosowania solcoserylu. Z jego "suplementacją" związane są jednak pewne trudności. Jest to bowiem środek leczniczy, wydawany na receptę. Kolejnym problemem jest sposób jego podawania. Występuje on w ampułkach 2ml, jako roztwór wodny. Wymaga więc iniekcji domięśniowych lub wlewów dożylnych. Należy podkreślić jednak, iż nie jest to środek dopingujący. Stosowanie jego należy skonsultować z lekarzem, który dokona iniekcji lub w specjalistycznych klinikach w postaci wlewu dożylnego.

W artykule mówimy o: Zdrowie Trening